fbpx

Jak zarabiać na blogu? Poznaj sposoby na monetyzowanie bloga

10 stycznia, 2023
Jak zarabiać na blogu? Proste sposoby na monetyzowanie bloga

Jak zarabiać na blogu? Blog to miejsce, gdzie przeważnie piszemy o własnym hobby czy prowadzimy projekt lub stronę z zamiłowania. Pisanie o rzeczach, które lubimy, które nas interesują, nie uniemożliwia jednak zarabiana na takiej witrynie. Wiele osób pisząc hobbystycznie, nie zdaje sobie też do końca sprawy, że mając własnych czytelników, może zarabiać nawet spore sumy na prowadzeniu własnego bloga. W tym tekście przedstawimy wszystkie najpopularniejsze sposoby zarabiania na własnym blogu oraz podpowiadamy, dlaczego warto włączyć na nim zarabianie.

Liczenie na kalkulatorze ile się zarabia na blogu.

Google AdSense i reklamy

Pierwszym sposobem na zarabianie pieniędzy na własnym blogu jest wstawienie na niego reklam. Istnieje wiele programów reklamowych, ale najpopularniejszym jest Google AdSense. Wyświetlanie reklam na stronie internetowej polega na dodaniu na nią kodu HTML a tym samym wstawieniu ramki o różnej wielkości czy kształcie w wybranym przez nas miejscu na blogu. Dzięki temu w ramce pojawiać będą się reklamy, za które będziemy otrzymywali wynagrodzenie.

Przykładowo w programie Google AdSense zarabiamy, wtedy gdy dana osoba kliknie reklamę i przejdzie na stronę www reklamodawcy. Zarobki te mogą wahać się od kilku centów do nawet kilku — kilkunastu dolarów w zależności od tematyki czy kraju, z jakiego pochodzi kliknięcie. Aby dołączyć do programu Google AdSense, należy posiadać własną stronę internetową oraz spełnić wymagania Google odnośnie do jakości, treści czy ilości ruchu.

Nie są to jednak szczególnie trudne w spełnieniu wymogi, jeśli naszego bloga prowadzimy już jakiś czas. Reklamy mogą być subtelnie wkomponowane przez nas na bloga i nie utrudniać jego czytania. Jest to doskonały sposób na zarabianie na blogu bez żadnego wysiłku.

Prowadzenie bloga i reklamowanie, by zarabiać.

Jak zarabiać na blogu? Poprzez linki afiliacyjne

Drugim bardzo ciekawym sposobem na zarabianie na blogu są linki afiliacyjne. Afiliacja jest płatnym polecaniem produktów i usług. W sieci istnieje wiele programów afiliacyjnych, do których możemy dołączyć. Gromadzą one w sobie oferty z różnych dziedzin np. kont bankowych, pożyczek, ubrań, usług czy wycieczek. Ofertę, którą będziemy chcieli promować, możemy wybierać zatem samodzielnie i robić to w downy przez nas sposób. Jeśli prowadzimy boga podróżniczego, dobrym pomysłem będzie promowanie oferty np. biletów lotniczych.

Możemy dodać zatem na swojej stronie banery reklamowe, linki w głównej części czy wpisy z odnośnikiem do strony przewoźnika. Zasada działania i zarabiania na afiliacji jest prosta. Jeśli nasi czytelnicy klikną link i skorzystają z promowanej przez nas oferty, my otrzymamy wynagrodzenie. Może być to nawet kilkanaście — kilkadziesiąt złotych a w branży finansowej nawet kilkaset.

Dużym plusem tego sposobu zarabiania na blogu jest elastyczność. Możemy dowolnie promować oferty i dobierać je do swoich użytkowników. Z pewnością część z nich zainteresowanych daną tematyką skorzysta z oferty, a my zarobimy.

Kobieta w ciemnych włosach pokazuje drugiej kobiecie na telefonie ile zarobiła na swoim blogu.

Napiwki

Najprostszym sposobem na zarabianie na blogu jest zbieranie napiwków. Jest to sposób znany głównie z gamingowego świata. Gamerzy prowadzący transmisję na żywo proszą o napiwki. W sieci istnieje jednak wiele różnych portali obsługujących napiwki. Aby z nich skorzystać, wystarczy stworzyć na nich darmowe konto, zalogować, się pobrać kod HTML a mały baner o przyjmowaniu płatności umieścić na bogu np. w głównej części.

Dzięki temu nasi czytelnicy będą mogli dawać nam napiwki poprzez sms-y, przelewy, płatności kartą czy inne waluty cyfrowe. Jest to ciekawy i niezobowiązujący sposób na przyjmowanie datków od naszych czytelników, którzy chętnie wesprą nasz projekt. W ten osób możemy pozyskać wiele małych sum, co przełoży się na konkretne wsparcie.

Zarób na blogu dzięki, Patronite

Bardziej zaawansowanym i regularnym sposobem wspierania finansowo naszego kanału oraz sposobem zarabiania na blogu jest Patronite. To system — serwis, który pozwala stworzyć stronę projektu np. naszego bloga podróżniczego. Nasz projekt mogą następnie wspierać regularnie nasi czytelnicy lub osoby, które zainteresują się nim na Patronite.

Portal ma charakter regularny, co oznacza, że donatorzy zobowiązują się przekazywać miesięcznie daną sumę na rozwój projektu. Samodzielnie możemy ustalić wysokości różnych abonamentów i oferować w zamian za wybranie każdego z nich profity. Mogą być to zarówno profity symboliczne takie jak podziękowania, ale też i niepublikowane materiały czy gadżety. To ciekawy sposób dla osób, które chcą rozwijać swój projekt i np. utrzymywać się z takiej pracy.

Wpisy sponsorowane z linkami zwrotnymi

Jeśli prowadzimy poczytnego bloga w sieci, bardzo dochodowym sposobem zarabiania na nim jest też zamieszczanie artykułów sponsorowanych z back linkami. W sieci istnieje wiele marek, które chętnie płacą za możliwość dodania na naszym blogu posta, materiału lub tekstu, w którym będą mogli wspomnieć o swojej firmie. Z tej opcji chętnie korzystają też osoby pozycjonujące swoje strony internetowe, które w celu pozycjonowania stron chcą dodawać linki na witrynach z dużym ruchem tematycznym. Pozwalając dodać jeden artykuł, możemy zarobić nawet kilkadziesiąt złotych, a dla naszych czytelników będzie to rozszerzenie tematyki czy możliwość przeczytania kolejnego tekstu — który dostarczą sami zainteresowani lub który będziemy mogli napisać samodzielnie w zamian za dodatkową opłatą.

Mężczyzna piszący bloga. Zarabianie na blogu.

Ile można zarobić na blogu?

Dlaczego warto zarabiać na blogu?

Jak zarabiać na blogu? Czy się to opłaca? Zarabianie pieniędzy na własnym blogu jest bardzo korzystne z kilku względów. Pierwszym powodem, dla którego warto to robić, jest komfort zarabiania. Mając i prowadząc już własnego bloga, nie musimy wykonywać żadnych innych czynności. Zarabianie takie nie jest absorbujące, jest elastyczne i możliwe dla każdej osoby — nawet, która prowadzi małego prywatnego bloga.

Zaczynając monetyzować naszą popularność, możemy zarabiać spore środki. Dzięki temu będziemy mogli rozwijać nasz projekt czy oferować naszym widzom testy, wycieczki lub inne wpisy, których nie bylibyśmy w stanie zrealizować bez funduszy.

Zarabianie na blogu to możliwość pracy na pełny etat. Dla wielu osób praca polegająca na rozwijaniu własnego hobby będzie spełnieniem marzeń. Zarabianie obecnie w Internecie regularnych pensji porównywalnych z tymi etatowymi jest powszechnie możliwe dla każdego. Warto więc prowadząc bloga zastanowić się, jak możemy monetyzować jego popularność, którą wyrobiliśmy przez lata.

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin