fbpx

E-zwolnienie lekarskie w 2024 roku: ile dni można być na L4?

30 stycznia, 2024
e-zwolnienia lekarskie - ile dni można być na l4

Czym jest e-zwolnienie? Elektroniczna rewolucja w otrzymywaniu zwolnień lekarskich!

Jeszcze jakiś czas temu, w celu otrzymania e zwolnienia lekarskiego trzeba było zgłosić się do lekarza, a następnie odpowiedni druk dostarczyć do pracodawcy. Dzisiaj te zasady się zmieniły sprawiając zarówno pracodawcom, jak i pracownikom spore ułatwienie w zgłoszeniu choroby i udokumentowaniu tego faktu.

Cały proces otrzymania zwolnienia elektronicznego polega na udaniu się do lekarza na e konsultację, a następnie wypisanie przez niego odpowiedniego e zwolnienia. W praktyce zwolnienie lekarskie L4 online dostaje się od razu na platformę ZUS, jest widoczne w PUE pracodawcy oraz na koncie pracownika lub właściciela działalności gospodarczej. Nie ma zatem obawy o to, że jakiś etap przygotowywania dokumentacji nie zostanie utrzymany na prawidłowym torze.

Samo wystawienie e-ZLA trwa dosłownie chwilę, ponieważ lekarz ma gotowe dane zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Kilka kliknięć wystarczy, by zwolnienie zostało dostarczone do pracodawcy.

E-zwolnienie na IKP – Spraw, że twoje zwolnienie stanie się dziecinnie proste!

Zwolnienie lekarskie L4 online można otrzymać zarówno podczas standardowej wizyty u Twojego lekarza rodzinnego, jak również wtedy, gdy zapisujesz się na e-konsultację. To od danej choroby, jak również od przebiegu konsultacji zależy jak długo będzie trwało zwolnienie. Lekarz może je wypisać na kilka dni, a w razie trwania choroby jeszcze je przedłużyć.

Zalety elektronicznego zwolnienia – Odkryj wygodę i szybkość w uzyskiwaniu zwolnienia lekarskiego online!

Zalet z możliwości wystawienia e-zwolnienia jest wiele, a do najważniejszych należą wyjątkowa szybkość w załatwieniu wszystkich formalności. W przypadku e konsultacji nie musisz wychodzić z domu lub stać w kolejce, by wprowadzić zwolnienie lekarskie L4 online w życie. Lekarz wyśle je do ZUS, a Twoim zadaniem będzie wyłącznie poinformowanie pracodawcy o swoim stanie zdrowia.


Porada lekarska przez internet w celu uzyskania zwolnienia online – czego potrzebujesz wiedzieć, zanim zaczniesz!


Jak uzyskać zwolnienie lekarskie szybko? Najlepiej zapisać się na e konsultację, w czasie której niezbędne informacje, poradę i zwolnienie otrzymasz praktycznie od ręki. Zapisując się do konkretnego specjalisty zawsze miej na uwadze dolegliwości, z jakimi się borykasz i upewnij się, że będzie on w stanie Ci pomóc. Porada lekarska przez internet to jeden z najszybszych sposobów na otrzymanie właściwej diagnozy.

Artykuł zewnętrzny

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin