fbpx

Skąd pobrać darmowe zdjęcia do postów na Facebooku?

5 maja, 2023
Skąd pobrać darmowe zdjęcia do postów na Facebooku?

Zastanawiasz się skąd pobrać darmowe zdjęcia do postów na Facebooku? Czy są w Internecie bezpłatne bazy grafik? Facebook to jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych, na którym możemy dzielić się z innymi użytkownikami swoimi myślami, zdjęciami oraz informacjami. Aby twoje posty były jeszcze bardziej atrakcyjne, warto zadbać o ciekawe grafiki, które przyciągną uwagę twoich fanów. Czy wiedziałeś, że możesz wykorzystać w tym celu zdjęcia znalezione w internecie? To właśnie dzięki bankom zdjęć w prosty sposób pozyskasz grafiki dla twoich treści. Dowiedz się, skąd pobrać darmowe zdjęcia do postów na Facebooku, oraz jak robić to bez naruszenia praw autorskich.

Czy warto korzystać z darmowych zdjęć na Facebooku?

Banki zdjęć pozwalają na znalezienie idealnej grafiki w wysokiej rozdzielczości o tematyce, której właśnie potrzebujesz. Takie zdjęcia możesz udostępnić nie tylko na Facebooku, ale również innych mediach społecznościowych. Jedynym ograniczeniem są przypisane każdej grafice prawa autorskie, o których dowiesz się więcej w dalszej części artykułu.

Baza darmowych zdjęć na Facebooka

4 zalety korzystania ze stron z darmowymi zdjęciami

1. Oszczędność pieniędzy

Darmowe zdjęcia to oczywiście korzyść finansowa, ponieważ nie musimy wydawać pieniędzy na zakup zdjęć lub usług fotografa.

2. Większa ilość zdjęć do wyboru

Darmowe banki zdjęć oferują ogromną ilość różnorodnych zdjęć, z których możemy wybierać. Dzięki temu mamy większą swobodę w tworzeniu postów na Facebooku i możemy wybrać zdjęcie, które najlepiej oddaje przekaz naszej publikacji.

3. Dostępność dla każdego

Korzystanie z darmowych banków zdjęć jest dostępne dla każdego, bez względu na budżet czy umiejętności fotograficzne. Dzięki temu nawet osoby, które nie posiadają wiedzy na temat robienia zdjęć, mogą wykorzystać darmowe zdjęcia do swoich postów na Facebooku.

4. Szybkość i łatwość

Korzystanie z banków zdjęć jest szybkie i łatwe. Wystarczy wejść na stronę, wybrać zdjęcie i pobrać je na swój komputer lub urządzenie mobilne. Dzięki temu oszczędzamy czas i możemy skupić się na tworzeniu treści.

Darmowe zdjęcia na Facebooka

Darmowe zdjęcia na Facebooka: Jak nie naruszać praw autorskich?

Każda fotografia, którą widzimy w internecie, jest chroniona prawem autorskim, chyba że została udostępniona jako domena publiczna. To oznacza, że jeśli chcemy użyć zdjęcia w sposób publiczny np. na stronie internetowej lub w książce, musimy uzyskać zgodę jego autora. W przeciwnym razie możemy korzystać z fotografii jedynie w ramach dozwolonego użytku np. do celów prywatnych lub cytując ją w pracy naukowej.

Najbezpieczniejszą opcją jest korzystanie ze zdjęć, udostępnionych przez bazy zdjęć, na mechanizmie Creative Commons Zero (CC0), co pozwala na ich wykorzystanie w sposób maksymalnie swobodny, włącznie z celami komercyjnymi oraz bez konieczności podpisywania autora lub autorki.

Kolejną możliwością jest wykorzystanie fotografii udostępnionych w domenie publicznej. Ich prawa autorskie majątkowe wygasły ze względu na upływ czasu (zwykle 70 lat od śmierci twórcy), lub też nigdy nie były objęte ochroną praw autorskich np. zdjęcia udostępniane przez NASA.

Grafik komputerowy tworzący logo

Jak szukać i skąd brać darmowe zdjęcia na Facebooka?

Wyszukiwanie darmowych zdjęć jest banalnie proste. Wystarczy wpisać frazę „darmowy bank zdjęć” w wyszukiwarkę i skorzystać z proponowanych wyników. Po wejściu w jeden z nich ujawni się ogromny wybór grafik, fotografii oraz ilustracji. Aby ułatwić sobie poszukiwania, możesz skorzystać z opcji „szukaj” na stronie lub podziału na kategorie. Dzięki nim szybko znajdziesz idealną grafikę dla twojego posta.

Zestawienie darmowych banków zdjęć:

Zdjęcia na mechanizmie Creative Commons Zero (CC0)

 • Pixabay – serwis ze zdjęciami, który oferuje dostęp do ogromnej bazy prawie miliona zdjęć z różnych kategorii. Co ciekawe, w serwisie znajdują się również zdjęcia z innych stron z licencją CC0. Dzięki temu użytkownicy mogą znaleźć wiele interesujących treści w wynikach wyszukiwania.
 • Pexels – kolejny serwis ze zdjęciami, który działa jak wyszukiwarka i zbiera fotografie z innych serwisów z licencją CC0. Dzięki temu, użytkownicy mogą znaleźć ciekawe zdjęcia z różnych źródeł w jednym miejscu.
 • Unsplash – serwis, który oferuje tysiące zdjęć od świetnych fotografów i fotografek, pochodzących z różnych kategorii. Technicznie rzecz biorąc, zdjęcia nie są już na licencji CC0, ale działają na ich własnej licencji, która oferuje podobne prawa do użytkowania jak CC0.
 • Pikwizard – co wyróżnia Pikwizard spośród innych serwisów ze zdjęciami, to fakt, że oferuje on również dostęp do ekskluzywnej kolekcji artystycznych zdjęć, które są niedostępne w innych serwisach.
 • StartupStockPhotos – serwis skupia się na zdjęciach związanych z biznesem, co czyni go idealnym narzędziem dla przedsiębiorców, którzy potrzebują zdjęć do swoich projektów biznesowych.
 • Pixino – działa w podobny sposób do serwisu Pixabay pod względem wyglądu i sposobu przeglądania. Zawiera setki tysięcy zdjęć na licencji CC0 oraz z domeny publicznej.
 • Magdeleine – oferuje szeroki wybór zdjęć z różnych kategorii, w tym przyrody, krajobrazów, architektury, jedzenia, co czyni go dobrym źródłem inspiracji dla każdego.
 • StockSnap.io – serwis jest połączony z darmowym edytorem graficznym, który przypomina popularną aplikację Canva. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do intuicyjnego i łatwego w obsłudze narzędzia, które pozwala na personalizację zdjęć i dostosowanie ich do swoich potrzeb

Zdjęcia udostępnione w domenie publicznej

 • Polona – polska biblioteka cyfrowa, która posiada w swoim zasobie blisko 2 miliony obiektów cyfrowych, z czego większość znajduje się w domenie publicznej. Użytkownicy nie muszą się logować ani wypełniać zbędnych formalności, aby pobrać je w wysokiej jakości.
 • Rijksmuseum – holenderskie muzeum narodowe, posiada jedną z największych kolekcji cyfrowych obrazów o wysokiej jakości.
 • NASA – udostępnia zdjęcia satelitarne ziemi, kosmosu oraz plakaty promujące podbój innych planet, wszystko to za darmo i bez żadnych ograniczeń prawnych.
 • Metropolitan Museum of Art – opublikowało w sieci 375 tysięcy zdjęć obiektów muzealnych z ostatnich 5000 lat. Dostęp do nich jest całkowicie bezpłatny.

Pamiętaj, że strony, ich zasoby i zasady mogą zmieniać się wraz z czasem. Dlatego zawsze warto upewnić się, na jakiej licencji udostępnione jest zdjęcie lub czy prawa do niego wygasły.

Grafik komputerowy

Czy darmowe zdjęcia na Facebooka to dobry wybór dla Twojej firmy?

Aby twoje posty cieszyły się dużym zaangażowaniem, należy zadbać nie tylko o ich opis, ale również prezentację wizualną. To właśnie atrakcyjne zdjęcia w pierwszej chwili przyciągają uwagę odbiorców. Już wiesz skąd pobrać darmowe zdjęcia do postów na Facebooku, więc pozostaje Ci zacząć działać! Dzięki bankom zdjęć szybko znajdziesz idealną grafikę w wysokiej rozdzielczości dopasowaną do tematyki, której potrzebujesz. Korzystanie z darmowych baz zdjęć niesie ze sobą więcej korzyści niż szybkość i łatwość obsługi. To także oszczędność pieniędzy, czy ogromna ilość zasobów do wyboru. Korzystając z nich, należy jednak pamiętać o zasadach dotyczących praw autorskich. Najłatwiejszym sposobem na bezpieczne użycie pobranych zdjęć jest sprawdzenie ich licencji. Skorzystaj z naszego zestawienia banków zdjęć i twórz treści, które zachwycą twoich klientów.

https://www.riseupagencja.pl/facebook/

Najnowsze posty na stronie

Jak zweryfikować prawdziwość polubień na fanpage na Facebooku?

Jak zweryfikować prawdziwość polubień na fanpage na Facebooku?

W dzisiejszych czasach social media stanowią integralną część życia online. Fanpage'e zapewniają społecznościom miejsce do współdzielenia informacji, interakcji oraz czerpania korzyści z treści, ofert i aktualizacji. Tysiące lajków na fanpage wydają się imponujące,...

Kiedy warto pozycjonować stronę z Agencją SEO?

Kiedy warto pozycjonować stronę z Agencją SEO?

Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieją profesjonalne agencje SEO, które są w stanie skutecznie poprawić widoczność naszej witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Kiedy warto skorzystać z usług takiej...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin