fbpx

Co się dzieje, gdy zablokujesz kogoś na IG? | Blokowanie na Instagramie

24 października, 2023
Co się dzieje, gdy zablokujesz kogoś na IG? Blokowanie na Instagramie

Czy chodzi Ci po głowie blokowanie na Instagramie? Myślałeś kiedyś, co dokładnie dzieje się, gdy decydujesz się zablokować kogoś na Instagramie? Chcesz wiedzieć, jak to wpływa na Twoje konto i interakcje na tej popularnej platformie społecznościowej? To, co dzieje się po zablokowaniu wybranej osoby, może wpłynąć na Twoje doświadczenie na Instagramie. Dlatego warto poznać szczegóły tego procesu.

W tym artykule przyjrzymy się temu, co się dzieje, gdy zablokujesz kogoś na Instagramie. Rozwiejmy wszelkie wątpliwości i sprawdźmy, czy blokowanie na Instagramie to właśnie to, czego potrzebujesz, aby zachować kontrolę nad swoim profilem. A może potrzebujesz alternatyw do blokowania? Co więcej pokażemy ci krok po kroku proces blokowania i odblokowania użytkownika. Zaczynamy!

Co to znaczy blokowanie na Instagramie?

Blokowanie na Instagramie to narzędzie, które daje Ci kontrolę nad swoim profilem. Pozwala Ci zdecydować, kto ma dostęp do Twoich treści i komunikatów. To nie tylko przycisk, który wyłącza dostęp do Twojego profilu dla innych użytkowników. To również sposób na ochronę swojej prywatności, eliminowanie niepożądanych treści oraz zarządzanie swoją społecznością online.

Instagram blokada konta

Skutki blokowania na aplikacji Instagram

Dowiedz się, jakie konkretnie skutki niesie ze sobą blokowanie na Instagramie i co to oznacza dla Twojej obecności w mediach społecznościowych.

Znikający dostęp do Twojego profilu

W rzeczywistości, dostęp do Twojego profilu zanika, ponieważ osoba zablokowana nie będzie mogła go znaleźć w oknie wyszukiwania.

Jednak może się zdarzyć, że przez pierwszy okres po zablokowaniu nadal będzie miała dostęp do przeglądania Twojego profilu. Ma to związek z funkcją pamięci podręcznej Instagrama. Problem polega na tym, że pamięć podręczna czasami zachowuje stare dane, w tym dostęp do profili, i właśnie dlatego początkowo osoba zablokowana może zobaczyć Twój profil przez okno wyszukiwania.

Zablokowana osoba w niektórych przypadkach jest w stanie zobaczyć Twój profil

Instagram nie usuwa wcześniejszych komentarzy. Oznacza to, że zablokowana osoba może nadal zobaczyć swoje Twoje komentarze na swoich postach. Jeśli dotknie takiego komentarza, zostanie przeniesiona na Twój profil.

Teraz zablokowana osoba może zobaczyć pewne elementy Twojego profilu, takie jak Twoje zdjęcie profilowe, biografię, liczbę zdjęć oraz liczbę obserwujących. Możesz pozostać spokojny – nie będą w stanie zobaczyć Twoich postów ani historii. Obszar ten pozostanie dla nich pusty i pozbawiony treści.

Instagram stories w telefonie. Blokowanie na Instagramie a możliwości widoczności profilu

Brak możliwości polubienia i komentowania postów

Zablokowana osoba traci możliwość wpływania na Twoją aktywność na Instagramie.

Kiedy zablokujesz kogoś, stare komentarze na Twoich postach pozostają nienaruszone. Oznacza to, że komentarze zostaną na Twoim profilu, ale zablokowana osoba nie będzie mogła dodać nowych komentarzy pod Twoimi postami.

Kluczowa zmiana pojawia się w pozostawianiu like’ów. Kiedy zablokujesz kogoś, ta osoba nie będzie mogła już polubić Twoich nowych postów. To oznacza, że liczba polubień pod Twoimi zdjęciami zmniejszy się o te, które wcześniej pochodziły od zablokowanej osoby.

Zablokowana osoba może oznaczyć Cię tagiem

Osoba zablokowana nadal może wspominać Cię lub oznaczać Cię tagiem, używając Twojej nazwy użytkownika w swoich postach czy komentarzach. Jednak Instagram nie poinformuje Cię o tych akcjach. Oznacza to, że możesz być wspomniany w rozmowach lub komentarzach, a nie będziesz otrzymywać powiadomień.

Podobnie jak oni mogą Cię oznaczyć, Ty również masz możliwość oznaczenia zablokowanej osoby. Jednakże, ich wzmianka lub oznaczenie nie pojawi się w ich Aktywności, więc nie będą mieli świadomości o tym.

Jednym ze sposobów ochrony przed wspomnieniami jest zmiana swojej nazwy użytkownika. Jeśli zmienisz swoją nazwę użytkownika, osoba zablokowana nie będzie już w stanie Cię oznaczyć tagiem, ponieważ nie będzie znać Twojej nowej nazwy.

Czy zablokowany użytkownik otrzymuje powiadomienie?

Kiedy zablokujesz osobę na Instagramie, nie otrzyma ona bezpośredniego powiadomienia o tym fakcie. Nie wyśle się specjalnego komunikatu w stylu „Hej, ktoś Cię zablokował!” Nie otrzyma żadnego potwierdzenia ani ostrzeżenia.

Mimo że nie otrzymują powiadomienia, mogą w pewien sposób wywnioskować, że zostali zablokowani. Na przykład, gdy spróbują odwiedzić Twój profil – zamiast Twoich postów i treści, zobaczą pustą stronę. To może być znakiem, że coś jest nie tak.

Czy blokowanie ma wpływ na wiadomości?

Kiedy zablokujesz osobę na Instagramie, prywatne rozmowy między wami znikną. To oznacza, że nie będziecie mogli przeglądać wcześniejszych wiadomości ani mieć wglądu w stary wątek czatu. Twoja skrzynka odbiorcza będzie całkowicie chroniona przed wiadomościami osoby zablokowanej. To oznacza, że nie dostaniesz już żadnych wiadomości od tego konkretnego użytkownika.

Macie oboje dostęp do wiadomości grupowych

Warto również wspomnieć, że wiadomości grupowe są wyjątkiem od tej zasady. Jeśli macie wspólny czat grupowy, nie będzie się go to dotyczyło. Oba konta będą wciąż miały dostęp do tych wiadomości.

Osoba zablokowana nie widzi Twojego statusu on-line

Oznacza to, że nawet jeśli jesteś aktywny na Instagramie, ta osoba nie będzie miała pojęcia, kiedy jesteś online. Może to być przydatne, jeśli chcesz zachować swoją obecność na Instagramie w prywatności. Możesz przeglądać treści, komunikować się z przyjaciółmi i publikować posty, nie martwiąc się, że ktoś śledzi Twój status online.

Blokowanie powoduje zaprzestanie obserwowanie osoby

Twoja obecność w ich listach obserwowanych znika, tak samo jak obecność osoby zablokowanej na Twojej liście. To oznacza, że przestanie Cię obserwować, a Ty przestaniesz obserwować ją. Ten proces jest dwustronny i od razu przerywa relację obserwowania między Wami.

Prywatność i kontrola na Instagramie

Chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś chcieć więcej prywatności na mediach społecznościowych. I o to właśnie chodzi w blokowaniu na Instagramie – o zachowanie prywatności i kontroli nad tym, kto ma dostęp do Twojego profilu.

ładowanie Instagrama

Czy zablokowanie kogoś jest trwałe?

Tak, zablokowanie kogoś na Instagramie jest trwałe – przynajmniej do momentu, gdy sam zdecydujesz się odblokować tę osobę. To Ty masz kontrolę nad tym, kogo chcesz zablokować lub odblokować. To narzędzie daje Ci pełną kontrolę nad swoim doświadczeniem na Instagramie.

W takim razie czy mogę zablokować kogoś kto mnie zablokował?

Niestety, na Instagramie nie ma opcji, która pozwala Ci zablokować osobę, która Cię zablokowała wcześniej. To oznacza, że jeśli ktoś zdecydował się Cię zablokować, nie masz możliwości odwetu w postaci zablokowania go z powrotem. Instagram ogranicza tę możliwość.

Co się dzieje, gdy zostajesz zablokowany przez kogoś?

Kiedy zostajesz zablokowany przez innego użytkownika, tracisz dostęp do jego profilu, tak samo jak on do Ciebie. Nie zobaczysz jego zdjęć, filmów ani historii. Wasze komunikaty w wiadomościach zostaną zablokowane. Jest to sposób na zachowanie prywatności i uniknięcie kontaktu z osobą, która Cię zablokowała.

Czy to sprawiedliwe? Może nie zawsze, ale Instagram stawia na ochronę prywatności i zasadę wzajemności w blokowaniu.

Czy blokowanie na Instagramie blokuje również osobę na Facebooku?

Nie, blokowanie na Instagramie nie wpływa na Facebooka ani na odwrót. Oba te serwisy społecznościowe, choć należą do jednej firmy, działają niezależnie, jeśli chodzi o blokowanie. Oznacza to, że jeśli zablokujesz kogoś na Instagramie, ta osoba nadal będzie mogła Cię znaleźć i kontaktować się z Tobą na Facebooku, jeśli jesteście tam połączeni jako znajomi.

To oznacza, że musisz rozważyć blokowanie lub ograniczanie dostępu do swojego profilu na obu platformach osobno, jeśli zależy Ci na prywatności i ograniczeniu kontaktu z daną osobą. Pamiętaj, że nie ma jednego uniwersalnego blokowania, które działa na obu serwisach.

Alternatywy dla blokowania na Instagramie

Zastanawiasz się, czy blokowanie na Instagramie to jedyny sposób na ochronę swojej prywatności i kontrolę nad tym, kto widzi Twoje treści? Oto dobra wiadomość – istnieją alternatywy!

Zmień swoje konto na prywatne

To proste, a jednocześnie skuteczne. Jeśli zmienisz swoje konto na prywatne, to tylko akceptowani obserwatorzy będą mogli zobaczyć Twoje treści. Nikt inny nie będzie miał dostępu do Twojego profilu. Opcja ta jest świetna, jeśli chcesz zachować kontrolę nad swoją obecnością online, ponieważ konta publiczne nie mają możliwości akceptacji obserwujących i ograniczają naszą kontrolę w tym zakresie.

Kontroluj swoją listę obserwujących

Regularnie przeglądaj listę swoich obserwatorów i usuwaj osoby, które nie powinny mieć dostępu do Twoich treści. Jeśli ktoś staje się problematyczny, możesz przestać go obserwować bez konieczności blokowania.

Opcja ograniczenia

Pozwala użytkownikom kontrolować swoje doświadczenie na platformie, ustanawiając pewne zasady i ograniczenia w interakcjach z innymi. Dzięki niemu masz kontrolę nad dostępem innych do Twoich treści, możesz decydować, kto może komentować Twoje posty oraz ukrywać wiadomości od wybranych osób. To doskonały sposób na ochronę swojego profilu przed niepożądanymi komentarzami.

Ekran logowania do ig. Blokowanie na Instagramie

Sposoby na sprawdzenie, czy ktoś Cię zablokował

Istnieją pewne sposoby, dzięki którym możesz zbadać czy zostałeś zablokowany.

Liczba postów na profilu

Wejdź na profil osoby, której blokadę chcesz sprawdzić. Jeśli na jej profilu widzisz liczbę postów (na przykład „200 postów”) bez wyświetlanych postów, może to sugerować, że Cię zablokowała. Odblokowani użytkownicy zwykle widzą posty na tym profilu.

Zniknięcie wiadomości

Jeśli wcześniej mieliście aktywną korespondencję na Instagramie, a teraz nie widzisz ich wiadomości w swojej skrzynce odbiorczej, może to oznaczać, że Cię zablokowali. Jednak warto również upewnić się, że nie usunęli po prostu swoich wiadomości, dlatego warto dokładnie to sprawdzić.

Sprawdzenie z innego profilu

To najbardziej niezawodny sposób. Poproś przyjaciela lub stwórz drugie konto na Instagramie, a następnie sprawdź, czy możesz znaleźć profil osoby, której blokadę chcesz zweryfikować. Jeśli profil jest widoczny z innego konta, ale z Twojego nie, to znaczy, że ta osoba Cię zablokowała.

Pamiętaj jednak, że zawsze istnieje możliwość, że osoba ograniczyła dostęp do swojego konta, a niekoniecznie Cię zablokowała. Aby dowiedzieć się na pewno, może warto porozmawiać z tą osobą, zapytując o sytuację bez konfliktów i nieporozumień.

Jak zablokować użytkownika na Instagramie krok po kroku?

Aby dodać użytkownika do listy zablokowanych użytkowników, wykonaj następujące kroki:

 1. Znajdź profil osoby, którą chcesz zablokować: Otwórz aplikację Instagram i wyszukaj profil tej osoby. Możesz to zrobić na kilka sposobów – wprowadź jej nazwę użytkownika w pole wyszukiwania lub znajdź ją na swojej liście obserwujących lub obserwujących.
 2. Otwórz jej profil: Po znalezieniu profilu tej osoby otwórz go.
 3. Znajdź trzy kropki: Teraz, aby zablokować użytkownika, musisz znaleźć trzy kropki na górnym prawym rogu jej profilu (są one zazwyczaj obok nazwy użytkownika). To twoje narzędzie do zarządzania tym użytkownikiem.
 4. Kliknij na trzy kropki: Po kliknięciu na te trzy kropki pojawi się menu kontekstowe.
 5. Wybierz opcję „Zablokuj”: W menu wybierz opcję „Zablokuj”. Instagram zapyta Cię o potwierdzenie tej decyzji – czy na pewno chcesz zablokować tę osobę. Oczywiście, jeśli jesteś pewny, to kliknij „Zablokuj” i gotowe!

Jak odblokować osobę na Instagramie krok po kroku?

Pamiętaj, że zawsze masz opcję odblokowania ich, jeśli zmienisz zdanie. Odwrócenie procesu jest równie proste.

 1. Przejdź do swojego profilu: Naciśnij ikonę swojego profilu. Znajdziesz ją zazwyczaj w prawym dolnym rogu ekranu.
 2. Znajdź opcje ustawień: W prawym górnym rogu swojego profilu zobaczysz trzy poziome linie lub trzy kropki (w zależności od wersji aplikacji). Kliknij na te ikony, aby otworzyć menu ustawień.
 3. Przejdź do ustawień prywatności: W menu ustawień, znajdź opcję „Ustawienia i prywatność”.
 4. Znajdź zablokowane konta: Teraz wybierz opcję „Zablokowane”. To miejsce, w którym znajdziesz listę wszystkich osób, które wcześniej zablokowałeś na Instagramie.
 5. Wybierz osobę do odblokowania: W sekcji „Konta zablokowane” znajdź osobę, którą chcesz odblokować. Po wybraniu jej profilu zobaczysz przycisk „Odblokuj”. Kliknij go.
 6. Potwierdź odblokowanie: Instagram zapyta Cię o potwierdzenie, czy na pewno chcesz odblokować tę osobę. Potwierdź swoją decyzję.

Po wykonaniu tych kroków ta osoba zostanie odblokowana i będzie miała dostęp do Twojego profilu oraz będzie mogła ponownie kontaktować się z Tobą na Instagramie.

Blokowanie na Instagramie. Kontroluj swoją prywatność w social mediach!

Teraz wiesz, co dokładnie dzieje się, gdy kogoś zablokujesz na tej popularnej platformie społecznościowej. To narzędzie daje Ci kontrolę nad swoim profilem, pozwalając zabezpieczyć swoją prywatność i ograniczyć interakcje z wybranymi użytkownikami. Blokowanie stanowi skuteczne narzędzie, ale pamiętaj, że zawsze możesz zmienić zdanie i odblokować użytkownika, jeśli zechcesz przywrócić dostęp do swojego profilu.

Warto jednak pamiętać, że blokowanie to ostateczność. Istnieją również inne sposoby na zarządzanie swoim profilem na Instagramie, takie jak ograniczanie dostępu do swojego profilu, ustawienie konta prywatnego czy kontrolowanie swojej listy obserwujących. To wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji i potrzeb.

Najnowsze posty na stronie

Jak zweryfikować prawdziwość polubień na fanpage na Facebooku?

Jak zweryfikować prawdziwość polubień na fanpage na Facebooku?

W dzisiejszych czasach social media stanowią integralną część życia online. Fanpage'e zapewniają społecznościom miejsce do współdzielenia informacji, interakcji oraz czerpania korzyści z treści, ofert i aktualizacji. Tysiące lajków na fanpage wydają się imponujące,...

Kiedy warto pozycjonować stronę z Agencją SEO?

Kiedy warto pozycjonować stronę z Agencją SEO?

Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieją profesjonalne agencje SEO, które są w stanie skutecznie poprawić widoczność naszej witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Kiedy warto skorzystać z usług takiej...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin