fbpx

Czy warto kupować lajki na Facebooku?

5 maja, 2023
czy warto kupować lajki na facebooku napis

Tworzenie grup oraz stron dla marek na Facebooku staje się coraz bardziej popularne. Miarą sukcesu wszystkich z nich jest poziom obserwujących oraz zaangażowania pod publikowanymi treściami. Im jest on wyższy, tym profil lepiej pozycjonuje się na tle konkurencji. Każdy twórca internetowy, który prowadzi taki profil lub stronę, marzy o tym, aby efekty jego działań były widoczne szybko i skutecznie. Kupienie lajków wydaje się być naprawdę prostą drogą do osiągnięcia tego celu. Jednak czy warto kupować lajki na Facebooku?

smartphone i lajki reakcje na facebooku

Czy kupowanie lajków na Facebooku jest drogie?

Obecnie istnieje wiele stron internetowych, które oferują usługę kupna lajków do treści publikowanych na swoim profilu. Co więcej, dzielą je na poszczególne kategorie tj.:

  • like pod zdjęciem lub filmem
  • like pod komentarzem
  • like pod postem
  • like na konkurs

Istnieje również możliwość kupna polubień zarówno z polskich jak i z zagranicznych kont, aby były one bardziej wiarygodne. A ceny najmniejszych pakietów zaczynają się już od kilku złotych. Dodatkowo płatne udogodnienia to postowanie na grupach, które wymagają wcześniejszego dodania botów do grupy jej członków, oraz czas ich realizacji, który może być przyśpieszony do ekspresowego, a nawet super ekspresowego.

Kupowanie lajków – czy każdy może to zrobić?

Pozyskanie lajków jest jednym ze sposobów uzyskania większej widoczności. Efektywne prowadzenie profilu to efekt niezwykle czasochłonny. Wymaga włożenia dużej ilości czasu i pracy w treści, które są publikowane tak, aby były ciekawe i angażujące dla odbiorców. Jednak czy jest to nadal opłacalne skoro kupowanie lajków to proces o wiele szybszy? Dzięki jednemu kliknięciu zwiększamy ilość polubień o setki lub nawet tysiące. Dodatkowo jest to opcja dostępna dla każdego.

Kiedy kupowanie lajków na Facebooku ma sens?

Zazwyczaj jest tak, że jeśli coś przychodzi łatwo, tak samo łatwo odchodzi. Niestety nic nie jest w stanie zastąpić, pozyskiwanych długookresowo, wartościowych odbiorców, którzy są zaangażowani w publikowane przez nas treści. Algorytm Facebooka i coraz większej ilości innych portali społecznościowych z roku na rok uczy się jak rozpoznać kupowane reakcje i komentarze oraz coraz skuteczniej im przeciwdziała. Dlatego może być warto kupować lajki na Facebooku gdy:

  • potrzebujesz wysokiej ilości niskiej jakości polubień,
  • chcesz w niesprawiedliwy sposób wygrywać konkursy na lajki, licząc się z dyskwalifikacją,
  • posiadasz pieniądze, które możesz zainwestować w ryzykowną promocję konta,
  • nie zależy ci na ewentualnej utracie konta z powodu łamania regulaminu Facebooka.

niebieskie kciuki w górę na faceboku

Czy kupowanie polubień jest bezpieczne?

Kupowanie lajków, fanów, komentarzy czy wyświetleń niesie ze sobą pewne ryzyko. Możesz zostać oszukany już podczas procesu zakupu. Pamiętaj, żeby nigdy nie podawać swojego loginu i hasła służących do logowania się na twój profil. W ten sposób stajesz się łatwym celem hackerów. Bezpieczne strony internetowe nigdy nie poproszą cię o dane do konta, co więcej na takiej stronie znajdziesz dane firmy, które powinny być widoczne w zakładce „kontakt”, a przy adresie strony będzie widniała zamknięta kłódka.

Jakie wady niesie ze sobą kupowanie polubień na Facebooku

Czy warto kupować lajki na Facebooku? Sposób na łatwą drogę do osiągnięcia sukcesu w mediach społecznościowych, może skusić cię do podjęcia ryzykownych decyzji. Praktyka kupowania lajków w social mediach, choć jest stosunkowo łatwa do zrealizowania, niesie ze sobą kilka wad. Warto być ich świadomym jeżeli decydujemy się na taki zakup.

1. Kupno lajków zmniejsza zaufanie klientów

Z każdym dniem rośnie świadomość użytkowników internetu na temat możliwości, które daje. Ludzie znają coraz więcej nieodpowiednich praktyk stosowanych przez firmy w celu manipulacji klientem tak, aby ten uległ sytuacji i dokonał zakupu oferowanych przez nie produktów lub usług. Równie łatwo jest dostrzec czy zaangażowanie pod postem na Facebooku spowodowane jest nienaturalnym przyrostem podejrzanych kont. Wymaga to od użytkowników krótkiej analizy, a jeżeli stwierdzą nieodpowiednie działania, tracą zaufanie do marki. A co za tym idzie, nie wybiorą jej w przyszłości podczas procesu dokonywania zakupów.

smartphone i reakcje serca

2. Zakupione lajki angażują krótkoterminowo

Kupowanie lajków jest sposobem na stworzenie sztucznego ruchu na stronie jednorazowo. Jednak należy pamiętać, że boty zostawiające polubienia nie są grupą docelową dla twoich usług lub produktów. Po zakupieniu lajków dla jednego posta nie można oczekiwać, że pod kolejnymi wpisami pojawi się podobna liczba reakcji.

3. Kupione lajki mogą zostać usunięte przez boty

Tak jak każda inna społeczność online, Facebook również posiada swoją politykę prywatności. Dlatego jeśli podejrzane działania zostaną wykryte na naszej stronie, Facebook może cofnąć zakupione lajki poprzez usunięcie kont użytkowników-botów.

4. Zakup lajków może spowodować usunięcie twojego konta

Największą z wad kupowania lajków może być utrata własnego konta. Jest to niezgodne z polityką bezpieczeństwa i autentyczności. Facebook dąży do zapewnienia, że interakcje między użytkownikami są rzeczywiste i autentyczne, a nie sztucznie generowane. Kupowanie lajków jest uznawane za formę spamu lub oszustwa, ponieważ wprowadza fałszywe dane na platformę i może wpłynąć na wyniki algorytmów, co prowadzi do nieuczciwej konkurencji wśród użytkowników.

reakcje serca różowe na Facebooku

A czy ty zdecydujesz się na zakup lajków?

Każdy z nas marzy, by osiągnąć sukces. Nawet podczas prowadzenia swoich kont na social mediach. Jednak kiedy chcemy zrobić to po najmniejszej linii oporu, możemy zdecydować się na wybór nieodpowiednich praktyk, które niosą ze sobą negatywne skutki. Kupowanie lajków to szybki i prosty sposób na zwiększenie reakcji pod swoimi treściami, który dostępny jest dla każdego. Jego efekty widać szybko, lecz może przynieść ze sobą więcej nieoczekiwanych negatywnych skutków niż zalet. Na niebezpieczeństwo możemy trafić już podczas procesu dokonywania zakupu, a jego sfinalizowanie może doprowadzić nawet do utraty twojego konta. Czy warto więc kupować lajki na Facebooku? Na to pytanie odpowiedzieć musimy sobie sami.

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin