fbpx

Jak agencja social media może pomóc w rozwoju firmy?

23 stycznia, 2023
Jak agencja social media może pomóc w rozwoju firmy

Media społecznościowe odgrywają bardzo istotną rolę w rozwijaniu biznesu. Jak wskazują statystyki niemal 3/4 Polaków korzysta codziennie z social media i spędza w nich niemal 3 godziny dziennie. Ten potencjał warto wykorzystać w tworzeniu strategii marketingowej dla swojego biznesu. Facebook, Instagram, YouTube, Linkedin czy TikTok są świetnymi platformami do tworzenia pozytywnego wizerunku marki, budowania relacji z potencjalnymi klientami i przede wszystkim – pozyskiwania klientów. Wielu przedsiębiorców nie ma czasu regularnie prowadzić działań w mediach społecznościowych lub dostatecznej wiedzy, aby się tym zajmować. Warto więc pomyśleć, aby zlecić to firmie zewnętrznej. Jak agencja social media może pomóc w rozwoju firmy?

Rise UP agencja social media – czym jest?

Rise Up to szczecińska agencja social media zajmuje się wykorzystywaniem mediów społecznościowych w realizowaniu celów biznesowych klientów. Te cele mogą się różnić w zależności od tego, na czym zależy firmie, która zleca prowadzenie kanałów społecznościowych agencji. Może to być m.in. zwiększenie rozpoznawalności marki, sprzedaży na stronie internetowej czy budowanie wizerunku. W skład agencji wchodzą specjaliści od wizerunku, reklam, doświadczeni copywriterzy, graficy, projektanci stron internetowych czy montażyści video.

Grzegorz Maksel. Właściciel agencji Rise Up

Czym się zajmuje agencja social media?

Wbrew pozorom agencje nie ograniczają swojej pracy jedynie do prowadzenia fanpage i przygotowania oraz publikacji postów w mediach społecznościowych tj. Facebook czy Instagram. Dobra agencja jest w stanie zadbać o marketing firmy w internecie kompleksowo. Do ich zadań należą m.in.: przygotowanie strategii marketingowej, copywriting (np. opisy produktów, teksty pod pozycjonowanie czy prowadzenie bloga), opracowanie szaty graficznej, projektowanie stron www (rozbudowane strony internetowe, jak i tworzenie landing page), pozycjonowanie stron (seo), sesje zdjęciowe, montaż video itd. Cała praca jest wykonywana w celu dotarcia do potencjalnych klientów i ich pozyskania.

Agencja social media szczecin

Prowadzenie fanpage firmy (Facebook/Instagram)

Zastanawiasz się ile kosztuje prowadzenie fanpage? Wszystko zależy od zakresu działań, który agencja dla Ciebie wykona. Decydując się na współpracę z firmą zostaniesz zaproszony na wstępną rozmowę w celu przedstawienia oferty. Dowiesz się, na czym polega prowadzenie fanpage’a i w jaki sposób może to wpłynąć na rozwój firmy. Prowadzenie fanpage firmy to właściwie podstawa, na jaką możesz się zdecydować. Agencja może zarządzać Twoimi kontami w różnych kanałach społecznościowych, nie tylko na Facebooku. Odpowiedni content marketing wzmocni zainteresowanie grupy docelowej Twoją firmą. Cena obsługi social media zależy również od tego, czy zdecydujesz się na działania płatne, czyli kampanie reklamowe. Dzięki temu możesz osiągnąć więcej! W rękach profesjonalistów jest to machina do pozyskiwania potencjalnych klientów.

Prowadzenie fanpage firmy (Facebook/Instagram)

Analiza grupy docelowej

Materiały publikowane w social mediach nie powinny być przypadkowe, a przemyślane i skierowane do potrzeb konsumentów danej firmy. Dla agencji niezbędnym elementem do przygotowania takiej komunikacji jest opracowanie szczegółowej analizy grupy docelowej oraz stworzenie persony. Persona to idealny odbiorca treści dla firmy. Przy jego tworzeniu bierze się pod uwagę takie elementy jak: płeć, wiek, rodzaj zatrudnienia, stan cywilny, wykształcenie, wartości, którymi kieruje się w życiu oraz problemy z jakimi się zmaga. Znajomość tych cech jest niezbędna w celu opracowania dobrej strategii komunikacji, która po wdrożeniu pozwoli przyciągnąć dziesiątki klientów.

Opracowanie strategii marketingowej

Prowadzenie fanpage nie może się rozpocząć przed uprzednim przygotowaniem strategii marketingowej. Jest to wieloetapowy proces, który powinien dzielić się na działania krótkoterminowe – takie, które należy wdrożyć jak najszybciej oraz długoterminowe, których realizacja jest odłożona w czasie. Przy jej tworzeniu istotne są cele biznesowe firmy, założenia kampanii, a także wskaźniki i działania niezbędne do realizacji. Ponadto podczas tworzenia strategii dochodzi do wyboru mediów społecznościowych, na których firma będzie aktywna. Aby osiągnąć sukces w internecie nie potrzebujesz konta na każdej platformie społecznościowej. Agencja reklamowa po opracowaniu strategii będzie wiedziała, w jakich miejscach należy się pojawiać, by dotrzeć do potencjalnych klientów.

Opracowanie strategii marketingowej

Planowanie oraz publikowanie treści w mediach społecznościowych

Treści w social mediach zamieszczane przez agencję powinny być angażujące i pomocne dla konsumentów. Istotne jest również zwrócenie uwagi w jaki sposób komunikują się odbiorcy marki i jaki jest styl wypowiedzi w ich grupie, ponieważ właśnie takie treści są dla nich atrakcyjne. Ponadto grafiki i posty powinny zachęcać do interakcji – pozostawienia po sobie like, serduszka lub komentarza. Dlatego warto zainwestować w content merytoryczny, dający możliwość do zastanowienia się oraz odpowiadający na problemy konsumentów. Istotnym elementem są również odpowiednie kreacje graficzne, które będą przyciągały wzrok i wzbudzały zainteresowanie. Agencja social media dba o wszystkie te aspekty, a także o spójność feedu oraz różnorodność publikowanych treści.

Angażowanie odbiorców i komunikowanie się z nimi

Zaangażowani odbiorcy, czujący więź z marką są dużo bardziej skłonni ją wspierać od przypadkowego odbiorcy. Dlatego agencja social media dba o komunikację ze społecznością – reaguje na pozostawione komentarze, odpowiada na pojawiające się pytania, a także na oceny. Dzięki temu klient czuje się zaopiekowany, więc w przyszłości łatwiej będzie mu podjąć decyzje zakupowe na korzyść naszej firmy. Komunikacja z odbiorcami jest szczególnie istotna podczas pojawienia się negatywnej wypowiedzi lub oceny o firmie, ponieważ agencja jest w stanie zapobiec ewentualnemu kryzysowi wizerunkowemu lub szybko zdusić go w zarodku.

Kampanie reklamowe – Facebook/Instagram Ads

Agencje social media specjalizują się również w tworzeniu płatnych kampanii reklamowych, które mogą wesprzeć Twój biznes w pozyskiwaniu nowych klientów czy zwiększaniu rozpoznawalności marki. Reklama na Facebooku ma bardzo istotną korzyść. Pozwala na precyzyjne targetowanie pod kątem grupy odbiorców, do których chcemy dotrzeć. Doświadczona agencja, dzięki znajomości persony oraz interfejsu kampanii reklamowych w poszczególnych mediach społecznościowych będzie wiedziała jak stworzyć reklamy, aby działały one efektywnie nawet przy niewielkim budżecie. To z kolei przełoży się na sprawne realizowanie założonych celów biznesowych.

Analizowanie i raportowanie

Agencja marketingowa na bieżąco analizuje efekty swojej pracy. Sprawdza czy ich działania w mediach społecznościowych są skuteczne i osiągają założone cele. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wdraża zmiany w działaniu i w dalszym ciągu monitoruje wskaźniki. Na podstawie analiz tworzy raporty w sprawie podejmowanych działań i osiągnięć, które są dostarczane do przedsiębiorcy. Zawsze stawiamy na dobro klienta i chcemy, aby aby cały proces był dla niego transparentny i zrozumiały.

Pozycjonowanie stron www

Aby potencjalni klienci mogli z łatwością odszukać Twoją stronę internetową, musisz zadbać o jej odpowiednie pozycjonowanie. Zastanawiasz się, co to właściwie znaczy? Otóż jest to budowanie ruchu w oparciu o naturalne, niepłatne zasięgi. Osoby zainteresowane konkretnymi usługami, zawsze w pierwszej kolejności wpiszą swoje zapytanie w przeglądarce Google. Stronę www możesz pozycjonować poprzez wartościową treść (np. artykuły na blogu) oraz linkowanie zewnętrzne. SEO może być świetnym wsparciem social media dla Twojej firmy, ponieważ dbając o ten aspekt Twoja strone będzie się wyświetlać jako jedna z pierwszych. To z kolei przekłada się na większe zainteresowanie ofertą danej marki. Agencja Rise UP również posiada tę usługę w swojej ofercie. Podstawowymi narzędziami do sprawdzania widoczności strony, z których korzystają specjaliści, są m.in. Google Analytics oraz Google Search Console.

seo pozycjonowanie jako pomoc firmie

Media społecznościowe | Czy warto dziś w nie inwestować?

W dzisiejszych czasach social media odgrywają bardzo istotną rolę w naszym życiu. Pozwalają komunikować się z innymi, a firmom dają możliwość zaprezentowania się szerokiemu gronu odbiorców. Jak już wspomnieliśmy, z mediów społecznościowych korzysta niemal 26 milionów Polaków. Jest to najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek sprzedaży z ogromnym potencjałem. Publikując angażujące treści oraz kampanie reklamowe jesteś w stanie zdobyć popularność w sieci, a tym samym zyskasz wiele nowych klientów. To z kolei sprawi, że będziesz odhaczać kolejne cele biznesowe.

Dużą zaletą korzystania z social media jako narzędzia do promocji Twojej firmy jest również fakt, że jest to stosunkowo tanie rozwiązanie. Szczególnie w porównaniu do tradycyjnych kanałów komunikacji, które nie dość, że są droższe to nie masz możliwości tak precyzyjnego targetowania odbiorców, do których dotrą Twoje treści.

Czy warto skorzystać z usług agencji social media?

Jak agencja social media może pomóc w rozwoju firmy? Jak już wspomnieliśmy, media społecznościowe mają ogromny potencjał, a dzięki zatrudnieniu agencji social media możesz go w pełni wykorzystać. Na Twój sukces pracują doświadczeni ludzie, którzy mogą sprawić, że zacznie się rozwijać i pozyskiwać jeszcze więcej klientów. Jeśli nie masz czasu ani wystarczającej wiedzy, aby samemu się tym zająć, pomyśl o powierzeniu marketingu w social mediach osobom, które znają go od podszewki.

Takimi osobami są te tworzące zespół Agencji Rise Up. Decydując się na współpracę z nami social media Twojej firmy zaczną osiągać oczekiwane wyniki! Nasze duże doświadczenie sprawia, że dysponując nawet niewielkim budżetem na kampanie reklamowe jesteśmy w stanie efektywne go wykorzystać i zdobywać dla firm wielu klientów. Chcesz wiedzieć więcej o naszej ofercie? Napisz do nas!

Sprawdź także:
Czym się zajmuję agencja social media?

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin