fbpx

Jak założyć manager reklam na Facebooku?

9 grudnia, 2022
Jak założyć manager reklam na Facebooku?

Chcesz prowadzić kampanie reklamowe na Facebooku? Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak założyć manager reklam na Facebooku i już nigdy nie klikniesz „Promuj post”.

Co to jest Manager reklam Facebook?

Aby korzystać z managera reklam, musisz założyć konto firmowe na Facebooku. Menedżer reklam pozwala nam tworzyć kampanie, zestawy reklam i reklamy. Dzięki intuicyjnemu panelowi możemy w łatwy sposób je przeglądać, zarządzać nimi i wprowadzać zmiany.

Kampanie reklamowe FB Ads. Co to jest manager reklam

Jeśli:

  • za pomocą Facebooka promujesz swoje produkty bądź usługi,
  • wykupujesz promocje swoich postów,
  • chcesz dotrzeć do niestandardowych grup odbiorców
  • monitorowanie wyników Twoich działań marketingowych w mediach społecznościowych jest dla Ciebie istotne,

to koniecznie musisz przeczytać ten artykuł do końca!

Dlaczego warto korzystać z Menedżera reklam na Facebooku?

Dostosowanie do grupy odbiorców

Dzięki działaniu algorytmów Facebook będzie wyświetlać Twoje reklamy użytkownikom serwisu, którzy są najbardziej skłonni do zainteresowania się ofertą. Ponadto możesz dotrzeć zarówno do osób, które już weszły w interakcję z Twoją firmą, jak i do nowych osób o najbardziej zbliżonych zainteresowaniach do Twoich klientów.

Cele reklamowe. Manager reklam

Nie tylko jedna aplikacja

W zależności od wybranego celu kampanii Manager reklam daje możliwość wyświetlenia Twoje reklam zarówno we wszystkich serwisach firmy Meta, czyli na Facebooku, Instagramie (musisz mieć konto biznesowe) czy w Messengerze, jak i Audience Network.

Konfiguracja budżetu reklam

Zyskasz możliwość dostosowania budżetu z poziomu kampanii lub zestawu reklam. Możesz samodzielnie zdecydować czy Twój budżet dotyczy jednego dnia czy całego okresu działania kampanii.

Statystyki w czasie rzeczywistym

W menedżerze reklam możesz na bieżąco monitorować wyniki Twoich kampanii. Statystyki pomogą Ci określić, ile osób widziało Twoje reklamy, ile w nie kliknęło i jaki jest całkowity koszt reklamy.

Zyskasz dane na temat skuteczności reklam w danym przedziale wiekowym. Dowiesz się również, które umiejscowienie Twoich reklam przynosi najlepsze wyniki i przyciąga potencjalnych klientów.

Menedżer reklam Facebook-krok po kroku.

Ważne! Do założenia konta w Menedżerze reklam koniecznie jest wcześniejsze posiadanie prywatnego profilu na Facebooku. Upewnij się, że taki posiadasz.

Jak założyć menager reklam na Facebooku krok po kroku

Krok 1.

Wejdź na stronę https://business.facebook.com/create i zaloguj się do prywatnego profilu na Facebooku.

Krok 2

Kliknij „Utwórz konto”. Następnie uzupełnij formularz o nazwę firmy i konta, Twoje imię i nazwisko oraz firmowy adres e-mail. Upewnij się, że dane są poprawne i kliknij „Dalej„.

Jak założyć menager reklam na Facebooku

Krok 3

Wypełnij formularz z informacjami o firmie oraz wybierz cel biznesowy i kliknij „Wyślij„.

Krok 4

Zaloguj się na podaną w formularzu pocztę e-mail i potwierdź swoją tożsamość. Po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany bezpośrednio do Menedżera reklam.

Gratulacje! Masz już własne konto Menedżera reklam. Przejdźmy więc do jego konfiguracji.

Menedżer reklam Facebook – konfiguracja

Dodawanie strony firmowej

W lewym górnym rogu witryny kliknij „Wszystkie narzędzia” i wybierz ikonkę „Ustawienia firmowe„.

Następnie wybierz swoją firmę i w menu znajdującym się po lewej stronie wybierz „Strony” i kliknij „Dodaj„. Pojawią się 3 opcje, wybierz „Dodaj stronę„, a następnie wklej adres URL z Facebooka bądź nazwę profilu.

Konto reklamowe

W ustawieniach firmowych wybierz opcję „Konto reklamowe” i kliknij „Dodaj„, a następnie „Dodaj konto reklamowe” i uzupełnij identyfikator konta reklamowego. Znajdziesz go na swoim koncie Menedżera reklam.

Facebook

Jak założyć manager reklam na Facebooku? | Podsumowanie

Interfejs Menedżera reklam na Facebooku zmienia się dynamicznie. Wciąż dodawane są nowe funkcje i możliwości. Istnieje prawdopodobieństwo, że któryś z kroków z powyższej instrukcji tworzenia konta może się nieco różnić. Jeśli tworzenie konta, bądź jego prowadzenie jest dla Ciebie wyzwaniem to skontaktuj się z profesjonalną agencją social media, która zajmie się tym za Ciebie.

Rise UP
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź ofertę!
_
Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin