fbpx

Jak założyć konto firmowe na Facebooku?

24 października, 2022
konto firmowe facebook jak założyć

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę jak potężnym narzędziem sprzedażowym jest Facebook. W czasach kryzysu rezygnowanie z marketingu może okazać się dużym błędem. Dlatego zakładanie kont firmowych staje się coraz popularniejsze. Chcesz zacząć promować swoją markę w serwisie? Ale nie wiesz, jak stworzyć konto firmowe? Fanpage pozwoli Ci wznieść Twoją firmę na wyższy poziom! Zastanawiasz się jak założyć konto firmowe na Facebooku? Dowiedz się, tego z poniższego artykułu.

Zalety posiadania konta firmowego na Facebooku

Zastanawiasz się, czy założenie konta firmowego to odpowiedni ruch dla Twojej marki? Słusznie, ponieważ nie jest to idealny środek przekazu dla każdej firmy. Komunikator należy dopasować do naszej grupy docelowej. Być może dla Ciebie korzystniejsze będzie zaangażowanie się w LinkedIn, bo tam spędzają czas osoby z Twojej grupy docelowej. Większość firm, jednak skorzysta na posiadaniu firmowego konta na Facebooku, ponieważ jest to najbardziej popularny serwis społecznościowy. Niemal 9 na 10 Polaków posiada tam konto, więc potencjał Facebooka jest ogromny.

Konto firmowe Facebook

Korzyści płynące z prowadzenia profilu swojej marki na Facebooku:

 • Oddzielenie postów prywatnych z firmowymi;
 • utrzymywanie stałego kontaktu z klientami;
 • dostęp do narzędzia Facebook Ads – np. manager reklam, dzięki któremu możesz tworzyć płatne kampanie reklamowe i pozyskiwać nowych klientów;
 • budowanie wizerunku marki wśród internautów;
 • dostęp do narzędzi analitycznych, dzięki którym można mierzyć skuteczność swoich działań.

Jak przekształcić konto osobiste na konto firmowe?

Na wielu stronach internetowych możesz przeczytać, że konto osobiste można przekształcić w konto firmowe. Jednak, według najnowszej wiedzy, taka możliwość już nie istnieje. Obecnie musisz posiadać swoje konto w serwisie i z tego poziomu możesz założyć profil firmowy.

Posiadanie swojego konta osobistego jest absolutnie niezbędne, inaczej Facebook nie będzie w stanie Cię zweryfikować i nie pozwoli Ci na założenie profilu firmowego. Jeżeli Twoją obawą przed założeniem tego konta jest to, że odbiorcy będą widzieć kto jest jego administratorem. To nie masz się czego bać. Facebook nie udostępnia tej informacji. Tę wiedzę będziesz posiadał tylko Ty. Chyba, że się pochwalisz tą informacją na swoim koncie prywatnym.

Zakładanie konta firmowego – instrukcja

Zdecydowałeś się na założenie konta swojej firmy na Facebooku i posiadasz już swój własny profil? Świetnie! Możemy przejść dalej. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się do swojego konta w przeglądarce. Następnie kliknij ten link –https://www.facebook.com/pages/create/?ref_type=pages_you_admin. W panelu bocznym po lewej stronie powinieneś zobaczyć różne pola do wypełnienia, takie jak: nazwa strony, wybranie odpowiedniej kategorii oraz biogram. Staraj się to wypełniać starannie, ponieważ ma to duży wpływ na wizerunek firmy.

strona konto firmowe facebook jak założyć

Po zatwierdzeniu danych na stronie pojawią się kolejne możliwości – przesłanie zdjęcia profilowego oraz zdjęcia w tle. Możesz to zrobić od razu lub odroczyć to zadanie na później. Kiedy klikniesz „zapisz”, Twoja strona będzie oficjalnie założona!

Czy można posiadać dwa konta firmowe na koncie prywatnym w serwisie Facebook?

Tak, można posiadać dwa konta firmowe na koncie prywatnym w serwisie Facebook. Wiele firm i organizacji używa Facebooka do promowania swoich produktów, usług i działalności. Facebook umożliwia tworzenie wielu stron firmowych na jednym koncie prywatnym. Użytkownicy mogą tworzyć wiele stron firmowych, aby promować różne produkty lub usługi. Mogą również tworzyć wiele stron firmowych, aby promować różne marki lub organizacje.

Przykłady:

 • 1. Firma może mieć jedno konto prywatne, na którym znajdują się dwa różne strony firmowe. Jedna strona może być używana do promowania produktów, a druga do promowania usług.
 • 2. Organizacja może mieć jedno konto prywatne, na którym znajdują się dwa różne strony firmowe. Jedna strona może być używana do promowania działalności lokalnej, a druga do promowania działalności międzynarodowej.

Jak założyć konto firmowe na Facebooku bez konta prywatnego?

konto firmowe a profil prywatny facebook

Aby założyć konto firmowe na Facebooku bez konta prywatnego, należy wykonać następujące kroki:

 • 1. Przejdź do strony głównej Facebooka i kliknij „Utwórz konto”.
 • 2. Wybierz opcję „Utwórz konto dla firmy”.
 • 3. Wprowadź nazwę firmy, adres e-mail i hasło.
 • 4. Wybierz kategorię, w której znajduje się Twoja firma.
 • 5. Wybierz lokalizację Twojej firmy.
 • 6. Kliknij „Utwórz konto”.
 • 7. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ukończyć proces tworzenia konta.
 • 8. Po zakończeniu procesu tworzenia konta możesz zacząć korzystać z Facebooka jako firma.

Czym różni się fanpage od profilu?

Fanpage jest publiczną stroną internetową, która jest tworzona przez firmę, organizację lub osobę publiczną, aby promować swoją markę, produkty lub usługi. Profil jest osobistą stroną internetową, która jest tworzona przez osobę fizyczną, aby udostępniać informacje o sobie, swoich zainteresowaniach i dzielić się zdjęciami i postami. Fanpage ma więcej funkcji niż profil, takich jak możliwość tworzenia postów reklamowych, tworzenia ankiet i konkursów, a także możliwość zarządzania komentarzami i wiadomościami. Jeśli zdecydujesz się na dodatkowe płatne reklamy, pojawią się wtedy również pierwsze koszty prowadzenia fanpage na Facebooku.

Jak usunąć stronę firmową na Facebooku?

Aby usunąć stronę firmową na Facebooku, należy przejść do ustawień strony i kliknąć opcję „Usuń stronę”. Następnie należy potwierdzić usunięcie strony, wpisując hasło do konta Facebook. Po potwierdzeniu usunięcie strony zostanie zakończone.

A więc wiesz, jak założyć konto firmowe na Facebooku, ale co dalej?

Gdy wykonasz już wszystkie niezbędne rzeczy, aby utworzyć stronę, warto byłoby nadać jej wiarygodności. W tym celu musisz udać się do sekcji „ustawienia”, a następnie „informacje o stronie”. Znajdziesz tam do wypełnienia pola dotyczące adresu strony, kontaktu, opisu oraz adresu e-mail. Gdy uzupełnisz pola kontaktowe klienci będą w stanie się z Tobą komunikować w zakresie oferowanych przez Ciebie usług. Po wypełnieniu wszystkich informacji wystarczy, że zaczniesz działać. Publikuj interesujące i angażujące posty, a szybciej zdobędziesz nowych odbiorców wśród ogromnej społeczności Facebooka! Jeśli nie masz czasu, możesz zlecić obsługę fanpage zewnętrznej firmie. Powodzenia!

_

Jeśli potrzebujesz wsparcia w obsłudze social media, napisz do nas!
Jesteśmy agencją marketingową, ale obsługujemy profile w całej Polsce!
Daj sobie pomóc, daj się polubić w sieci! Kliknij i poproś o bezpłatną wycenę!

Najnowsze posty na stronie

Najlepsze oferty pracy w Kielcach – gdzie ich szukać?

Najlepsze oferty pracy w Kielcach – gdzie ich szukać?

W XXI wieku ofert pracy w Kielcach najlepiej szukać w Internecie. Jednak w sieci funkcjonuje wiele stron lepszych i gorszych, dlatego dobrze wiedzieć, z jakiej warto skorzystać. Na uwagę zasługuje serwis pracy GoWork.pl, z którym współpracuje wielu kieleckich...

TOP 10 książek marketingowych

TOP 10 książek marketingowych

Marketing. Jeden z najważniejszych elementów, który może poprowadzić firmę do sukcesu. Jednakże stale rozwijające się technologie i zmieniające się preferencje konsumentów sprawiają, że zrozumienie skomplikowanego świata marketingu może stać się wyzwaniem. Na...

Jak skutecznie wylogować się z Facebooka ze wszystkich urządzeń?

Jak skutecznie wylogować się z Facebooka ze wszystkich urządzeń?

Zapomniane sesje na urządzeniach to jak otwarte drzwi do prywatności. Każda z nich to potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego konta na Facebooku. Może się okazać, że nieświadomie pozostawiliśmy włączoną sesję na tablecie w kawiarni czy komputerze w pracy. A...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin