fbpx

Najlepsze kreacje reklamowe w Internecie | Top5

9 marca, 2023
Najlepsze kreacje reklamowe w Internecie

Czy sprawdzałeś jak wyglądają najlepsze kreacje reklamowe w Internecie? Stworzenie skutecznej reklamy to nie lada wyzwanie. Przyciągnięcie uwagi  potencjalnych klientów nawet dla sprawnych marketerów może być trudne. Aby wpaść na cenny pomysł, warto przeglądać udane kreacje i się inspirować. Dobra i kreatywna reklama działa jak magnes na klientów. Dlatego dzisiaj aby rozbudzić Twoją wyobraźnię, pokażemy Ci nasz subiektywny ranking top pięć najlepszych reklam.

1.   Kampania YES „Jestem kobietą”

Kampania reklamowa „Jestem kobietą” to coś więcej niż pokazanie biżuterii. To wykorzystanie reklamy do poruszenia ważnych społecznie tematów. Pokazuje kobiecość w innym świetle niż dotychczas. Uświadamia, że ma ona różne oblicza. Kampania marki YES tak bardzo przyciągnęła uwagę ze względu na to, że mówi o sprawach ważnych. Ale jest również bardzo prawdziwa i trafiona, jeśli chodzi o wsłuchanie się w potrzeby grupy docelowej.

Jestem kobietą Yes kampania reklamowa

2. Kampania sklepu Żabka – „Żabkość”

Działania reklamowe sieci sklepów Żabka, które miały na celu zainteresowanie potencjalnych franczyzobiorców niezwykle nas ujęły. To połączenie humoru z konkretnymi argumentami zachęcającymi do wejścia w biznes. Prezentowane hasło „żabkość” ma nawiązywać do swego rodzaju unikalności i łatwości. Cała reklama to coś rzadkiego na rynku, bo zazwyczaj franczyzy nie reklamują się w tak kreatywny sposób.

Kampania sklepu Żabka - „Żabkość

3. Kampania serwisu streamingowego Spotify –  „Wszędzie”

Memy w świecie marketingu są już powszechnym elementem. Ale czy warto z nich skorzystać, gdy chcemy zareklamować swój produkt? Spotify pokazuje, że tak! Kampania reklamowa „Wszędzie” pokazuje jak w prosty i zabawny sposób można zareklamować swój produkt oraz zbudować relację ze swoimi odbiorcami. Dzięki wykorzystaniu memów skrócili dystans ze swoją grupą docelową i wzbudzili wśród nich większe zainteresowanie.

Kampania reklamowa serwisu Spotify

4. McDonalds i współpraca z Matą

Tego typu kampanii nie spodziewał się nikt. McDonalds po raz pierwszy współpracował w Polsce z osobą publiczną na taką skalę. Oczywiście chodzi o rapera Matę, który stworzył swój własny zestaw w McDonalds i wystąpił w reklamie promującej. Dzięki kolaboracji z Matą, popularna sieć fast food zanotowała wzrost sprzedaży na poziomie 60%. Kampania odniosła niezwykły sukces z dwóch powodów – narracji niezwykle dopasowanej do dzisiejszych czasów oraz wybraniu odpowiedniej osoby.

Reklama McDonalds z udziałem rapera Mata

5. Promocja Uniwersytetu Opolskiego

Uniwersytet Opolski w zeszłym roku bardzo nieszablonowo podszedł do tematu rekrutacji. Dzięki temu znalazł się w naszym rankingu. Lubimy kreatywność z dozą humoru i wyłamywaniem się ze stereotypów. Każdy pewnie kojarzy, w jaki sposób reklamują się uniwersytety. Publikują materiały, w których chwalą się swoim prestiżem oraz osiągnięciami lub po prostu dają znać, że ich rekrutacja została otwarta. Uniwersytet Opolski postanowił wyjść poza schemat i przygotował kreacje promujące każdy wydział na bazie hitów  Netflixa, które kojarzy każdy przyszły student.

Reklama rekrutacji uniwersytetu Opolskiego

Najlepsze kreacje reklamowe – inspiruj się najlepszymi!

Jeśli chcesz, aby Twoja reklama wzbudziła większe zainteresowanie odbiorców, musisz podejść do niej, jak twórcy powyższych kampanii. Wychodzić poza narzucone schematy, zainteresować się jakie treści są teraz na czasie lub jakie problemy społeczne są ważne dla Twoich odbiorców. Skuteczne reklamy cechuje wsłuchanie się w potrzeby grupy docelowej. Potrzebujesz pomocy z kreacją szytą na miarę? Zgłoś się do nas! Agencja Rise Up to grupa profesjonalistów, która pomoże Ci dotrzeć do Twoich odbiorców w kreatywny sposób.

www.riseupagencja.pl

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin