fbpx

Od ilu followersów można zarabiać na Instagramie?

6 kwietnia, 2023
od ilu followersów można zarabiać na instagramie napis

Pojawienie się mediów społecznościowych zrewolucjonizowało rynek marketingowy. Dzięki Facebookowi oraz Instagramowi przedsiębiorcy rozpoczęli nową drogę do klienta. Kto z nas nie zdecydował się na zakup produktu w reakcji na reklamę lub polecenie w internecie? W związku z tym, pojawiły się nowe zawody, takie jak np. influencerzy, którzy za promowanie produktów w mediach społecznościowych, otrzymują pieniądze. Każdy z nas może zostać influencerem, ale zrobienie w tej sferze prawdziwej kariery nie jest już takie łatwe. Pojawia się więc pytanie – od ilu followersów można zarabiać na Instagramie?

influencerka zarabiająca na instagramie

Kim jest influencer? 

Trudno tę profesję nazwać wyłącznie pracą, ponieważ influencerem możesz się stać dzięki prowadzeniu mediów społecznościowych z dość dużą i aktywną liczbą obserwujących. Influencer, jak wskazuje sama nazwa („influence” z j. angielskiego oznacza „wpływ”), wpływa na opinie i upodobania swojej widowni. Zarobki influencerów są w głównej mierze zależne od współpracy z innymi firmami.  

Od ilu followersów i ile możesz zarabiać na Instagramie? 

Najistotniejszych aspektem w profesji influencera jest liczba obserwujących. Od tej liczby zależą jego zarobki wynikające ze współpracy z markami. Firmom zależy na osobie z jak największymi zasięgami. Aby wejść z nimi we współpracę, musisz mieć minimum 10 tysięcy followersów.   

Cena za współpracę jest bardzo indywidualna. Stawka jest zależna od wielu czynników m.in. liczby followersów, długości współpracy, czy od rodzaju publikacji (Story, post, reels).

telefony i followers w social media

Jak zarabiać, jako influencer? 

  1. Jeśli dopiero zaczynasz drogę z Instagramem na początku musisz ustalić niszę, w jakiej tematyce chcesz prowadzić profil. 
  2. Kluczowe na Instagramie jest posiadanie dużej liczby obserwujących. Aby było ich coraz więcej, pamiętaj o stałej aktywności. Stories publikuj codziennie, a posty minimum dwa razy w tygodniu!
  3. Możesz prosić o wsparcie w swoich działaniach obserwatorów! Są strony i aplikacje, dzięki którym ludzie mogą stałe lub jednorazowo wysłać Ci określoną przez nich kwotę np. Patronite czy buycoffee.to.
  4. Pamiętaj o jak najwyższej jakości materiałów, które publikujesz.
  5. Staraj się przekazać wartościowe treści. 
  6. Twórz kontakt z obserwatorami w szczególności odpisuj na ich wiadomości. 
  7. Bądź autentyczny!

Praca influencera – podsumowanie

Instagram niektórym osobą kojarzy się wyłącznie z dodawaniem ładnych zdjęć. Z biegiem czasu ta aplikacja stała się metodą do promowania produktów oraz zarabiania. Rozpoczęcie swojej pracy na Instagramie jest drogą, a zarazem procesem, w którym staniesz się influencerem! Ta ścieżka zawodowa nie jest łatwym zadaniem. Jeśli zastosujesz jednak powyższe rady, Twój profil się jeszcze szybciej rozwinie i w niedługim czasie zaczniesz na nim zarabiać!

Rise Up | Prowadzenie Instagrama Szczecin

Najnowsze posty na stronie

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Marzysz o tym, aby twój Instagram zaświtał tysiącami follow? Chciałbyś, żeby to nie tylko marzenie, ale rzeczywistość? Mam dla ciebie dobrą wiadomość - to możliwe! Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ci zdobyć follow na Instagramie. Nie musisz...

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego smycze reklamowe są tak skutecznym narzędziem marketingowym? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Was! W tym tekście omówimy, jak smycze reklamowe mogą zwiększyć świadomość marki oraz jakie korzyści płyną z ich...

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się nieodłącznym narzędziem promocji i komunikacji dla wielu branż, w tym także dla salonów tatuażu. Fanpage tatuażysty na platformach takich jak Facebook czy Instagram może stanowić kluczowy element w budowaniu marki...

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Szukasz świeżych i kreatywnych sposobów, aby wzmocnić swoją obecność na Facebooku? Chcesz wyróżnić się w tłumie i przyciągnąć uwagę swoich obserwatorów? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Dziś przedstawimy Ci inspirujące pomysły na Facebook Stories, które...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin