fbpx

Od ilu lat można posiadać Instagrama?

6 kwietnia, 2023
od ilu lat można posiadać instagrama napis

Smartfon uczestniczy w prawie każdym aspekcie naszego życia i większość z nas nie wyobraża bez niego życia. Pokochaliśmy je ze względu na aplikacje i social media, dające nam nieograniczony dostęp do rozrywki i informacji. Coraz młodsze osoby pragną oglądać to co dorośli i tworzyć swoje konta w mediach społecznościowych. Instagram jest jedną z kilkunastu aplikacji, które przyciąga osoby niepełnoletnie. Na Instagramie mogą się pochwalić swoimi zdjęciami i obserwować wielu swoich idoli. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, od ilu lat można posiadać Instagrama oraz jak chronić dziecko przed nieodpowiednimi dla danego wieku treściami.  

dziecko posiadające Instagrama z telefonem

Od ilu lat według regulaminu Instagrama można mieć konto? 

Każda aplikacja posiada regulamin, który musi zawierać informację o wieku użytkownika. Według regulaminu Instagrama osoba powyżej 13 roku życia może posiadać swoje konto. W tym samym wieku można stworzyć konto na Facebooku, ponieważ Instagram jest własnością tej firmy. Weryfikowania wieku to jedynie wpisanie wieku w czasie rejestracji. 

Prowadzenie konta poniżej 13 wieku

Dziecko poniżej 13 roku życia może prowadzić konto na Instagramie. Wystarczy mieć zgodę rodzica oraz w biogramie napisać, że rodzic lub prawny opiekun prowadzi to konto. 

Jeśli ciekawi Cię ten artykuł to tutaj mamy inną publikację w tej tematyce: Jak zmienić rolę na profilu na Facebooku?

Jeśli dziecko prowadzi konto bez zgody rodzica inni użytkownicy mogą zgłosić to konto wypełniając ten formularz, co doprowadzi do jego usunięcia. 

ikonki instagrama na różowym tle

Jeśli ciekawi Cię ten artykuł to tutaj mamy inną publikację w tej tematyce: Od ilu followersów można zarabiać na Instagramie?

Porady dla rodzica

Rodzice nastoletniego dziecka są zazwyczaj sceptycznie nastawieni do social mediów. Instagramowy poradnik dla rodziców nastolatków został stworzony, aby pomóc rodzicom poradzić sobie w nowej sytuacji oraz przekonać ich, że ta aplikacja jest bezpieczna dla ich dziecka.  

Jeśli ciekawi Cię ten artykuł to tutaj mamy inną publikację w tej tematyce: Ilu użytkowników ma konto na Facebooku?

Od ilu lat można posiadać Instagrama? – Podsumowanie 

W przypadku, gdy jesteś nastolatkiem i chcesz założyć konto na Instagramie pamiętaj, że musisz mieć ukończone 13 lat. Warto przed stworzeniem konta porozmawiać o tym z rodzicami i omówić, jakie treści będziesz upubliczniał na swoim koncie. 

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka, które chce mieć konto na Instagramie warto przeprowadzić z nim rozmowę o zagrożeniach, dodawanych treściach oraz zasadach korzystania z tej aplikacji.

Napisz do nas, jeśli interesuje Cię prowadzenie Instagrama dla Twojej firmy.

Najnowsze posty na stronie

Najlepsze hashtagi na Instagramie, które zwiększą twoje zasięgi!

Najlepsze hashtagi na Instagramie, które zwiększą twoje zasięgi!

Instagram stał się jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych dla firm na całym świecie. Aby skutecznie zwiększać zasięgi i przyciągać nowych odbiorców, kluczowe jest odpowiednie wykorzystanie hashtagów w social media. W tym artykule przyjrzymy się, jak dobierać...

Instagram Stories jako skuteczny format do promocji marki

Instagram Stories jako skuteczny format do promocji marki

Instagram Stories stało się jednym z najpotężniejszych narzędzi w marketingu cyfrowym. Z ponad 500 milionami użytkowników korzystających z tej funkcji każdego dnia, Stories oferuje ogromny potencjał dla marek, które chcą dotrzeć do szerokiej i zaangażowanej...

TikTok Ads: Koszty reklamy na TikToku i wydajność marketingowa

TikTok Ads: Koszty reklamy na TikToku i wydajność marketingowa

TikTok stał się jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie, przyciągając miliony użytkowników każdego dnia. Z dynamicznie rosnącą popularnością, TikTok oferuje nowoczesne i skuteczne narzędzia reklamowe, które mogą znacząco wpłynąć na wyniki...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin