fbpx

Sposoby na pozyskiwanie klientów do swojej firmy w Internecie| Top 5

8 marca, 2023
Sposoby na pozyskiwanie klientów do swojej firmy w Internecie

Czy znasz sposoby na pozyskiwanie klientów do swojej firmy w Internecie? Czy działasz w marketingu on-line? Kiedy zakładamy przedsiębiorstwo, dbamy o każdy szczegół i jesteśmy zaabsorbowani znacznie bardziej skomplikowanymi kwestiami, pytanie to zdaje się gdzieś nam umykać. Często zwyczajnie jest uznawane za mniej ważne i pozostawiane na sam koniec procesu. Zainteresowani produktem w końcu jakoś się znajdą. To duży błąd, ponieważ umiejętnie dobrane grono klientów stanowi podstawę każdej dobrze prosperującej marki. W erze cyfrowej bezkonkurencyjnym narzędziem pozyskiwania klientów jest oczywiście internet i związany z nim świat mediów. Jak wskazuje raport GlobalWebIndex, aż 55% użytkowników Internetu to osoby wykorzystujące social media do  wyszukiwania produktów, usług i kluczowych informacji o marce. Jak wykorzystać taki potencjał? Poznaj 5 sposobów na pozyskiwanie klientów do Twojej firmy w Internecie!

1.   Zadbaj o wygląd i funkcjonalność Twojej strony

Czy wiesz, że zdecydowana większość Twoich potencjalnych klientów przeglądających internet to użytkownicy mobilni? Zadbaj o konwersję Twojej witryny, sprawdź jej nawigację oraz wygląd jej mobilnej wersji. Zdarza się, że niewłaściwie zoptymalizowane strony okazują się wówczas całkowicie afunkcjonalne, a źle skalujące elementy, reklamy i grafiki nachodzą na siebie. Psuje to pierwsze wrażanie i irytuje użytkowników, którzy zazwyczaj opuszczają wtedy witrynę. Bardzo istotne jest również stałe kontrolowanie materiałów na stronie oraz ich aktualności pod kątem SEO.


Sprawdź również: Jak pozyskać więcej klientów z agencją social media?

Firmowa strona internetowa jako sposób pozyskiwania klientów do swojej firmy w Internecie

2.   Recenzje i referencje

W budowaniu wiarygodności i rozpoznawalności marki niezwykle istotny jest feedback. Pozytywne opinie klientów na temat Twojego produktu z pewnością będą stanowić wiarygodną zachętę dla innych. Jak uzyskać recenzje lub referencje? Zwyczajnie o nie poproś. Po upływie pewnego czasu od zakupu napisz do klienta z prośbą o wyrażenie jego opinii. Takie treści systematycznie zamieszczaj na swojej stronie w widocznym miejscu.

Opinie i recenzje klientów dla firmy w Internecie


Sprawdź również: Jak bezpłatnie pozyskać klientów do swojej firmy?

Influencer marketing

Ciekawą, nową formą uzyskiwania referencji jest influencer marketing. W dobie social mediów  właściciele najpopularniejszych profili w mediach mają ogromny wpływ na swoich odbiorców. Rekomendacja od znanego influencera może zapewnić Ci naprawdę duży napływ klientów. W praktyce wygląda to tak, że w zamian za wynagrodzenie lub barter, influencer pokazuje Twój produkt i opowiada o nim w specjalnym poście lub relacji na swoim profilu. Z pewnością jest to opcja warta rozważenia, jeżeli zmieści się w twoim budżecie przeznaczonym na promocję.

Sprawdź również: 5 skutecznych sposobów jak pozyskać klienta w social media!

3.    Skuteczna reklama

Prawdopodobnie nadal jeden z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania klientów. Nie powinien być jednak przez to bagatelizowany. Warto zainwestować w płatne, profesjonalne i zoptymalizowane reklamy. Internet daje w tym zakresie bardzo szerokie pole do popisu. Przedstawiamy kilka koncepcji, którymi warto się zainteresować:

Promocje, rabaty, zachęty

Nie można zapominać, że prawdziwą dźwignią handlu przyciągającą klientów pozostają wszelkie promocje, okazje oraz rabaty. Udowadniając klientowi, jakie korzyści poniesie on z kupna Twojego produktu, z pewnością łatwiej skłonisz go do jego zakupu. Udostępniaj informacje o tego typu grantach. Pamiętaj przy tym o podstawowych zasadach psychologii cen. Uzasadnij koniecznie, dlaczego oferujesz daną zniżkę oraz w jaki sposób klient na tym skorzysta.

Promocje i rabaty jako sposób pozyskiwania klientów do swojej firmy w Internecie

Sprawdź również: Jak pozyskać pierwszego klienta?

4.    Blog firmowy i content marketing

Dobrze prowadzony, nastawiony na treść i pisany pod kontem SEO, blog to kolejny klucz do sukcesu. Zamieszczając artykuły związane z branżą i udzielając w nich przydatnych porad, zwiększasz konwersję oraz prezentujesz się jako ekspert w danej dziedzinie. Warto również założyć newsletter, za pośrednictwem którego można informować klientów o nowych artykułach oraz wszelkich aktywnościach (aby zbudować listę mailingową, możesz wykorzystać strategię lead magnety). Z pewnością tworzy to interakcje oraz skraca dystans z klientami.

Osoba prowadząca bloga firmowego

5.    Udzielanie się na portalach i w mediach

Jak już wiesz, bardzo istotne jest bycie obecnym w przestrzeni, która skupia członków Twojej grupy docelowej. Takim miejscem są właśnie portale, które zamieszczają artykuły związane z Twoją branżą. Stale monitoruj media i udzielaj się w komentarzach. Odpowiadaj na pytania internautów i przekazuj merytoryczne i pomocne treści. Z pewnością wzbudzi to zainteresowanie i zostanie docenione przez Twoich potencjalnych klientów. Jeżeli istnieje taka możliwość, możesz wziąć udział w branżowych dyskusjach, wywiadach czy seminariach, gdzie poprzez promowanie fachowej wiedzy, przyciągasz uwagę zainteresowanych.

Sprawdź również: 11 pomysłów, jak wypromować firmę!

Sposoby na pozyskiwanie klientów do swojej firmy w Internecie nie są takie trudne!

Aby pozyskać klientów, nie trzeba korzystać z dużej liczby skomplikowanych koncepcji. Wystarczy dać klientom się znaleźć! Zadbaj o wygląd Twojej strony internetowej, zbieraj opinie i referencje oraz pamiętaj o skutecznej, ale nie nachalnej reklamie. Stale buduj swoją wiarygodność i przedstaw się jako specjalista w danej dziedzinie poprzez content marketing oraz działalność w mediach związanych z branżą. Pamiętaj o określeniu grupy docelowej oraz szukaj przestrzeni, w której najłatwiej ci będzie do niej dotrzeć. Połączenie tych kilku prostych zasad powinno zagwarantować Ci sukces!

Rise Up | Agencja social media

Najnowsze posty na stronie

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Marzysz o tym, aby twój Instagram zaświtał tysiącami follow? Chciałbyś, żeby to nie tylko marzenie, ale rzeczywistość? Mam dla ciebie dobrą wiadomość - to możliwe! Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ci zdobyć follow na Instagramie. Nie musisz...

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego smycze reklamowe są tak skutecznym narzędziem marketingowym? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Was! W tym tekście omówimy, jak smycze reklamowe mogą zwiększyć świadomość marki oraz jakie korzyści płyną z ich...

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się nieodłącznym narzędziem promocji i komunikacji dla wielu branż, w tym także dla salonów tatuażu. Fanpage tatuażysty na platformach takich jak Facebook czy Instagram może stanowić kluczowy element w budowaniu marki...

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Szukasz świeżych i kreatywnych sposobów, aby wzmocnić swoją obecność na Facebooku? Chcesz wyróżnić się w tłumie i przyciągnąć uwagę swoich obserwatorów? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Dziś przedstawimy Ci inspirujące pomysły na Facebook Stories, które...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin