fbpx

Jak zdobyć lajki na Facebooku? Sprawdź te sposoby!

6 stycznia, 2023
Jak zdobyć lajki na Facebooku?

Jak zdobyć lajki na Facebooku? Zdobywanie polubień to jedna z głównych funkcjonalności Facebooka, która świadczy o popularności danego profilu czy materiału. Niezależnie od tego, czy prowadzimy konto marki, czy prywatny profil, bardzo często chcemy mieć jak najwięcej lajków. W tym tekście przedstawiamy różne sposoby na ich zdobycie – od tych tradycyjnych po oryginalne czy wręcz kontrowersyjne. Szczegóły poniżej.

Facebook - like. Jak zdobyć lajki na Facebooku?

Twórz jakościowy content

Pierwszym i zdecydowanie najlepszym sposobem na uzyskanie dużej liczby polubień jest stworzenie dobrego, jakościowego i wartościowego materiału. Na Facebooku, gdzie znajduje się wiele niskojakościowych materiałów lub spamu, naturalnie ciekawe posty będą wyróżniały się na tle innych i często zbierały duże ilości polubień. Jest to dość prozaiczny sposób na zdobywanie lajków, ale co najważniejsze skuteczny.

Jak zdobyć lajki na Facebooku? Tworząc wartościowy content

Jak zdobyć lajka w serwisie Facebook? Czy warto kupić lajki? Co zrobić, aby mój profil żył?
Aby stworzyć dobry materiał, przede wszystkim należy zrobić research i wiedzieć, jaka tematyka obecnie jest popularna w naszej grupie docelowej. Następnie, warto wybrać taki temat, aby uniwersalny i ponadczasowy, a także przydatny dla naszych odbiorców. Wartościową formą contentu na Facebooku są np. poradniki, które w prosty sposób przekazują cenną wiedzę odbiorcom, którzy dzięki niej, mogą osiągać korzyści.

Pisanie posta na bloga pod tytułem, jak zdobyć lajki na Facebooku.

Poproś o lajki na Facebooku

Drugim bardzo dobrym sposobem na zdobywanie polubień na Facebooku jest po prostu proszenie o nie. Jest to również bardzo prosty i często z tego powodu ignorowany sposób zdobywania lajków, choć może dać nam ich bardzo dużo. Jeśli potrzebujemy polubień, warto poprosić znajomych, naszych fanów czy osoby znajdujące się na grupie o lajkowanie naszych materiałów.

Jak prosić o polubienia?

Wbrew pozorom wiele osób zdecyduje się nam pomóc, rozumiejąc szybką konieczność pozyskania dużej ilości polubień. Co warto podkreślić z tego sposobu, należy korzystać rozsądnie i w umiejętny sposób. Nie stosuj zbyt często próśb do swoich znajomych. Mogą oni się zirytować i nie dawać nam polubień w przyszłości, kiedy będziemy ich potrzebowali. Jeśli jednak będziemy umiejętnie wykorzystywali proszenie o polubienia na pewno wiele osób będzie chciało nam pomóc.

Mężczyzna proszący o lajki na Facebooku.

Lajki motywowane – dobry sposób, aby zdobyć lajki

Bardzo ciekawym sposobem na zdobywanie lajków na Facebooku są lajki motywowane. Są to polubienia rozdawane naszemu profilowi w zamian za konkretną rzecz. Odbiorcy są motywowani pewną obietnicą, którą złożyliśmy, a lajki przydzielają, chcąc otrzymać „nagrodę”.

Jak zdobyć takie lajki?

Pozyskiwanie lajków motywowanych możemy wdrażać na różne sposoby. Możemy obiecywać naszym fanom i odbiorcom opublikowanie konkretnego materiału lub wykonanie konkretnej rzeczy np. testów branżowych czy opublikowanie oryginalnego materiału. Możemy te rzeczy obiecywać w zamian za uzyskanie konkretnej liczby polubień pod konkretnym materiałem lub do konkretnej daty czasowej. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż dzięki niemu my otrzymamy upragnione lajki, a odbiorcy będą mogli otrzymać pewien bonus – dodatek do naszego profilu.

Konkursy, gry, zabawy

Kolejnym sposobem, który może przynieść nam dużą liczbę polubień na Facebooku, jest organizowanie konkursów, gier i zabaw. Jest to bardzo ciekawy – urozmaicający element prowadzenia naszego profilu, który możemy wdrażać regularnie i w ten sposób przełamywać monotonię publikowania regularnych wpisów. Angażujące posty zazwyczaj mają najwięcej polubień.

Z pewnością wiele osób lubi konkursy, gry i zabawy i będzie brało w nich udział. W ten sposób będziemy często mogli przyciągnąć nowych odbiorców, którzy pozostaną naszymi fanami na stałe.

Na co uważać, organizując konkurs na Facebooku i nie tylko?

Same konkursy i gry możemy organizować w różnym stylu. Może być to konkurs z nagrodami rzeczowymi lub jedynie zabawa dla uzyskania jak najwyższego wyniku.

Ważne jest, aby na Facebooku organizować jedynie konkursy, które będą wyłaniały zwycięzcę na podstawie prac konkursowych. Regulamin Facebooka zabrania organizowania losowych gier, gdzie zwycięzca wyłaniany jest w losowy sposób. Ma to przeciwdziałać hazardowi, a więc nie powinniśmy ryzykować problemów natury prawnej.

Zegar odliczający do zakończenia konkursu na najlepszy sposób na lajki na Facebooku.

Ankiety

Bardzo ciekawym pomysłem na zdobywanie lajków na Facebooku jest organizowanie ankiet w formie graficznej. Są on coraz popularniejsze i pozwalają zdobywać duże ilości polubień oraz reakcji na nasze materiały.

Dla algorytmu Facebooka nie ma znaczenia, co kierowało osobami, które dawały nam polubienia, a liczy się efekt. Możemy wykorzystać tę zależność i opublikować ankietę, która polegała na dodawaniu konkretnych reakcji na nasz post. Polubienie lub serduszko, mogą oznaczać dwa warianty odpowiedzi np. dotyczące zwycięzcy meczu czy preferowanej opcji jedzenia.

Kupowanie lajków na FB

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych sposobów na zdobywanie lajków na Facebooku jest ich kupowanie. Kupowanie like to powszechna praktyka w internecie, a nagły przypływ lajków oferują zarówno duże agencje marketingowe i firmy specjalizujące się w tym oraz prywatni sprzedawcy np.na Allegro, W sieci istnieje również wiele portali, gdzie możemy wykupić konkretną ilość lajków, które pojawią się pod naszym materiałem niemalże automatycznie.

Bądź ostrożny kupując lajki na Facebooka

Choć w sieci istnieje wiele opcji na takie szybkie zdobycie polubień, warto korzystać z tej opcji rozsądnie. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o kupowanie lajków, jeśli zdecydujemy się na taki krok z pewnego i jakościowego źródła.

Wykupienie dużej ilości lajków może zostać wykryte jako próba manipulacji przez Facebooka i może zakończyć się nawet blokadą konta. Należy zatem zwracać uwagę, aby lajki kupować od renomowanych dostawców, którzy dodają je w jakościowy i naturalny sposób.

Z drugiej strony jest to bardzo dobra metoda na pozyskanie bardzo dużej ilości polubień i zwiększenie popularności naszego materiału na Facebooku, co z kolei napędza jeszcze bardziej eksponowanie postu.

Kobieta wracająca z zakupów.

Jak zdobyć lajki na Facebooku? Spróbuj Like4like

Kupowanie lajków, organizowanie konkursów, rozdań, lajki motywowane, proszenie o lajki… Żaden ze sposób na zdobycie polubień na Facebooku cię nie przekonuje? Sprawdź kupowanie like na FB w like4like (również znane jako l4l).

Alternatywnym sposobem na zdobywanie lajków do ich kupowania jest wymiana. W sieci istnieje wiele serwisów typu like4like lub grup na samym Facebooku. Umożliwiają one wymianę lajków pomiędzy poszczególnymi użytkownikami i markami.

Zasada działania tego sposobu jest bardzo prosta. Wystarczy dodać link do naszego materiału, a także polubić materiał innych osób oczekując na rewanż. W ten sposób możemy wymieniać się lajkami z dużą ilością innych fejsbukowiczów, gromadząc wiele polubień na naszym materiale.

Rise Up

Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin