fbpx

Dlaczego warto prowadzić profil firmowy na Facebooku? 

11 października, 2022
Dlaczego warto prowadzić profil firmowy na Facebooku

„Jeśli kogoś nie ma w Internecie, to znaczy, że nie istnieje” – w drugiej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku to stwierdzenie dotyczy nie tylko osób prywatnych, ale także firm. Przedsiębiorcy dbają o funkcjonalne strony internetowe i o obecność marki w social mediach. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia tego rodzaju komunikacji i stawia ją na równi z tą bezpośrednią, twarzą w twarz. Media społecznościowe to dobry sposób na nabycie potencjalnych klientów, zwiększenia świadomości marki w Internecie, szybką komunikację. Jakie są inne zalety z prowadzenia profilu firmowego na Facebooku?

Dlaczego warto prowadzić profil firmowy na Facebooku? 

Obsługa firmowego fanpage – dlaczego warto?

Pozytywny wizerunek i spersonalizowany przekaz. 

Firmowy profil na Facebooku może być świetnym dopełnieniem strony internetowej czy sklepu, gdzie treści zwykle są zwięzłe i konkretne. Fanpage pozwala personalizować komunikaty i budować pozytywny wizerunek firmy. Daje duże pole do popisu, zarówno pod względem tekstowym, jak i graficznym. Na profilu firmowym można bawić się sposobem przekazu. Angażować obserwatorów w działania, pokazywać, jak działa firma od kuchni albo dzielić się wartościami merytorycznymi (ciekawostki z branży). Niektórzy na swoich wallach tworzą prawdziwe pamiętniki z biznesowych spotkań i konferencji, branżowych eventów i szkoleń. Ich profile zastępują foldery reklamowe, zachęcają do skorzystania z usług ludzi kompetentnych i zaangażowanych.

Budowanie wizerunku w social media poprzez prowadzenie konta firmowego na Facebooku.

Za pomocą fanpage można dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, a równocześnie precyzyjnie określić grupę docelową, która np. zobaczy reklamę danej usługi. Nierzadko w biznesie płeć, wiek czy miejsce zamieszkania klientów mają duże znaczenie (i Facebook dobrze o tym wie). 

Komunikacja z klientami

Portale społecznościowe są także nieocenionym źródłem wiedzy na temat potencjalnych klientów oraz idealną platformą do komunikacji z nimi. Na firmowym fanpage’u można szybko przedstawić aktualną ofertę i odpowiedzieć na dotyczące jej pytania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podyskutować z odbiorcami. Można dowiedzieć się czego nam, według nich, brakuje albo w czym jesteśmy najlepsi. Łatwo także zaproponować klientom skorzystanie z promocji czy wzięcie udziału w konkursie. Pozyskanie nowych klientów jest o wiele skuteczniejsze, jeśli marka widoczna jest w sieci.

Kontakt z klientami

Opublikowanie ankiety z pytaniami o ulubiony kolor klientów lub ich najbardziej pilne potrzeby zakupowe, również nie będzie dla nikogo dużym wyzwaniem. Dzięki firmowemu profilowi można być cały czas w kontakcie z klientem i wychodzić naprzeciw jego oczekiwaniom. A to nieoceniona zaleta, w zabieganym świecie, którego losy toczą równocześnie w przestrzeni realnej i wirtualnej.

Sklep internetowy w mediach internetowych

Social media to także dobre miejsce na Twój sklep. Możesz sprzedawać swoje produkty lub usługi bezpośrednio poprzez swoje konto w serwisach społecznościowych, lub przekierowując swoich obserwatorów do oferty. Bardzo łatwym i sprawdzonym sposobem jest linkowanie oferty firmy w postach, relacjach, na grupach bądź w komentarzach. Zdecydowanie warto posiadać profil na Facebooku!

Mediów społecznościowych jest coraz więcej. Ważne jest, by wiedzieć, gdzie są Twoi klienci, wtedy również i pozyskiwanie nowych klientów będzie o wiele bardziej skuteczne.

Czy można pozyskiwać klientów przez profil na Facebooku?

Tak, można pozyskać klientów przez media społecznościowe. Takie platformy to skuteczny sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Można wykorzystać je do promowania swojej marki, produktów lub usług, a także do budowania relacji z klientami. Serwisy społecznościowe to także doskonałe narzędzie do pozyskiwania nowych klientów poprzez reklamy, posty sponsorowane i inne formy reklamy.

Promocja, która nic nie kosztuje, czyli dlaczego warto prowadzić profil firmowy na Facebooku?

Prowadzenie firmowego profilu na Facebooku to darmowa promocja działalności. Stronę można założyć bardzo szybko, a jej działanie jest intuicyjne. Prezentowanie oferty, opowiadanie swojej historii i kontakt z klientami zupełnie nic nie kosztują. Płaci się jedynie za posty reklamowe, ale i bez ich użycia, można dotrzeć do szerokiego grona odbiorców – lokalnie lub globalnie. A jeśli już sięgamy po płatne opcje na Facebooku, to ze świadomością, że jedno kliknięcie potencjalnego klienta jest naprawdę tanie w stosunku do innych form promocji. Przedsiębiorcy lubią rozwiązania ekonomiczne, praktyczne i skuteczne. Taka właśnie jest odpowiednio prowadzona komunikacja na Facebooku.
_
Potrzebujesz pomocy w prowadzeniu profilu firmy? Napisz do nas!
Rise Up | Możemy pomóc Ci z marketingiem w Internecie! Sprawdź nasze kompleksowe usługi!

Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin