fbpx

5 korzyści z prowadzenia profilu firmowego na Facebooku! 

12 października, 2022
Korzyści płynące z prowadzenia profilu firmowego na Facebooku

Chcesz poznać korzyści z prowadzenia firmowego profilu na Facebooku? Poznaj mnóstwo zalet! Najważniejszą z nich jest oczywiście zwiększenie sprzedaży. Nie wiele osób zwraca również uwagę na inne korzyści płynące z tego działania. Dla wszystkich, którzy lubią informacje konkretne, szybkie i trafne, przedstawimy 5 korzyści takich działań w social mediach. 

5 zalet z prowadzenia fanpage w social media

Prezentujesz ofertę 

Na firmowym koncie można z powodzeniem przedstawić aktualną ofertę w sposób, który spodoba się zarówno obecnym, jak i przyszłym klientom. Chwytliwe hasła, intrygujące grafiki, zabawne lub poważne filmiki, popularne hasztagi. Dostępny jest cały arsenał możliwości do wykorzystania w walce o klienta i zdobycie przypadkowych odbiorców. Można się do nich zwracać poważnie, z przymrużeniem oka, wchodząc w rolę eksperta albo znającego wspólne problemy sąsiada. Sposobów na komunikację jest dokładnie tyle, ile uda się wymyślić danej ekipie. Pozostaje jedynie pytanie, czy zawsze są one wystarczająco skuteczne. 

Prezentacja oferty firmy poprzez atrakcyjne zdjęcia

Budujesz wizerunek

Fanpage zwykle nie jest jedyną stroną firmy, a platformą współistniejącą z witryną czy sklepem internetowym. To miejsce, gdzie można pokazać, jakim się jest naprawdę, z trochę mniej formalnej strony. Do klienta nie mówi tutaj cennik usług, loga współpracujących firm albo hasła dotyczące oferty, stworzone przez copywriterów. Na Facebooku zwykle do klientów zwracają się ludzie – autentyczni, uśmiechnięci, kochający swój zawód. Ludzie korzystają z portali społecznościowych do kontaktu z firmami, ponieważ spodziewają się luźniejszego podejścia.

Budowanie wizerunku poprzez fanpage na Facebooku

Nierzadko konto biznesowe jest małym dziełem sztuki, estetyczną przyjemnością albo czymś na kształt interaktywnej gry. Jeśli ktoś ma opinię poważnego i zdystansowanego, właśnie na fanpage’u może pokazać, że w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. A za koszulą, marynarką i mocnym spojrzeniem, ukrywa się ciepły, serdeczny człowiek. Taki, któremu Klient może zaufać. 

Budujesz zaufanie

Zaufanie jest podstawą biznesu, a stosunkowo łatwo można je zbudować, korzystając z firmowego konta na Facebooku. Pokazując swoje działania od kuchni, dzieląc się wiedzą, inspirując do określonych zachowań. Konsument, widząc, że za szyldem danej działalności, stoją konkretni, zaangażowani ludzie, chętniej zdecyduje się na zakup produktu. Podobnie, gdy uzyska odpowiedź na pytanie zadane w komentarzu albo dostanie wiadomość, że w razie problemów, może pisać na messengerze o dowolnej porze. Możliwość bezpośredniego kontaktu z firmą, jest bardzo pożądana przez odbiorców twoich treści. Sprostanie ich oczekiwaniom wpływa pozytywnie na wizerunek firmy.

Jedną z korzyści z prowadzenia profilu biznesowego na Facebooku jest zaufanie klienta do firmy

Poznajesz klienta

Sprawne obsługiwanie social mediów, na czele z Facebookiem, pozwala nie tylko się zaprezentować, ale także poznać oczekiwania Klienta. Wchodząc w interakcje z odbiorcami postów, można zdobyć cenne informacje o ludziach z grupy docelowej. Dane typu wiek, miejsce zamieszkania, płeć, zawód, budżet pomagają w określeniu grupy klientów. Wystarczy potem sporządzić ofertę skrojoną na miarę ich potrzeb.

Firma, która sumiennie prowadzi swój firmowy profil, może liczyć na benefity w postaci odpowiedzi, opinii, poleceń w formie udostępnień, lajków. Statystyki publikowanych postów czarno na białym pokażą, co klientom z danej branży podoba się bardziej, a co mniej. 

Również tworzenie angażujących postów pozwala poznać klientów. Zamieszczanie ankiet w postach pozwala nie tylko decydować odbiorcom o contencie na stronie, ale także poznać tematy, którymi są najbardziej zainteresowani. To także cenna informacja dla firmy, ponieważ nadaje kierunek przyszłym działaniom.

Dzięki profilowi na Facebooku możesz poznać klienta

Promujesz działalność

Facebook jest platformą, za pomocą której firmy mogą promować swoje działania, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Samo założenie konta i dodawanie materiałów, jest całkowicie darmowe. A gdy, zagłębiając się w tajniki social mediów, podejmie się decyzję o płatnej reklamie postów, należy wiedzieć, że wciąż jest to jedna z najtańszych form reklamy dostępnych na rynku. Kliknięcie potencjalnego Klienta w link może kosztować 1 grosz – ciężko wyobrazić sobie lepszy sposób na dotarcie do osób, które chcą skorzystać z danej usługi czy kupić konkretny produkt.

Promowanie firmy w social media. Korzyści z prowadzenia konta biznesowego na Facebooku

Na firmowym wallu można bawić się tekstami, grafikami, filmikami, emotikonami i w ten sposób uczynić go jedyną w swoim rodzaju firmową wizytówką. 

Dlaczego firma powinna promować się na Facebooku?

Firma powinna promować się w mediach, ponieważ jest to skuteczny i efektywny sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Platformy społecznościowe umożliwiają firmom dotarcie do szerokiego grona odbiorców, w tym do potencjalnych klientów, którzy mogą być zainteresowani oferowanymi produktami lub usługami. Serwisy społecznościowe umożliwiają również firmom budowanie silnej marki poprzez tworzenie zaangażowanej społeczności i wzmacnianie wizerunku marki.

Ponadto media społecznościowe umożliwiają firmom śledzenie i monitorowanie wyników, co pozwala im lepiej zrozumieć, jak ich marka jest postrzegana przez konsumentów. Przyczynia się także do dokonywania spontanicznych decyzji zakupowych, a to z kolei zwiększa nasze zyski.

Promowanie konta na facebooku i osiągnięcie celu marketingowego

Czy są jakieś minusy promowania firmy w social media?

Tak, są minusy promowania firmy w social media. Przede wszystkim, może to być czasochłonne i kosztowne, ponieważ wymaga to stałego monitorowania i aktualizacji treści. Ponadto może to prowadzić do niepożądanych komentarzy i negatywnych opinii, które mogą mieć negatywny wpływ na wizerunek firmy. Może to również prowadzić do nadmiernego wykorzystywania danych osobowych użytkowników, co może być niezgodne z przepisami o ochronie danych. W takich sytuacjach warto zlecić prowadzenie swoich kont specjalistom!

5 korzyści z prowadzenia konta firmowego na Facebooku | Zacznij działać!

Jak widzisz, prowadzenie fanpage w mediach społecznościowych ma wiele korzyści. W dzisiejszych czasach niemal wszystko przenosi się do internetu, dlatego założeniu profilu w social mediach to z pewnością dobry krok. Tym bardziej że działania w marketingu internetowym stały się standardem, a istnienie marki jedynie poza siecią, często utrudnia do niej dostęp, a tym samym powoduje mniejszy dopływ klientów do naszej firmy.

Jeśli nie wiesz, jak prowadzić fanpage, sprawdź również inne artykuły na naszym blogu. Znajdziesz tam wiele bezpłatnych porad, jak to robić.

Jeśli nie masz czasu – możesz to zlecić nam!
Agencja Rise UP może zadbać o marketing Twojej firmy kompleksowo!
Sprawdź naszą ofertę i wyślij zapytanie na maila biuro@riseupagencja.pl – pomożemy!

_
Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Innowacje w projektowaniu szytych katalogów: Nowe trendy i techniki

Innowacje w projektowaniu szytych katalogów: Nowe trendy i techniki

Często uważa się, że tradycyjne katalogi są przestarzałym narzędziem marketingowym, jednak nic bardziej mylnego. W erze cyfrowej, innowacje w projektowaniu szytych katalogów otwierają nowe horyzonty dla branży, łącząc najnowsze technologie druku, zastosowanie...

Pixabay: Darmowa baza zdjęć i obrazów do mediów

Pixabay: Darmowa baza zdjęć i obrazów do mediów

Czy wiedzieliście, że istnieje kraina, w której wysokiej jakości obrazy, filmiki i dźwięki płyną strumieniami niczym woda w rzekach Amazonii, a dostęp do nich jest tak samo wolny jak lot motyla? Nie, to nie fantazja — to Pixabay, wirtualny bank zdjęć, gdzie zasoby...

Poradnik użytkownika Instagrama: jak działa i jak go używać?

Poradnik użytkownika Instagrama: jak działa i jak go używać?

Zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagrama? Ta przestrzeń cyfrowa oferuje więcej niż tylko tło dla twoich zdjęć – to wszechstronna platforma, która łączy ludzi, pasje i marki. Dziś zapraszamy do odkrycia, jak założyć własne konto, w jaki sposób...

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin