fbpx

Co powinna zawierać dobra strona internetowa?

9 grudnia, 2022
Co powinna zawierać dobra strona internetowa?

Co powinna zawierać dobra strona internetowa? Czy w ogóle muszę ją posiadać?
W dzisiejszych czasach każdy może mieć swoją witrynę internetową, niezależnie, czy na potrzeby firmowe, czy prywatne. Jednak jest dość spora różnica między stroną www a dobrą stroną www. W tym artykule wskażemy kilka cech, które powinna posiadać strona internetowa, aby przyniosła nam jak największe korzyści.

Przyjazny adres URL

To nie tylko istotne dla wyszukiwarek, ale też dla użytkowników. Nazwa powinna być krótka i łatwa do zapamiętania. Zbyt długa czy skomplikowana może odstraszyć klientów albo będą mieli problem z zapamiętaniem jej. Co za tym idzie, powrót na tę stronę po jakimś czasie może być trudniejszy, bo klient mógł nigdzie nie zapisać adresu strony, albo go zwyczajnie nie zapamiętał. A nam zależy jednak, aby zostać zapamiętanym i żeby ludzie do nas wracali.

Przyjazny adres URL

Unikatowe treści

Jeżeli szukamy odpowiedzi czy rozwiązania, zazwyczaj szukamy ich w różnych źródłach, nie ograniczając się do jednej odpowiedzi. Dzięki temu, że Internet ma wręcz nieograniczone zasoby, możemy znaleźć różne treści, różnych osób. I to właśnie treści, które publikujemy na stronie, wpływają głównie na popularność. Użytkownicy nie chcą czytać dokładnie tych samych informacji na różnych witrynach, tylko liczą, na coś nowego. Każdy temat można “ugryźć” z innej strony i nawet jeżeli ogóły będą pokrywać się z wypowiedziami innych, ale dodamy coś od siebie, niekoniecznie oczywistego albo pominiętego przez innych, mamy większe szanse na zachęcenie klienta do pozostania u nas czy skorzystania z naszych usług.

To może Cię zainteresować: Zrównoważony e-commerce – od czego zacząć?

Unikatowe treści na stronę www. Copywriter

Oddzielna podstrona o firmie i usługach

Może się wydawać banalne, ale często zapominamy albo bagatelizujemy wagę tej zakładki. A to jedna z najważniejszych podstron na naszej stronie. To ona będzie w głównej mierze wpływać na zdanie klienta o nas, ponieważ pełni rolę internetowej wizytówki. Powinna być łatwa do znalezienia i zawierać wszystkie najważniejsze informacje. To samo tyczy się usług i cennika, które również warto oddzielić od reszty. Wprowadzi to porządek na stronie, a klienci będą mieli łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy. Podstrony z wartościową treścią oraz frazami kluczowymi mają kluczowy wpływ na ruch na stronie internetowej.

To również może Ci się spodobać: Tryb znikających wiadomości na Messengerze. O co chodzi? - kliknij by przeczytać całość

Zakładka o nas

Szybkość

Nikt nie lubi, gdy coś za długo się ładuje, czy jest trudne w obsłudze. Klientom nie będzie się chciało czekać, za każdym razem na ładowanie strony, które trwa w nieskończoność. Warto też dodać, że Google obniża pozycję strony, gdy ta za długo się ładuje, czyli przekracza czas 3 sekund. Dlatego dobrze jest pozbyć się elementów, które przyczyniają się do spowolnienia naszej witryny.

Systematyczność

Ludzie lubią być na bieżąco z tematami, które ich interesują. Jeżeli zależy nam na pozyskaniu, jak największej ilości klientów i zatrzymaniu ich u nas, nic nie pomoże w tym bardziej, niż systematyczność w publikowaniu treści. Chcąc wzbudzić zainteresowanie u klientów, musimy dostarczać im informacji na bieżąco. To pokaże, że szanujemy osoby odwiedzające naszą stronę i ich chęć czytania naszych treści. Aktywność świadczy też o działalności usług, ponieważ bez “oznak życia” na stronie, zwłaszcza gdy mamy część blogową, klienci mogą uznać, że zakończyliśmy działalność.

Sprawdź również Wszystko, co musisz wiedzieć o franchisingu w edukacji!

Co powinna zawierać dobra strona internetowa?

Co powinna zawierać dobra strona internetowa? | Zwróć na to uwagę!

Jeśli przeczytałeś artykuł uważnie, doskonale wiesz już co powinna zawierać dobra strona internetowa. Jak widać, stworzenie dobrej strony wcale nie musi być takie trudne. Wystarczy poświęcić jej trochę czasu. Na samym początku dopieścić szczegóły, aby strona była dla klienta, a później zatroszczyć się o treść. Jeżeli szukasz profesjonalistów, którzy wykonają dla Ciebie dobrą stronę internetową pisz do nas na biuro@riseupagencja.pl  – Pomożemy!

Rise UP | Strony internetowe | Zgłoś się po pomoc!

Najnowsze posty na stronie

Najlepsze hashtagi na Instagramie, które zwiększą twoje zasięgi!

Najlepsze hashtagi na Instagramie, które zwiększą twoje zasięgi!

Instagram stał się jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych dla firm na całym świecie. Aby skutecznie zwiększać zasięgi i przyciągać nowych odbiorców, kluczowe jest odpowiednie wykorzystanie hashtagów w social media. W tym artykule przyjrzymy się, jak dobierać...

Instagram Stories jako skuteczny format do promocji marki

Instagram Stories jako skuteczny format do promocji marki

Instagram Stories stało się jednym z najpotężniejszych narzędzi w marketingu cyfrowym. Z ponad 500 milionami użytkowników korzystających z tej funkcji każdego dnia, Stories oferuje ogromny potencjał dla marek, które chcą dotrzeć do szerokiej i zaangażowanej...

TikTok Ads: Koszty reklamy na TikToku i wydajność marketingowa

TikTok Ads: Koszty reklamy na TikToku i wydajność marketingowa

TikTok stał się jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie, przyciągając miliony użytkowników każdego dnia. Z dynamicznie rosnącą popularnością, TikTok oferuje nowoczesne i skuteczne narzędzia reklamowe, które mogą znacząco wpłynąć na wyniki...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin