fbpx

Co powinna zawierać dobra strona internetowa?

9 grudnia, 2022
Co powinna zawierać dobra strona internetowa?

Co powinna zawierać dobra strona internetowa? Czy w ogóle muszę ją posiadać?
W dzisiejszych czasach każdy może mieć swoją witrynę internetową, niezależnie, czy na potrzeby firmowe, czy prywatne. Jednak jest dość spora różnica między stroną www a dobrą stroną www. W tym artykule wskażemy kilka cech, które powinna posiadać strona internetowa, aby przyniosła nam jak największe korzyści.

Przyjazny adres URL

To nie tylko istotne dla wyszukiwarek, ale też dla użytkowników. Nazwa powinna być krótka i łatwa do zapamiętania. Zbyt długa czy skomplikowana może odstraszyć klientów albo będą mieli problem z zapamiętaniem jej. Co za tym idzie, powrót na tę stronę po jakimś czasie może być trudniejszy, bo klient mógł nigdzie nie zapisać adresu strony, albo go zwyczajnie nie zapamiętał. A nam zależy jednak, aby zostać zapamiętanym i żeby ludzie do nas wracali.

Przyjazny adres URL

Unikatowe treści

Jeżeli szukamy odpowiedzi czy rozwiązania, zazwyczaj szukamy ich w różnych źródłach, nie ograniczając się do jednej odpowiedzi. Dzięki temu, że Internet ma wręcz nieograniczone zasoby, możemy znaleźć różne treści, różnych osób. I to właśnie treści, które publikujemy na stronie, wpływają głównie na popularność. Użytkownicy nie chcą czytać dokładnie tych samych informacji na różnych witrynach, tylko liczą, na coś nowego. Każdy temat można “ugryźć” z innej strony i nawet jeżeli ogóły będą pokrywać się z wypowiedziami innych, ale dodamy coś od siebie, niekoniecznie oczywistego albo pominiętego przez innych, mamy większe szanse na zachęcenie klienta do pozostania u nas czy skorzystania z naszych usług.

Unikatowe treści na stronę www. Copywriter

Oddzielna podstrona o firmie i usługach

Może się wydawać banalne, ale często zapominamy albo bagatelizujemy wagę tej zakładki. A to jedna z najważniejszych podstron na naszej stronie. To ona będzie w głównej mierze wpływać na zdanie klienta o nas, ponieważ pełni rolę internetowej wizytówki. Powinna być łatwa do znalezienia i zawierać wszystkie najważniejsze informacje. To samo tyczy się usług i cennika, które również warto oddzielić od reszty. Wprowadzi to porządek na stronie, a klienci będą mieli łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy. Podstrony z wartościową treścią oraz frazami kluczowymi mają kluczowy wpływ na ruch na stronie internetowej.

Zakładka o nas

Szybkość

Nikt nie lubi, gdy coś za długo się ładuje, czy jest trudne w obsłudze. Klientom nie będzie się chciało czekać, za każdym razem na ładowanie strony, które trwa w nieskończoność. Warto też dodać, że Google obniża pozycję strony, gdy ta za długo się ładuje, czyli przekracza czas 3 sekund. Dlatego dobrze jest pozbyć się elementów, które przyczyniają się do spowolnienia naszej witryny.

Systematyczność

Ludzie lubią być na bieżąco z tematami, które ich interesują. Jeżeli zależy nam na pozyskaniu, jak największej ilości klientów i zatrzymaniu ich u nas, nic nie pomoże w tym bardziej, niż systematyczność w publikowaniu treści. Chcąc wzbudzić zainteresowanie u klientów, musimy dostarczać im informacji na bieżąco. To pokaże, że szanujemy osoby odwiedzające naszą stronę i ich chęć czytania naszych treści. Aktywność świadczy też o działalności usług, ponieważ bez “oznak życia” na stronie, zwłaszcza gdy mamy część blogową, klienci mogą uznać, że zakończyliśmy działalność.

Co powinna zawierać dobra strona internetowa?

Co powinna zawierać dobra strona internetowa? | Zwróć na to uwagę!

Jeśli przeczytałeś artykuł uważnie, doskonale wiesz już co powinna zawierać dobra strona internetowa. Jak widać, stworzenie dobrej strony wcale nie musi być takie trudne. Wystarczy poświęcić jej trochę czasu. Na samym początku dopieścić szczegóły, aby strona była dla klienta, a później zatroszczyć się o treść. Jeżeli szukasz profesjonalistów, którzy wykonają dla Ciebie dobrą stronę internetową pisz do nas na biuro@riseupagencja.pl  – Pomożemy!

Rise UP | Strony internetowe | Zgłoś się po pomoc!

Najnowsze posty na stronie

Najlepsze oferty pracy w Kielcach – gdzie ich szukać?

Najlepsze oferty pracy w Kielcach – gdzie ich szukać?

W XXI wieku ofert pracy w Kielcach najlepiej szukać w Internecie. Jednak w sieci funkcjonuje wiele stron lepszych i gorszych, dlatego dobrze wiedzieć, z jakiej warto skorzystać. Na uwagę zasługuje serwis pracy GoWork.pl, z którym współpracuje wielu kieleckich...

TOP 10 książek marketingowych

TOP 10 książek marketingowych

Marketing. Jeden z najważniejszych elementów, który może poprowadzić firmę do sukcesu. Jednakże stale rozwijające się technologie i zmieniające się preferencje konsumentów sprawiają, że zrozumienie skomplikowanego świata marketingu może stać się wyzwaniem. Na...

Jak skutecznie wylogować się z Facebooka ze wszystkich urządzeń?

Jak skutecznie wylogować się z Facebooka ze wszystkich urządzeń?

Zapomniane sesje na urządzeniach to jak otwarte drzwi do prywatności. Każda z nich to potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego konta na Facebooku. Może się okazać, że nieświadomie pozostawiliśmy włączoną sesję na tablecie w kawiarni czy komputerze w pracy. A...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin