fbpx

Jak zlecić wykonanie strony internetowej?

5 kwietnia, 2022
Wykonanie strony internetowej - jak zlecić

W dzisiejszych czasach posiadanie firmowej strony internetowej można uznać za must-have. Jest to idealna wizytówka, reklama, ułatwienie w nawiązywaniu kontaktów z klientami. Jednak żeby witryna przynosiła nam zysk i zwróciła swój koszt stworzenia, musi być profesjonalnie wykonana. Z pomocą przychodzą nam: agencje interaktywne i freelancerzy, którzy będą odpowiedzialni za wykonanie strony internetowej.

Decydując się na usługi profesjonalisty, warto wcześniej przygotować sprecyzowane wymagania, co chcemy umieścić na naszej stronie internetowej. To przyspieszy i ułatwi pracę. Musimy określić, czy potrzebujemy np. sklep internetowy, czy może jednak ma być to zwykła, wizytówkowa strona firmowa.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niniejszy artykuł – mini poradnik, jak przygotować się na zlecenie komuś wykonanie strony internetowej. Gotowy? Zaczynamy!    

Ustalenie konkretnego celu strony

Profesjonalna strona internetowa może pełnić wiele funkcji, które mają na celu ułatwić działanie firmy. Budowanie społeczności i pozyskiwanie nowych klientów, sprzedaż produktów i usług, czy budowanie wizerunku marki. To tylko kilka przykładów z wielu możliwości, jakie oferuje nam posiadanie własnej strony www. Dlatego już na samym początku musimy określić cel witryny i jej funkcję. Agencja lub freelancer zaprojektuje ją na podstawie naszych potrzeb i oczekiwań. Jest to jedna z najważniejszych informacji, jaką musimy podać już na samym początku. 

Wskazanie przykładowych stron

Internet to idealna baza inspiracji. Każda pozornie atrakcyjna strona www dla Ciebie może być przykładem tego, jaki chcemy uzyskać projekt graficzny, szczególnie jeśli masz mocno sprecyzowane wymagania. Przed zleceniem warto zrobić research i znaleźć parę stron internetowych, które nam się podobają pod względem wizualnym. Dzięki temu wykonawcy naszej strony www będą mieli projekty do czerpania pomysłów i będą wiedzieć, jakiego mniej więcej efektu oczekujemy. Trzeba jednak pamiętać, że nasza strona nie może wyglądać identycznie, do witryny konkurencji. W takim przypadku może to być odebrane jako zwykły plagiat, a nam zależy na wyróżnieniu się na tle innych i posiadaniu czegoś własnego.

Strona internetowa

Wykonanie strony internetowej to też treści i podstrony

Określenie przedwcześnie jakie treści będziemy chcieli zamieszczać na stronie, ułatwi podział na podstrony i potrzebne dodatki. To wszystko wpływa na to, jaka będzie ostateczna cena strony internetowej. Nie ma potrzeby podawać konkretnych treści, jakie będziemy dodawać, ale przynajmniej orientacyjny zarys i działania, będą dużym ułatwieniem dla zleceniobiorcy. 

Na jakim urządzeniu ma być dobrze widoczna

Można o tym zapomnieć, ale jest to bardzo istotna kwestia, kiedy zlecamy realizację strony internetowej. Trzeba wziąć pod uwagę, że odbiorcy twojej strony będą odwiedzać ją zarówno na komputerach i laptopach, jak i telefonach. Niezależnie, która grupa będzie według nas większa, powinniśmy zadbać, aby strona wszędzie była estetyczna i czytelna. Jeżeli będzie ona przystosowana tylko na konkretne urządzenie, użytkownicy innych mogą się zwyczajnie zniechęcić do naszej strony i stracimy potencjalnego klienta. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o stworzeniu skutecznej wizerunkowo strony www. Nawet jeśli jej pierwotna, podstawowa wersja nie spełni twoich celów promocyjnych w wyszukiwarce Google.

Strona internetowa dobrze widoczna na urządzeniach mobilnych

Ile kosztuje wykonanie strony internetowej i jej utrzymanie.

Należy pamiętać również o tym, że jeśli decydujemy się na wybór agencji social media lub freelancera musimy przeliczyć, ile kosztuje strona www i na co możemy sobie pozwolić na początku drogi, jeszcze zanim zaczniesz dodawać kolejne opcje na swoją stronę internetową.

Profesjonalny zleceniobiorca posiada cennik stron internetowych wśród swojej oferty handlowej. Jeśli posiadasz swój pomysł na projekt, a nie jesteś pewien, jaki będzie koszt — skonsultuj się przez formularz kontaktowy za pomocą zapytania ofertowego.

Podstawowa wersja strony www może kosztować stosunkowo mało. Zazwyczaj są to kwoty od 1500 do 5000 zł brutto. Oczywiście tanie strony internetowe nie muszą być złe. Natomiast jeśli masz sprecyzowane wymagania wobec twojej strony internetowej — może ona nie spełnić Twoich wyobrażeń.

Kiedy jednak zdecydujemy się na dodanie innych funkcji lub bardziej doświadczonego wykonawcy, cena będzie wzrastać. Na samym początku lepiej zaznaczyć, w jakiej kwocie chcielibyśmy się zmieścić. Pamiętaj, że koszt utworzenia strony internetowej to jedno, ale utrzymanie jej też kosztuje — warto spytać na samym początku, jaki jest koszt obsługi i utrzymania jej na serwerze.
W przypadku serwera zazwyczaj jest to 100-300 zł brutto. Jeśli chodzi o support – waha się to w granicach 100-500 zł brutto miesięcznie.

Analiza statystyk strony internetowej

Zadbaj o szatę graficzną swojej strony!

Własne logo, piktogramy czy dodatkowe ikony, dodadzą nie tylko estetycznych aspektów, ale mogą być znakiem rozpoznawczym — być jak strona, wizytówka firmy. Jeżeli nie posiadasz umiejętności graficznych, warto poprosić o wykonanie grafik przez profesjonalistę. Co za tym idzie, dobrze jest je wcześniej wymyślić, lub poszukać czegoś, co nam odpowiada i wskazać jako inspirację. Jeśli jednak posiadasz swoje projekty, możesz zapytać o wykorzystanie ich i stworzenie strony internetowej na ich podstawie.

Wykonanie strony internetowej – jak zlecić?

Własna strona internetowa może nam przynieść wiele korzyści, jeżeli tylko o to zadbamy. Nie musimy martwić się o swoje umiejętności, ponieważ możemy zlecić wykonanie strony internetowej specjalistom. Nam zostanie tylko wcześniejsze przygotowanie projektu i pogodzenie się z orientacyjnymi kosztami utworzenia 🙂

Jak zlecić wykonanie strony internetowej

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże w przygotowaniu się do takiego zlecenia. Jeżeli szukasz kogoś, kto wykona dla ciebie profesjonalną stronę internetową — napisz do nas na biuro@riseupagencja.pl – pomożemy!

Rise Up – projektowanie stron internetowych Szczecin

Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Marzysz o tym, aby twój Instagram zaświtał tysiącami follow? Chciałbyś, żeby to nie tylko marzenie, ale rzeczywistość? Mam dla ciebie dobrą wiadomość - to możliwe! Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ci zdobyć follow na Instagramie. Nie musisz...

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego smycze reklamowe są tak skutecznym narzędziem marketingowym? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Was! W tym tekście omówimy, jak smycze reklamowe mogą zwiększyć świadomość marki oraz jakie korzyści płyną z ich...

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się nieodłącznym narzędziem promocji i komunikacji dla wielu branż, w tym także dla salonów tatuażu. Fanpage tatuażysty na platformach takich jak Facebook czy Instagram może stanowić kluczowy element w budowaniu marki...

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Szukasz świeżych i kreatywnych sposobów, aby wzmocnić swoją obecność na Facebooku? Chcesz wyróżnić się w tłumie i przyciągnąć uwagę swoich obserwatorów? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Dziś przedstawimy Ci inspirujące pomysły na Facebook Stories, które...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin