fbpx

Wizytówka firmowa | Dlaczego warto ją posiadać?

17 grudnia, 2021
Wizytówka firmowa

W dobie Internetu większość informacji o firmach znajdziemy w sieci. To właśnie tam marki prowadzą lwią część swoich działań marketingowych. Jednak czy to oznacza, że tradycyjna wizytówka firmowa odeszła już do lamusa? Absolutnie nie! Wizytówki nie powinny być jedynie domeną przedsiębiorstw offline. Pomimo tego, że są jedną z najstarszych form przekazywania kontaktu, wciąż znajdują zastosowanie w biznesie. Chcesz poznać korzyści, jakie Twoja firma może czerpać z ich posiadania i co powinna zawierać wizytówka firmowa? Zrób sobie kawę lub herbatę, zatop się w lekturze poniższego artykułu i zaczerpnij od nas praktyczne porady.

Czym jest wizytówka firmowa?

Wizytówka firmowa to mała kartka zawierająca dane kontaktowe właściciela firmy lub przedstawiciela firmy, w tym imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, adres strony internetowej i logo firmy. Wizytówka jest często wykorzystywana w przypadku spotkań biznesowych lub innych okazji, aby ułatwić nawiązanie kontaktu pomiędzy stronami.

Dane kontaktowe na wizytówce – co powinna zawierać?

Przedsiębiorca bez wizytówki jest jak żołnierz bez karabinu. Nie ważne czy oferujesz usługi internetowe, czy sprzedajesz produkty w sklepie. Oczywiście głównym zadaniem wizytówek jest przekazywanie danych kontaktowych. Jaką treść powinna mieć wizytówka firmowa? Zawierają one podstawowe informacje tj. logo firmy, imię i nazwisko, nazwa firmy, numer telefonu, adres e-mail, stronę internetową, konta w social media, informację o usługach, adres firmy czy motto (maksymalnie w kilku zdaniach opisać czym zajmuje się Twoja firma). Dzięki temu potencjalny klient nie musi szukać ich w Internecie. Z tego powodu warto sprawdzić poprawność danych na wizytówkach. Po ich otrzymaniu – jedna literka potrafi narobić sporo kłopotów, szczególnie w przypadku nazwy ulicy, NIPu czy adresu e-mail. Należy pamiętać, że podstawowe dane firmy i kontaktowe to nie wszystko. Jeśli jest to wizytówka osobista, warto pamiętać również o tym, aby zamieścić informację, jakie jest zajmowane stanowisko w przedsiębiorstwie przez daną osobę.

Wizytówka firmowa projekt
Jak powinna wyglądać wizytówka firmowa?

Wizytówka firmowa – dobre wrażenie na kliencie

Wygląd wizytówki może dużo powiedzieć o firmie, zrobić pierwsze wrażenie – jak więc powinna wyglądać? Należy zadbać o jej przejrzystość i estetyczny wygląd, właściwy papier, a także o dobranie odpowiedniej faktury i czcionki. Ludzie zawsze zwracają uwagę na grafikę. Idealna wizytówka firmowa powinna zawierać również logo oraz oryginalny design. Dzięki współpracy z grafikiem mamy możliwość stworzenia projektu logo, który zapadnie w pamięć klientowi i zrobi na nim dobre wrażenie. Pamiętaj, jak Cię widzą, tak Cię piszą. Musisz wiedzieć jak dotrzeć do potencjalnych klientów.

Wizytówka – jakie wymiary?

Miej na uwadze również to, jakie wymiary powinna mieć profesjonalna wizytówka. Standardowy wymiar stosowany w Polsce to 50×90 mm, innym standardem wymiary cechuje się w Europie Zachodniej – 50×85 mm. W Wielkiej Brytanii stosuje się np. wymiar 85 x 55 mm. Drukarnie są w stanie wykonać dla swoich klientów wydruki w różnych rozmiarach. Pamiętaj też o tym, by jak najlepiej zagospodarować wszystko na dwóch stronach wizytówki. Jedna część niech zawiera elementy graficzne, druga dane kontaktowe. Dobrze wykonany projekt graficzny sprawi, że wizytówka stanie się częścią identyfikacji wizualnej firmy. Dzięki temu będziesz miał większą szansę na to, że wyląduje w portfelu klienta, a nie w koszu na śmieci.

Na jakim papierze można drukować wizytówki?

Do drukowania wizytówek najczęściej stosuje się papier kredowy lub też papier sztywny o gramaturze ok. 350 g/m2. Można także wybrać papier sztywny o podwyższonej gramaturze, np. 400 g/m2. Można również drukować je na papierze matowym lub śliskim.

Wizytówki firmowe Szczecin autorstwa agencji Rise Up
Projekt wizytówki zaprojektowanej przez agencję Rise Up

Sprawdź również: Co powinien zawierać dobry plakat?

Wizytówki firmowe — tania forma reklamy

Cena wykonania oraz druku wizytówek jest stosunkowo niska w porównaniu z innymi formami promocji. Drukarnie zazwyczaj proponują kwoty 30-50 zł brutto, za wydruk 100 wizytówek. Dla Twojej firmy to żaden koszt. Przed zleceniem zamówienia, zwróć uwagę, jaką gramaturę ma papier. Standardowa to 350g. Wizytówka firmowa sama w sobie jest bardzo poręczna – możesz ją zawsze nosić przy sobie i wręczyć potencjalnym klientom, w przeciwieństwie do np. baneru reklamowego (choć warto spróbować – wtedy na pewno zostałbyś zapamiętany). Dzięki temu nie ma wielkiego ryzyka poniesienia strat finansowych, nawet przy zamówieniu większego nakładu. Ważne jest również to, że wizytówka zmieści się do każdego portfela i możesz się nią wymieniać z klientami.

Projekt wizytówki firmowej
Wizytówka dla naszego klienta

Nawiążesz nowe kontakty biznesowe

Noś je przy sobie podczas spotkań biznesowych, konferencji czy targów. Wręczenie osobistej wizytówki potencjalnemu partnerowi biznesowemu zostanie odebrane jako oznaka szacunku, swego rodzaju zaproszenie i nienachalne zachęcenie do zapoznania się ze świadczonymi przez Ciebie usługami. Profesjonalny wygląd wizytówki biznesowej świadczy o profesjonalizmie naszej firmy. Zamiast dyktować komuś numer adres firmy, e-mail, czy adres strony internetowej, możesz po prostu przekazać swoją wizytówkę firmową z danymi kontaktowymi. W przeciwieństwie do naciskania na odwiedzenie Twojego profilu firmowego na Facebooku, na którym by dokopać się do kluczowych informacji trzeba przescrollować dziesiątki postów.

Dlaczego właściciel firmy powinien posiadać wizytówkę?

Wizytówka jest bardzo ważnym narzędziem w tzw. „sprzedaży siebie” oraz w budowaniu relacji z klientami i partnerami biznesowymi. Właściciel firmy powinien posiadać wizytówkę, aby móc ją przekazywać osobom, z którymi chce się kontaktować. Wizytówka zawiera informacje o firmie, w postaci logo, adresu, numeru telefonu, adresu e-mail, a także informacje o działalności firmy. Może być również wykorzystywana jako narzędzie do promowania firmy, gdyż można na niej umieszczać linki do stron internetowych i społecznościowych.

Przekazywanie wizytówki firmowej

Wizytówka firmowa | Zacznij działać!

Jeśli artykuł przekonał Cię, że w erze cyfrowej wizytówka nadal jest potrzebna Twojej firmie, warto powierzyć jej wykonanie profesjonaliście. Dobry projekt graficzny stworzony we współpracy z ekspertami może zapewnić Ci możliwość pozyskania nowych klientów i partnerów biznesowych do stałej współpracy. Dzięki temu zawsze będziesz miał pod ręką swoje dane adresowe (począwszy od numeru NIP, numeru telefonu do strony internetowej – jeśli oczywiście masz problem, by zapamiętać).

Zaprojektujemy dla Ciebie wizytówkę dla firmy! Napisz!

Nasza agencja Rise Up posiada doświadczenie w tworzeniu profesjonalnych wizytówek i chętnie przyjdzie Ci z pomocą. Możemy wykonać ją wg. Twojego pomysłu lub zasugerować Ci, jak naszym zdaniem powinna wyglądać wizytówka. Pamiętaj, że na wizerunek składają się działania zarówno działania online, jak i offline. Jeśli w wyniku kolejnej apokalipsy światowej zniknie Internet, Twoja wizytówka nadal będzie bezpiecznie siedzieć w czyimś portfelu, a z nią najważniejsze informacje, takie jak — nazwisko, dane firmy, numer telefonu, itd. Potencjalny klient wtedy bez problemu nawiążesz kontakt z klientami, a raczej oni z Tobą.

Jeśli potrzebujesz pomocy w kreowaniu wizerunku Twojej firmy – napisz do nas, pomożemy! E-mail: biuro@riseupagencja.pl

Rise Up | Projekty graficzne Szczecin

Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Marzysz o tym, aby twój Instagram zaświtał tysiącami follow? Chciałbyś, żeby to nie tylko marzenie, ale rzeczywistość? Mam dla ciebie dobrą wiadomość - to możliwe! Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ci zdobyć follow na Instagramie. Nie musisz...

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego smycze reklamowe są tak skutecznym narzędziem marketingowym? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Was! W tym tekście omówimy, jak smycze reklamowe mogą zwiększyć świadomość marki oraz jakie korzyści płyną z ich...

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się nieodłącznym narzędziem promocji i komunikacji dla wielu branż, w tym także dla salonów tatuażu. Fanpage tatuażysty na platformach takich jak Facebook czy Instagram może stanowić kluczowy element w budowaniu marki...

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Szukasz świeżych i kreatywnych sposobów, aby wzmocnić swoją obecność na Facebooku? Chcesz wyróżnić się w tłumie i przyciągnąć uwagę swoich obserwatorów? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Dziś przedstawimy Ci inspirujące pomysły na Facebook Stories, które...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin