fbpx

Od czego zależy cena za prowadzenie social media?

2 października, 2022
social media cena prowadzenia fanpage

Od czego zależy cena za prowadzenie social media? Pytanie dotyczące kosztów prowadzenia social media zadaje sobie niejeden właściciel marki, który zgłasza się do dowolnej agencji marketingowej. Jak wyglądają koszty prowadzenia działań w mediach społecznościowych? Głównymi kanałami do promocji dla firm są dalej Facebook oraz Instagram, dlatego też to właśnie nad ich prowadzeniem warto się zastanowić. Jak wyglądają koszty prowadzenia działań w mediach społecznościowych? Czy małe i średnie firmy stać na zatrudnienie agencji social media? Tego dowiesz się w tym artykule!

Na co zwrócić uwagę, zlecając prowadzenie social media agencji?

Konieczne jest dokładne określenie celów oraz efektów, jakie powinny być uzyskane przy pomocy kampanii w social mediach. Te aspekty będą podlegać odrębnej wycenie, gdyż wynik często jest uzależniony od budżetu reklamowego. Wybierając agencję na pewno należy przyjrzeć się jej doświadczeniu. Zwróć uwagę również na opinie, a także prezentowane przez nią portfolio i sposób obsługi klienta.

Od czego zależy cena za prowadzenie social media? Czy zlecisz to freelancerowi, czy agencji social media?

Analiza mediów społecznościowych i research

Skuteczne zaplanowanie wszelkich działań w mediach społecznościowych jest kluczem do sukcesu. Badania konkurencji oraz szans i zagrożeń, jakie pojawiają się ze strony rynku, jak i samego produktu stanowią nieodłączny element utworzenia skutecznej strategii. Koszt przeprowadzenia analizy najczęściej wliczony jest w koszt stworzenia strategii marketingowej marki.

social media analiza

Strategia social media – podstawa działań marketingowych

To etap, podczas którego planowane są kroki, które podejmowane są w kierunku zrealizowania wcześniej określonych celów. Strategia stanowi kluczowy element, zawierający w sobie analizę mediów społecznościowych oraz działań konkurencji, ale także plan działania oraz koncepcję rozwoju profilu. Koszty utworzenia skutecznej oraz precyzyjnej strategii pod media społecznościowe może wynosić 1000-2000 zł netto.

Content Plan – harmonogram postów

Ilość postów powinna być dopasowana do danej branży, a także grupy docelowych odbiorców. Koszt za pojedynczy, specjalistyczny post utworzony przez Specjalistę ds. mediów społecznościowych to koszt blisko 200 zł netto, bądź więcej, zależy to od złożoności i tematyki postu, kreacji. Agencje social media oferują również kompleksowe prowadzenie profili w social media (abonamenty). Firmy zewnętrzne są również elastyczne i mogą przygotować indywidualne oferty pod zapotrzebowanie klienta.

content social media marketing treść

Sprawdź również: Jaka jest cena za post na Facebooku?

Budżet mediowy – co to takiego?

Budżet mediowy to istotny element dla procesu tworzenia strategii dla mediów społecznościowych. Od budżetu i od właściwego targetowania jest zależne to, że możemy dotrzeć do większej liczby odbiorców i zwiększyć zasięgi.

Od czego zależy cena za prowadzenie social media? Dużą rolę odgrywa tutaj budżet reklamowy

Podczas wybierania agencji koniecznie powinno się wziąć pod uwagę to, czy dysponuje ona specjalistami z zakresu prowadzenia działań social media. Jest to niesamowicie istotne, ponieważ praca oraz czas, jaki wybrana osoba przeznacza na prowadzenie social media jest podstawowym kosztem ich obsługi.

Social media – dobra inwestycja

Już wiesz, od czego zależy cena za prowadzenie social media? Nie traktuj prowadzenia mediów społecznościowych jako zbędny wydatek. Spróbuj potraktować to jako inwestycję. Każda wydana złotówka może mieć przełożenie na budowanie Twojej marki czy pozyskiwanie klientów. Jeśli będziesz zlecał prowadzenie social mediów firmie zewnętrznej musisz liczyć się z kosztami na poziomie 1000-2000 netto + budżet reklamowy. Pamiętaj jednak, że dobrze prowadzony profil oraz właściwie skonfigurowane kampanie mogą Ci przynieść znaczy zysk. Nie zwlekaj – zleć prowadzenie swoich profili specjalistom!
_

Potrzebujesz wsparcia marketingu on-line? Napisz!

Nasza agencja mieści się w Szczecinie, jednak obsługujemy klientów z całej Polski!

Rise Up | Prowadzenie fanpage | Obsługa Instagrama

www.riseupagencja.pl
biuro@riseupagencja.pl
tel. 730-061-041

Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Marzysz o tym, aby twój Instagram zaświtał tysiącami follow? Chciałbyś, żeby to nie tylko marzenie, ale rzeczywistość? Mam dla ciebie dobrą wiadomość - to możliwe! Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ci zdobyć follow na Instagramie. Nie musisz...

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego smycze reklamowe są tak skutecznym narzędziem marketingowym? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Was! W tym tekście omówimy, jak smycze reklamowe mogą zwiększyć świadomość marki oraz jakie korzyści płyną z ich...

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się nieodłącznym narzędziem promocji i komunikacji dla wielu branż, w tym także dla salonów tatuażu. Fanpage tatuażysty na platformach takich jak Facebook czy Instagram może stanowić kluczowy element w budowaniu marki...

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Szukasz świeżych i kreatywnych sposobów, aby wzmocnić swoją obecność na Facebooku? Chcesz wyróżnić się w tłumie i przyciągnąć uwagę swoich obserwatorów? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Dziś przedstawimy Ci inspirujące pomysły na Facebook Stories, które...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin