fbpx

Darmowe reklamy w sieci! Poznaj sposoby na reklamy za 0 zł

4 stycznia, 2023
Darmowe reklamy w sieci! Poznaj sposoby na reklamy za 0 zł

Darmowe reklamy w sieci? Choć może wydawać się, że reklamowanie to bardzo złożony proces, wcale tak nie jest. Przeważnie poszukujemy najtańszych i najbardziej ekonomicznych sposobów na przyciągnięcie klientów do naszej marki, co jest jak najbardziej możliwe. W tym tekście prezentujemy najciekawsze darmowe sposoby reklamy firmy w Internecie. Podpowiadamy także, dlaczego warto zlecać taką promocję agencji marketingowej. Darmowa reklama w sieci – poznaj sposoby na reklamę za 0 zł!

Człowiek czytający artykuł pod tytułem reklama w sieci za darmo

Prowadzenie profili w social mediach

Pierwszym i jednym z najpopularniejszych sposobów na darmowe reklamy w sieci jest prowadzenie profili w social mediach. Do wyboru mamy takie portale jak Facebook, Twitter czy Instagram, a także platformy typu YouTube. Wszystko to są portale o charakterze społecznościowym, które przyciągają miliony odbiorców w danych kategoriach tematycznych. Jest to zatem niebywały sposób na przyciągnięcie wielu nowych klientów do marki

Jak się reklamować za pośrednictwem social mediów?

Założenie i prowadzenie profilu przede wszystkim będzie opierało się o stworzenie kompletnego i jakościowego konta. Należy zatem uzupełnić wszystkie możliwe rubryki i formularze, a także dodać content i zaprezentować naszą markę w jak najlepszy sposób.

Następnie należy reklamować się w obrębie danego portalu społecznościowego. Możemy robić to poprzez bezpośrednią reklamę, a także tagowanie treści czy przyciąganie innych osób z zewnątrz na nasz profil. Pamiętaj, by angażować odbiorców, regularnie publikować treści, a także rozwijać kanał i przyciągać kolejnych fanów.

Dlaczego warto prowadzić media społecznościowe?

Prowadzenie profili w social mediach ma  sens, gdyż może być to nasze darmowe centralne miejsce w Internecie niewymagające budżetu czy specjalistycznej wiedzy, jak ma to miejsce w przypadku stron internetowych. W social mediach znajdziemy również duże grono osób, które nie tylko spędzają tam wolny czas, ale poszukują również firm, usług czy produktów.

Grupa osób spoglądająca na telefon z social mediami. Social media jako reklamy w sieci za 0 zł

Marketing szeptany

Jednym z najlepszych darmowych sposobów na reklamowanie się w sieci jest marketing szeptany. To marketing poleceń, który polega na poleceniu naszej marki innym osobom w sieci.

W jaki sposób korzystać z reklam w formie marketingu szeptanego?

Będziemy robili to poprzez krótkie wpisy zawierające korzystne przedstawienie naszej marki, link do strony internetowej czy nazwę firmy. Wpisy polecające, mogą mieć charakter otwarty – wprost polecając nas samych. Możemy również dodawać wpisy o naszej marce anonimowo, które będą stylizowane na rekomendacje klientów lub osób słyszących o naszej marce wiele dobrego.

Niezależnie jednak od wyboru reklamy, wpisy możemy zamieszczać w mediach społecznościowych, na forach internetowych, w komentarzach na YouTube czy na blogach oraz w innych miejscach, gdzie jest to tylko możliwe. Wszystkie komentarze powinny być jednak jakościowe i merytoryczne. Nie powinny mieć typowej formy reklamowej.

Mężczyzna szepce do ucha kobiety, która jest zaskoczona. Marketing szeptany jako reklama w sieci za 0 zł. Darmowa reklama w sieci

Marketing szeptany – darmowa reklama w sieci

Działając w ten sposób, możemy dotrzeć do bardzo dużego grona odbiorców. Jeden dodany wpis może zareklamować naszą markę w grupie nawet kilkuset — kilku tysięcy osób w zależności od miejsca publikacji. Rekomendacje są również bardzo silnym i skutecznym sposobem na przyciąganie klientów, gdyż Ci poszukując firm, produktów lub usług nie mają przeważnie żadnych preferencji zakupowych. Oznacza to, że chętnie skorzystają z poleceń innych internautów, nawet jeśli Ci są nieznani i anonimowi, aby zwiększyć szansę na dobry zakup. Marketing szeptany możemy również wdrażać w taki sposób, w jaki chcemy — na różną skalę i z różną intensywnością.

Reklama na grupach na Facebooku

Bardzo dobrym i skutecznym sposobem darmowej reklamy w Internecie jest reklamowanie się na grupach tematycznych na Facebooku. Jest to największy portal społecznościowy na świecie, który gromadzi miliard użytkowników. Podobnie sytuacja ma się w odniesieniu do lokalnych grup tematycznych, które również gromadzą dziesiątki i setki tysięcy Polaków. Dzięki temu możemy jedną reklamą dotrzeć to ogromnej grupy potencjalnych odbiorców.

Na czym polega reklama na Fecebooku?

Reklama na grupach na Facebooku będzie polegała przede wszystkim na regularnym dodawaniu postów. Przed rozpoczęciem reklamowania się należy sprawdzić, czy grupa dopuszcza posty reklamowe. Jeśli tak jest, możemy zamieszczać na danej grupie prosty przedstawiające konkretną ofertę, a także nasze produkty. Do tego celu możemy używać zarówno tekstu, jak i zdjęć czy nawet wideo. Możemy też umieszczać bezpośredni link do stron internetowych czy sklepów, gdzie można kupić nasz produkt. Jeśli dana grupa nie wyraża zgody na posty reklamowe, warto promować się poprzez dodawanie contentu, a także zwiększenie naszej rozpoznawalności.

Człowiek logujący się na media społecznościowe Facebook, żeby stworzyć reklamę.

Zalety darmowej reklamy na Facebooku

Plusem darmowej reklamy na Facebooku jest naturalne targetowanie. Publikując przekaz reklamowy w tym miejscu, możemy być pewni, że dotrze on jedynie do osób zainteresowanych daną kategorią tematyczna którzy, mogą stać się naszymi klientami. Poświęcamy zatem czas i energię na działania, które powiodą się z dużym prawdopodobieństwem.

Samo reklamowanie się na grupach na Facebooku jest darmowe, proste i możliwe do wykonania praktycznie od ręki. Nie musimy również znać się w żaden sposób na digital marketingu czy promocji internetowej. Facebook ułatwia również nawiązywanie kontaktu z potencjalnymi odbiorcami, gdyż mogą oni za pomocą jednego kliknięcia napisać do nas wiadomość. Jest to spory plus, który ułatwia podjęcie decyzji zakupowej.

Barterowy influencer marketing jako darmowe reklamy w sieci

Bardzo ciekawym i jednym z lepszych sposobów na darmową reklamę w sieci jest barter. Jest to sposób na rozliczanie się bez użycia pieniędzy, gdzie obie strony oferują sobie wymiennie pewne dobra. W tym przypadku dobrem tym będzie promocja i reklama.

Jak przebiega barterowy influencer marketing?

Jeśli zatem posiadamy nasz profil marki lub stronę internetową, ciekawym sposobem jest poszukiwanie partnera reklamowego. W ten sposób będziemy polecali go naszym odbiorcom, a partner będzie polecał naszą markę swoim odbiorcom. Jest to bardzo intrygujące rozwiązanie, po które sięga jedynie ułamek marek, ale które możemy również skutecznie wykorzystywać do pozyskiwania nowych klientów.

Reklamować się w ten sposób możemy w obrębie danej kategorii tematycznej lub odnajdując portera z innej branży. Należy jednak pamiętać, aby nasze marki nie rywalizowały bezpośrednio ze sobą. Ważne, aby strony umożliwiały przejście klientów z jednej firmy do drugiej. Nietrafionym pomysłem będzie zatem wzajemne reklamowanie się dwóch lokalnych piekarni lub dwóch marek zupełnie niepowiązanych ze sobą tematyką np. producenta deskorolek i producenta luksusowych zegarków.

Uściśnięcie dłoni w ramach umowy barterowej pomiędzy firmami.

Korzyści z darmowej reklamy barterowej w sieci

Chcąc promować się w ten sposób, należy również oszacować, jakie korzyści będą odnosiły obie marki i ustalić promocje w ten sposób, aby korzyści były podobne, a żadna marka nie traciła na takiej barterowej reklamie. Sposoby promocji dostępne w tej wersji reklamy są przeróżne. Możemy regularnie publikować posty reklamowe lub reklamy partnera albo przedstawiać go jako sponsora naszego kanału. Możemy również prezentować dedykowane oferty lub zniżki jedzenie dla fanów marki przeciwnej.

Content marketing

Jednym z najlepszych sposobów na darmowe reklamowanie się w internecie jest content marketing. Jest to promowanie się w internecie przy pomocy treści, które mają przyciągać odbiorców, a w konsekwencji sprawiać, że będą oni poznawali naszą markę. Marketing treści polega na umieszczaniu przydatnych, wartościowych i jakościowych treści w internecie, które mają budzić zainteresowanie wśród odbiorców.

Rodzaje content marketingu – darmowe sposoby na reklamy

Do wyboru mamy wiele różnego rodzaju treści. Począwszy od tych pisanych i graficznych na interaktywnych czy osobliwych skończywszy. Mogą być to zatem teksty i wpisy blogowe, zdjęcia, infografiki, prezentacje, zdjęcia interaktywne, webinaria czy podcasty. Możemy umieszczać je w różnych miejscach w sieci – na forach internetowych, w social mediach, na naszej stronie internetowej i wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe.

Darmowa reklamy się w sieci – korzyści

Plusem tego sposobu darmowego reklamowanie się w internecie jest to, iż wymaga on stosunkowo małego nakładu pracy. Tworząc jeden materiał, nie musimy dbać, aby był on unikalny w każdym miejscu. Możemy publikować ten sam post czy artykuł we wszystkich wyżej wymienionych lokalizacjach. Jego zadaniem nie jest pozycjonowanie czegokolwiek, a zwracanie uwagi na siebie.

Raz dodana treść może zatem przez wiele miesięcy lub nawet lat przyciągać odbiorców do naszej marki. Wykorzystując wiele lokalizacji w internecie, będziemy mogli jednym tekstem dotrzeć do bardzo dużego grona odbiorców. Content marketing zwiększa ruch na stronie www.

Marketing treści budzi również zaufanie do naszej marki. Jest jakościowy i prezentowany za darmo, a także daje konkretną wartość odbiorcom. Wszystko to przekłada się na lepsze postrzeganie naszej marki.

Plakaty, broszury, teksty, zdjęcia rozłożone na stole. Content marketing to darmowa reklama w sieci.

Dlaczego warto zlecać promocje marki agencji marketingowej?

Już wiesz, jakie są sposoby, aby darmowa reklama w sieci była skuteczna. szystkie wyżej wymienione sposoby darmowej reklamy w sieci są dobrym pomysłem, gdyż pozwalają pozyskiwać klientów bez wydawania budżetu reklamowego. Jeśli jednak posiadamy jakikolwiek budżet i mamy taką możliwość, zdecydowanie lepiej jest, zlecić promocję marki agencji marketingowej.

W cenniku agencji interaktywnej oprócz płatnych sposobów takich jak pozycjonowanie czy prowadzenie kampanii w Google Ads będą znajdowały się przeważnie wszystkie powyższe metody promocji. Na pierwszy rzut oka może być to nieco bezsensowne, gdyż możemy wykonywać je samodzielnie, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest.

Co zyskujesz, zlecając pracę agencji marketingowej?

Zlecając darmowe reklamy agencji marketingowej, zyskujemy czas. Możemy go zatem przeznaczyć na inne rzeczy takie jak rozwój marki, obsługę firmy czy rodzinę. Działania będą wykonywane również dużo lepiej niż przez nas samodzielnie. Agencje marketingowe posiadają doświadczonych specjalistów, którzy każdy z powyższych sposobów reklamy przeprowadzą od nas skuteczniej, efektywniej i dokładniej. Będzie wpływało to na lepszą skuteczność reklamy, a co za tym idzie większą jej efektywność.

W praktyce oznacza to, że przeznaczając pieniądze na zlecenie promocji agencji marketingowej, uzyskamy dużo większe profity i przychody aniżeli poprzez oszczędności i wykonywanie prac reklamowych samodzielnie. Wydawanie środków na reklamę w internecie i zlecenie promocji agencji marketingowej powinniśmy zatem traktować jako inwestycję, która zwróci się, a nie wydatek, który przepadnie.

Grupa specjalistów w agencji marketingowej pracuje nad strategią dla nowego klienta.

Na rynku istnieje również wiele różnorodnych agencji marketingowych, które oferują bardzo szerokie zakresy ofert. Możemy również dopasować styl promowania się w internecie do naszych możliwości, ograniczeń czy celu, który chcemy osiągnąć. Promocje możemy zlecić już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a więc jeśli mamy taką możliwość, warto skorzystać z usług agencji marketingowych.

Rise Up | Agencja marketingowa Szczecin

_
Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Jak zweryfikować prawdziwość polubień na fanpage na Facebooku?

Jak zweryfikować prawdziwość polubień na fanpage na Facebooku?

W dzisiejszych czasach social media stanowią integralną część życia online. Fanpage'e zapewniają społecznościom miejsce do współdzielenia informacji, interakcji oraz czerpania korzyści z treści, ofert i aktualizacji. Tysiące lajków na fanpage wydają się imponujące,...

Kiedy warto pozycjonować stronę z Agencją SEO?

Kiedy warto pozycjonować stronę z Agencją SEO?

Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieją profesjonalne agencje SEO, które są w stanie skutecznie poprawić widoczność naszej witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Kiedy warto skorzystać z usług takiej...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin