fbpx

Jak usunąć konto na Instagramie? [poradnik]

29 marca, 2023
jak usunac konto na instagramie napis

Instagram to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych, z którego codziennie korzysta 500 mln osób. Ta aplikacja zyskała na popularności, dzięki możliwość szybkiego udostępniania zdjęć, Story, czy Reels’y. Niektórzy używają IG, jako wirtualny dziennik lub blog. Tworzenie zaangażowanego konta oraz obserwowanie innych profili wymaga od użytkownika poświęcenia wiele uwagi. Często zostają usuwane konta właśnie z tego powodu, bądź z powodu przebodźcowanie. W tym artykule dowiesz się co zrobić, aby usunąć konto na Instagramie oraz co zrobić jeśli zmienisz zdanie i będziesz chciał je przywrócić.

ikonka instagrama na różowym tle

Tymczasowe usuwanie konta. Krok po kroku

W przypadku, gdy potrzebujesz detoksu od portali społecznościowych lub czujesz chwilowe zmęczenie IG możesz użyć opcji tymczasowego usunięcia konta. Ta opcja pozwala na ukrycie profilu oraz udostępnionych zdjęć przed innymi użytkownikami, równocześnie wszystkie twoje dane są zapisywane. W każdym momencie możesz aktywować konto z wszystkimi zdjęciami, polubieniami, czy komentarzami. Aby uruchomić tymczasowe usunięcie konta musisz:

Jeśli ciekawi Cię ten temat, to tutaj mamy drugi artykuł o podobnej tematyce: Jak mogę ograniczyć lub usunąć ograniczenie kogoś na Instagramie?

  1. Wejdź na swoje konto przez stronę Instagrama.
  2. Wejdź na swój profil i kliknij Edytuj profil.
  3. Na dole strony wybierz tymczasowe wyłączenie konta.
  4. Odpowiedź na pytanie, dlaczego chcesz wyłączyć konto.
  5. Wprowadź hasło oraz zaakceptuj procedurę.

W przypadku chęci aktywowania konta wystarczy ponownie się zalogować.

smartphone z kontem na instagramie

To może Cię zainteresować: Jak usunąć lub zablokować znajomego na Facebooku?

Trwałe usuwanie konta. Krok po kroku

Jak usunąć konto na Instagramie na stałę? W sytuacji, gdy jesteś zdecydowany na stałe usunąć swój profil oraz udostępnione zdjęcia, czy komentarze możesz za pomocą strony Instagram usunąć swoje konto. Procedurę, jak to zrobić wyjaśnię ci w dokładnych krokach.

To również może Ci się spodobać: Jak usunąć zdjęcia z Facebooka? Instrukcja! - kliknij by przeczytać całość

  1. Wejdź na  stronę Instagrama.
  2. W menu wybierz opcje dlaczego chcesz usunąć konto.
  3. Wpisz powód.
  4. Kliknij trwałe usunięcie konta.

Procedura usuwania konta

Informacje z twojego konta zostają przechowywane min. 30 dni od wysłania zgłoszenia o usunięciu konta. Czytając regulamin IG możemy się dowiedzieć, że ten proces może trwać nawet 90 dni, a po tym czasie,w związku z regulacjami prawnymi, kopia zapasowa zapisuje się automatycznie. Tak samo w sytuacji tymczasowego usunięcia konta, IG musi do dnia ponownego zalogowania przechowywać twoje informacje z konta, nawet jeśli ponowne zalogowanie będzie po kilku latach. Warto wiedzieć, że usuwanie konta nie jest prostym procesem dla aplikacji Instagram. Pomimo to mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi poradzisz sobie z tym czasowym lub trwałym usunięciem konta.

https://www.riseupagencja.pl/instagram/

Najnowsze posty na stronie

Najlepsze hashtagi na Instagramie, które zwiększą twoje zasięgi!

Najlepsze hashtagi na Instagramie, które zwiększą twoje zasięgi!

Instagram stał się jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych dla firm na całym świecie. Aby skutecznie zwiększać zasięgi i przyciągać nowych odbiorców, kluczowe jest odpowiednie wykorzystanie hashtagów w social media. W tym artykule przyjrzymy się, jak dobierać...

Instagram Stories jako skuteczny format do promocji marki

Instagram Stories jako skuteczny format do promocji marki

Instagram Stories stało się jednym z najpotężniejszych narzędzi w marketingu cyfrowym. Z ponad 500 milionami użytkowników korzystających z tej funkcji każdego dnia, Stories oferuje ogromny potencjał dla marek, które chcą dotrzeć do szerokiej i zaangażowanej...

TikTok Ads: Koszty reklamy na TikToku i wydajność marketingowa

TikTok Ads: Koszty reklamy na TikToku i wydajność marketingowa

TikTok stał się jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie, przyciągając miliony użytkowników każdego dnia. Z dynamicznie rosnącą popularnością, TikTok oferuje nowoczesne i skuteczne narzędzia reklamowe, które mogą znacząco wpłynąć na wyniki...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin