fbpx

Jak zaprosić ludzi do polubienia strony na Facebooku? Instrukcja

14 sierpnia, 2023
jak zaprosić ludzi do polubienia napis

Rozważasz jak skutecznie zwiększyć ilość polubień na swoim fanpage’u? Nie musisz się koniecznie promować płatną reklamą! W tym artykule dowiesz się, jak zaprosić innych użytkowników do polubienia Twojej strony! Rozważmy różne warianty i wyjaśnimy, dlaczego jest to czynność, którą warto systematycznie wykonywać, aby zwiększyć zaangażowanie i liczbę reakcji na Twojej stronie na Facebooku. Jak więc zaprosić ludzi do polubienia strony na FB?

Obsługa firmowego fanpageriseupagencja.pl/facebook

Zapraszanie znajomych do polubienia fanpage

Chcesz wiedzieć, jak zaprosić ludzi polubienia Twojej strony na Facebooku? To może być prostsze, niż myślisz. Oto kilka kroków, które pomogą Ci to zrobić:

 1. Otwórz Stronę: Przejdź na swoją stronę na Facebooku. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoim koncie.
 2. Znajdź Przycisk „Zaproś”: Na górnym pasku po prawej stronie fanpage’a znajdź magiczny przycisk „Zaproś”, który zazwyczaj znajduje się obok przycisku „Lubię to” (jeśli jesteś już fanem swojej strony, przycisk „Lubię to” zmieni się na „Lubisz to”).
 3. Wybierz Znajomych: Kliknij przycisk „Zaproś”, a następnie pojawi się lista osób (Twoich znajomych na Facebooku).
 4. Zaproś Znajomych do polubienia Twojej strony: Przejdź przez listę i wybieraj osoby, które chciałbyś zaprosić do polubienia Twojej strony. Możesz zaznaczyć ich, wybierając pole wyboru obok ich nazwiska.
 5. Potwierdź Zaproszenia: Kiedy wybierzesz osoby, kliknij przycisk „Zaproś” lub podobny przycisk, który pojawi się na dole listy. To potwierdzi wysłanie zaproszeń.
 6. Zachęć Osoby: Jeśli chcesz, możesz napisać krótką, przyjazną wiadomość zachęcającą osoby do polubienia Twojej strony i obserwowania profilu. To może sprawić, że zaproszenie będzie bardziej osobiste i będzie większa szansa, na dotarcie do nowych osób.
 7. Sprawdź Wyniki: Możesz sprawdzić, kto zaakceptował Twoje zaproszenie, przechodząc ponownie do przycisku „Zaproś” i zobaczyć status zaproszeń.

Dlaczego nie warto zapraszać osób niezainteresowanych?

Pamiętaj, aby nie być nachalnym i nie zapraszać do polubienia Twojej strony użytkowników, którzy raczej na pewno nie będą zainteresowani Twoim profilem. Na takiej samej podstawie powinieneś rozważyć, czy warto ponownie zaprosić kogoś, kto wcześniej nie skorzystał z wysłanej mu takiej możliwości zaproszenia. Znając swoją grupę docelową, lepiej zaprosić osoby, które będą bardziej skłonne do polubienia strony. Możesz zaprosić osoby, które np. lubią już podobne strony na Facebooku lub mają znajomych, którzy już lubią Twój profil.

Czy mogę zaprosić do polubienia strony osoby, które nie wchodziły z nią w interakcję?

Oczywiście, możesz zaprosić osoby do polubienia strony, nawet jeśli wcześniej nie wchodziły z nią w interakcję. Jednak warto zachować umiar i wybierać osoby, które mogą być zainteresowane treściami Twojej strony. Zachęcam do personalizowanych zaproszeń, w których podkreślisz, dlaczego Twoja strona jest wartościowa dla danego odbiorcy. Pamiętaj, że jakość zainteresowanych polubieniami osób jest ważniejsza niż ich ilość, gdyż to zaangażowana społeczność przyniesie większe korzyści dla Twojej strony.

Czy każda strona może zapraszać do polubienia?

Tak, większość stron na Facebooku ma możliwość zapraszania użytkowników do polubienia. Opcja ta jest dostępna dla większości typów stron, takich jak strony firmowe, społecznościowe, artystyczne, organizacje non-profit itp. Jednak istnieją pewne wyjątki, na przykład:

 • Profile Osobiste: Profile osobiste nie mogą zapraszać użytkowników do polubienia. Opcja ta jest dostępna tylko dla stron.
 • Niektóre Kategorie Stron: Niektóre szczególne kategorie stron mogą mieć ograniczone możliwości zapraszania, zwłaszcza jeśli są to strony związane z polityką, wydarzeniami lub innymi specyficznymi dziedzinami.
 • Nowe Strony: Niektóre nowo utworzone strony mogą nie mieć od razu dostępu do opcji zapraszania. Zazwyczaj trzeba najpierw uzupełnić podstawowe informacje o stronie.

Najlepiej sprawdź w ustawieniach swojej strony na Facebooku, czy masz opcję zapraszania użytkowników do polubienia. Pamiętaj, aby zachować umiar i zapraszać osoby, które są potencjalnie zainteresowane treściami Twojej strony, aby zwiększyć skuteczność zaproszeń.

Jak użytkownik widzi moje zaproszenie do polubienia?

Kiedy zaprosisz użytkownika do polubienia swojej strony na Facebooku, zaproszenie to będzie widoczne dla niego w formie powiadomienia. Proces wygląda następująco:

 • Powiadomienie: Osoba, którą zaprosiłeś, otrzyma powiadomienie na swoim koncie Facebooka. Powiadomienie to pojawi się w ikonie „Dzwonka” (powiadomień) w prawym górnym rogu strony Facebooka.
 • Powiadomienie na Urządzeniu Mobilnym: Jeśli użytkownik korzysta z aplikacji mobilnej Facebooka, otrzyma powiadomienie na swoim urządzeniu w formie komunikatu push lub wewnętrznego powiadomienia w aplikacji.
 • Zakładka Powiadomień: Użytkownik może również znaleźć powiadomienie w zakładce „Powiadomienia” na swojej stronie. Tam będzie widział informację o zaproszeniu do polubienia Twojej strony.
 • Zakładka „Lubisz to już?”: Osoba, którą zaprosiłeś, może również zobaczyć Twoje zaproszenie na swojej zakładce „Lubisz to już?” na Facebooku. Tam znajdzie listę zaproszeń do polubienia stron.
 • Powiadomienie E-mailowe: W niektórych przypadkach użytkownik może otrzymać również powiadomienie e-mailowe, informujące go o Twoim zaproszeniu do polubienia strony.

Pamiętaj, że sposób wyświetlania zaproszenia może się nieco różnić w zależności od tego, jak użytkownik korzysta z Facebooka (na komputerze, w aplikacji mobilnej czy na przeglądarce internetowej).

Czy można zautomatyzować zapraszanie do polubienia strony?

Facebook nie zaleca automatycznego masowego zapraszania do polubienia strony. Używanie narzędzi lub skryptów do automatycznego zapraszania może naruszyć zasady Facebooka i prowadzić do ograniczeń lub zablokowania Twojego konta.

Jak zaprosić ludzi do polubienia strony na Facebooku: Podsumowanie

Podsumowując, wysyłanie zaproszeń do polubienia strony na Facebooku może przyspieszyć rozwój Twojej społeczności online. Pamiętaj jednak, aby być subtelnym i nienachalnym w swoich działaniach. Angażujące treści, spersonalizowane wiadomości i konsekwencja w budowaniu relacji przyniosą długoterminowe korzyści. Wybieraj osoby, które są faktycznie zainteresowane Twoją tematyką, i stawiaj na jakość, nie tylko ilość polubień. Bądź cierpliwy, proces ten wymaga czasu i zaangażowania, ale efekty mogą być znaczące. Nie oczekuj cudu w jeden dzień! Pamiętaj, że polubienia strony to nie wszystko – rozwijaj swój fanpage i zdobywaj nowych fanów na wiele innych sposobów!

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin