fbpx

Dlaczego warto zlecić prowadzenie fanpage swojej firmy? 

12 października, 2022
Dlaczego warto zlecić prowadzenie fanpage swojej firmy

Dlaczego warto zlecić prowadzenie fanpage swojej firmy? Dziś prowadzenie firmowego profilu na Facebooku nie jest przywilejem dla wtajemniczonych. To niepisany obowiązek wszystkich ludzi biznesu, którzy chcą się rozwijać. I choć prawdą jest, że posty wstawiać może każdy, to nie każdy wie, jak i kiedy właściwie to robić. Te rozterki znikają, gdy obsługą social mediów firmy zajmują się specjaliści – doświadczeni freelancerzy lub agencje. 

fanpage na Facebooku na telefonie

Czemu warto zlecić obsługę profilu firmowego na Facebooku?

Media społecznościowe? Tu potrzeba specjalisty 

Oddając fanpage na Facebooku w ręce profesjonalistów mamy znacznie większą szansę na sukces, niż działając samodzielnie czy dodając ten obowiązek do listy zadań sekretarki. Działania na Facebooku łączą w sobie dziedziny kreatywne (takie jak kreatywne posty, grafika, montaż filmów) i analityczne (umiejętność odczytywania informacji i wprowadzania skutecznych zmian).

Warto pamiętać, by konto firmowe było prowadzone w sposób profesjonalny, a wizerunek firmy, którym się wyróżnia na rynku, był odzwierciedlony w social mediach. O to zatroszczy się agencja marketingowa, a ty zyskasz więcej czasu dla swojej firmy, rodziny czy pasji.

Dlaczego warto zlecić prowadzenie fanpage swojej firmy? Profesjonalna obsługa

Prowadzenie profilu firmy wymaga wiedzy z zakresu marketingu internetowego i praktycznych umiejętności, np. ustalenia strategii komunikacji czy znalezienia wyróżników marki. I mimo starań oraz optymistycznego podejścia – nie w każdej firmie znajdzie się osoba, która wszystkie te kompetencje posiada i z powodzeniem może przejąć stery nad profilami w mediach społecznościowych. A robiąc to wszystko przy okazji albo źle, można narobić więcej szkody, niż pożytku. 

Zlecenie prowadzenia fanpage firmy? Przepis na sukces!

Agencje wiedzą, jaki jest przepis na sukces. Działają w oparciu o skuteczne schematy działań. Tworzą harmonogramy publikacji, potrafią wykorzystywać język korzyści, a także przygotować posty, które nie tylko dobrze brzmią, ale również świetnie wyglądają. Mają także doświadczenie w prowadzeniu kampanii reklamowych, więc pieniądze wydane na posty sponsorowane, nie będą zmarnowane. I o ile nie trafi się do agencji, w której nowy klient jest kolejną literką w alfabecie, a jego prawdziwe potrzeby nie są traktowane zbyt poważnie, to taka współpraca może dać rewelacyjne rezultaty.

Cel prowadzenia fanpage firmy

Więcej kliknięć, większe zainteresowanie ofertą, więcej klientów… Nowe osoby, do których do tej pory trudno było dotrzeć, łatwo „złapać” w facebookową sieć. Trzeba jednak wiedzieć, jak ona działa. 

Przy okazji warto wspomnieć, że posiadanie firmowego Facebooka jest ważne, ale bardzo istotne jest także posiadanie strony internetowej, ponieważ właśnie tam często kierowani są ludzie zainteresowani produktami czy usługami twojej firmy. Prowadzenie profilu i strony internetowej sprawia, że możliwości biznesowych jest coraz więcej. Zwiększa się przede wszystkim świadomość marki na rynku, ale także następuje wzrost sprzedaży, pojawiają się także nowe kontakty i opcje nawiązywania współpracy między firmami.

Czas to pieniądz

Warto pamiętać, że kolejny kanał komunikacji z klientami w social mediach, wcale nie oznacza dla właściciela firmy nowych, uciążliwych obowiązków. W momencie powierzenia obsługi social mediów komuś z zewnątrz wystarczy cierpliwie czekać na efekty działań w postaci telefonów, maili, zamówień od klientów oraz na zdobycie potencjalnych klientów, którzy także są dla nas istotni. Doba dla niejednego przedsiębiorcy jest za krótka i chyba nikt nie chce skracać jej jeszcze bardziej, ucząc się po godzinach mediów społecznościowych. Zwłaszcza gdy w domu czeka rodzina, znajomi, zwierzak czy ulubione hobby. Przekazując fanpage firmowy w ręce specjalistów, ma się czas na życie prywatne i na realizację zadań, które dają satysfakcję.

Czas to pieniądz

Umiejętne prowadzenie profilu firmowego jest szansą na rozwój i pozyskanie nowych klientów. Jest to jednak cały proces, który wymaga kompetencji, przygotowania i czasu. Ten ostatni dziś jest na wagę złota, więc lepiej delegować zadania specjalistom w danej branży, niż go tracić.

Korzyści zlecenia obsługi social media zewnętrznej firmie

Korzyści zlecenia prowadzenia fanpage firmy czy innych mediów społecznościowych, to przede wszystkim możliwość zwiększenia świadomości marki, wzmocnienia jej wizerunku, a także budowania relacji z klientami. Poprzez prowadzenie profilu firmy można również zwiększyć ruch na stronie internetowej, zachęcić do skorzystania z oferty firmy, a także pozyskać nowych i potencjalnych klientów. Dodatkowo fanpage pozwala na szybkie i skuteczne informowanie o nowościach, promocjach i wydarzeniach związanych z firmą.

Ile kosztuje prowadzenie fanpage przez firmę zewnętrzną?

Cena usługi zależy od wielu czynników, takich jak wielkość firmy, jej potrzeby, zakres usług, czas trwania projektu, liczba kanałów social media itp. Koszty mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Cenę obsługi social mediów uzgodnisz indywidualnie, kontaktując się z interesującą cię agencją.

Wiele przedsiębiorców prowadzących swoje biznesy nadzwyczajnie w świecie nie ma czasu na naukę social mediów. Delegując zadania firmom zewnętrznym, możemy skupić się na innych zadaniach. Choć można pomyśleć, że jest to dodatkowy koszt dla firmy, to jednak przemyślane działania w mediach społecznościowych i spójne treści z marką, potrafią przynieść wiele korzyści.

Dlaczego warto zlecić prowadzenie konta firmowego na Facebooku agencji marketingowej? Działaj!

Jeśli prowadzisz firmę, doskonale zdajesz sobie sprawę, o ile rzeczy musisz zadbać. Pozyskiwanie klientów, faktury, administracja, pracownicy itp. Doba ma tylko 24h, a jeszcze nikt nie wymyślił urządzenia, które potrafiłoby zatrzymywać czas. W takich przypadkach niezbędna jest umiejętność delegowania zadań. Bez delegowania nie będziesz miał możliwości skalowania swojego biznesu. Jedną z rzeczy, które warto zlecić firmom zewnętrznym, jest np. obsługa fanpage firmy w mediach społecznościowych. Może to przynieść zarówno zwiększenie zysków (poprzez pozyskanie klientów), wpłynięcie na pozytywny wizerunek firmy i m.in. dużą oszczędność czasu! Często agencje social media są również znacznie tańsze niż trzymanie pracownika na etacie. Warto się tym zainteresować.

Jeśli szukasz agencji interaktywnej, która mogłaby się zająć marketingiem Twojej firmy w internecie – napisz! Sprawdź naszą ofertę i wyślij zapytanie na maila biuro@riseupagencja.pl – pomożemy!
_
Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin