fbpx

Jak polecić stronę na Facebooku? Polecenia zamiast recenzji! 

3 kwietnia, 2023
jak polecić stronę na facebooku napis

Wyobraź sobie, że właśnie założyłeś fanpage swojej firmy. Uzupełniłeś już na nim wszystkie niezbędne informacje, dodałeś zdjęcia, może nawet dodałeś już pierwsze posty. Niestety na Twojej stronie nic się nie dzieje, a Ty zastanawiasz się co, powinieneś zrobić dalej. Aby zwiększyć aktywność oraz widoczność nowo powstałej strony, zacznij od zaproszenia do jej polubienia swoich znajomych! Twoi znajomi na pewno z wielką chęcią Cię wesprą i pomogą rozwinąć twój fanpage. Jak polecić stronę na Facebooku? Dowiedz się wszystkiego w poniższym poradniku!

rysunki like, follow, share polecenia na Facebooku

Zapraszanie znajomych do polubienia fanpage

Najłatwiejszym, a zarazem najszybszym sposobem na zdobycie polubień na fanpage, jest zaproszenie do polubienia strony swoich znajomych. Jeśli chcesz to zrobić, musisz wejść na swój fanpage, a następnie rozwinąć menu z trzema kropeczkami po prawej stronie i tam wybrać opcję „Zaproś znajomych”. Dużym plusem tej opcji jest to, że możesz zaprosić wszystkich znajomych jednocześnie, zamiast zapraszać każdego z osobna. Klikając opcję „Wybierz wszystkich znajomych” pozostaje Ci tylko do uzupełnienia treść zaproszenia. Pamiętaj, że wiadomość powinna być krótka, a jednocześnie atrakcyjna dla odbiorcy.

Zaproszenie do polubienia fanpage osób, które polubiły Twój post

Do polubienia Twojej strony na Facebooku najlepiej zaprosić osoby, które wchodziły już z nią w interakcję. Warto to zrobić, ponieważ osoby te wykazały zainteresowanie dodawanymi przez Ciebie treściami i mogą być przydatne w rozwoju Twojego fanpage. Jak polecić stronę na Facebooku osobom, które już polubiły jeden z Twoich postów? Takie osoby zaprosisz do polubienia w bardzo łatwy sposób. Wystarczy kliknąć na reakcje pod jakimkolwiek postem. Wtedy pokaże Ci się lista osób, które wykonały akcję (polubiły bądź zareagowały na Twój post). Obok ich nazwiska znajdziesz opcję „Zaproś”, wystarczy ją kliknąć, a osoba ta dostanie zaproszenie do polubienia Twojej strony.

emoji serc i like na facebooku

 Czy mogę zaprosić do polubienia strony osoby, które nie wchodziły z nią w interakcję?

Jeszcze kilka lat temu, Facebook dawał możliwość zaproszenia do polubienia strony osób, które nie wchodziły z nią w interakcję. Niestety obecnie nie ma takiej możliwości. 

Dlaczego nie warto zapraszać osób niezainteresowanych?

Jak wiadomo na Facebooku, dąży się do pozyskania jak największej liczby polubień. Oczywiście ilość jest bardzo ważna, ale jeszcze ważniejsza jest jakość. Najcenniejsza są osoby, które faktycznie będą zainteresowane naszymi postami. Z tego powodu nie warto zapraszać osób niezainteresowanych. W większości przypadków osoby niezainteresowane nawet jeśli polubią fanpage, w późniejszym czasie nie będą aktywnymi obserwatorami. Będą ignorować dodawane posty, przez co zasięg Twoich postów będzie ograniczony. To może przyczynić się do wolniejszego rozwoju Twojego fanpage.

smartphone i reakcje serca na facebooku

Jak wygląda zaproszenie od marki?

Zależnie od tego, czy zapraszasz do polubienia strony Twojego znajomego, czy osobę nieznajomą, to zaproszenie będzie wyglądało inaczej. W pierwszym przypadku zaproszenie będzie zawierało Twoje imię i nazwisko. Osobę nieznajomą będziesz zapraszał do polubienia jako Twoja strona.

W jaki sposób użytkownik Facebooka może zareagować na zaproszenie do polubienia?

Użytkownik Facebooka ma 3 różne możliwości zareagowanie na Twoje zaproszenie do polubienia strony.

Opcja 1.

Użytkownik może zaakceptować Twoje zaproszenie i wtedy zostanie fanem Twojej strony.

Opcja 2.

Użytkownik może odrzucić Twoje zaproszenie. To oznacza, że nie zostanie fanem Twojej strony, a Ty nie będziesz mógł go ponownie zaprosić, ponieważ już raz go zaprosiłeś.

Opcja 3.

Użytkownik może nie zrobić nic. W tym przypadku także nie zostanie fanem Twojej strony, a Ty nie będziesz mógł go ponownie zaprosić.

kciuki-like-na-facebooku

Promuj stronę i posty

Najlepszym sposobem na pozyskanie nowych obserwatorów na Twojej stronie na Facebooku jest promocja strony oraz postów. Aby zdobyć więcej polubień, możesz zainwestować w płatną reklamę. Jednym z narzędzi, które oferuje Facebook, jest płatna promocja angażującego wpisu. W tym przypadku powinieneś wybrać angażujący post, który ma największą szansę na zebranie dużej liczby reakcji, a następnie zacząć go promować płatną reklamą. Pamiętaj, aby taką reklamę stworzyć bezpośrednio w Menadżerze reklam, ponieważ pozwoli Ci to na skuteczne jej wykonanie. Innym rozwiązaniem może być reklama na polubienia, która jest najbardziej przydatna przy powstawaniu nowego fanpage. 

Gdzie znajdę zaproszenia do polubienia stron?

Jeśli jako użytkownik chcesz sprawdzić, kto zaprosił Cię do polubienia strony, powinieneś odwiedzić zakładkę „Strony”, a następnie wybrać „Zaproszenia”. To właśnie w tym miejscu znajdziesz wszystkie zaproszenia – zarówno od swoich znajomych, jak i od różnych fanpage.

Czy można zautomatyzować zapraszanie do polubienia strony?

Zapraszanie do polubienia strony można zautomatyzować za pomocą różnego rodzaju skryptów i narzędzi. Przykładowym narzędziem może być wtyczka do Google Chrome o nazwie „Invite all likers to Facebook”. Wtyczka jest płatna, ale opłata ta nie jest wysoka i co najważniejsze jest tylko jednorazowa. Wtyczka ta jest bardzo funkcjonalna oraz jest na bieżąco aktualizowana.

kobieta z kciukiem jak polecić stronę na facebooku

Jak polecić stronę na Facebooku? — podsumowanie

Polubienia na Facebooku są bardzo ważne i świadczą o popularności określonego profilu. Z tego więc powodu warto zapraszać użytkowników do polubienia Twojej strony. Może to pomóc rozwinąć fanpage i przyczynić się do wielu korzyści. Pamiętaj jednak, aby nie zapraszać osób niezainteresowanych, ponieważ może to przynieść jedynie same szkody. Warto także pamiętać, aby nie kupować fanów strony na Facebooku, bo po prostu się to nie opłaca.

Kliknij, jeśli chcesz poznać ofertę prowadzenia strony na Facebooku!

riseupagencja.pl

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin