fbpx

Jak polecić stronę na Facebooku? Polecenia zamiast recenzji! 

3 kwietnia, 2023
jak polecić stronę na facebooku napis

Wyobraź sobie, że właśnie założyłeś fanpage swojej firmy. Uzupełniłeś już na nim wszystkie niezbędne informacje, dodałeś zdjęcia, może nawet dodałeś już pierwsze posty. Niestety na Twojej stronie nic się nie dzieje, a Ty zastanawiasz się co, powinieneś zrobić dalej. Aby zwiększyć aktywność oraz widoczność nowo powstałej strony, zacznij od zaproszenia do jej polubienia swoich znajomych! Twoi znajomi na pewno z wielką chęcią Cię wesprą i pomogą rozwinąć twój fanpage. Jak polecić stronę na Facebooku? Dowiedz się wszystkiego w poniższym poradniku!

rysunki like, follow, share polecenia na Facebooku

Zapraszanie znajomych do polubienia fanpage

Najłatwiejszym, a zarazem najszybszym sposobem na zdobycie polubień na fanpage, jest zaproszenie do polubienia strony swoich znajomych. Jeśli chcesz to zrobić, musisz wejść na swój fanpage, a następnie rozwinąć menu z trzema kropeczkami po prawej stronie i tam wybrać opcję „Zaproś znajomych”. Dużym plusem tej opcji jest to, że możesz zaprosić wszystkich znajomych jednocześnie, zamiast zapraszać każdego z osobna. Klikając opcję „Wybierz wszystkich znajomych” pozostaje Ci tylko do uzupełnienia treść zaproszenia. Pamiętaj, że wiadomość powinna być krótka, a jednocześnie atrakcyjna dla odbiorcy.

Zaproszenie do polubienia fanpage osób, które polubiły Twój post

Do polubienia Twojej strony na Facebooku najlepiej zaprosić osoby, które wchodziły już z nią w interakcję. Warto to zrobić, ponieważ osoby te wykazały zainteresowanie dodawanymi przez Ciebie treściami i mogą być przydatne w rozwoju Twojego fanpage. Jak polecić stronę na Facebooku osobom, które już polubiły jeden z Twoich postów? Takie osoby zaprosisz do polubienia w bardzo łatwy sposób. Wystarczy kliknąć na reakcje pod jakimkolwiek postem. Wtedy pokaże Ci się lista osób, które wykonały akcję (polubiły bądź zareagowały na Twój post). Obok ich nazwiska znajdziesz opcję „Zaproś”, wystarczy ją kliknąć, a osoba ta dostanie zaproszenie do polubienia Twojej strony.

emoji serc i like na facebooku

 Czy mogę zaprosić do polubienia strony osoby, które nie wchodziły z nią w interakcję?

Jeszcze kilka lat temu, Facebook dawał możliwość zaproszenia do polubienia strony osób, które nie wchodziły z nią w interakcję. Niestety obecnie nie ma takiej możliwości. 

Dlaczego nie warto zapraszać osób niezainteresowanych?

Jak wiadomo na Facebooku, dąży się do pozyskania jak największej liczby polubień. Oczywiście ilość jest bardzo ważna, ale jeszcze ważniejsza jest jakość. Najcenniejsza są osoby, które faktycznie będą zainteresowane naszymi postami. Z tego powodu nie warto zapraszać osób niezainteresowanych. W większości przypadków osoby niezainteresowane nawet jeśli polubią fanpage, w późniejszym czasie nie będą aktywnymi obserwatorami. Będą ignorować dodawane posty, przez co zasięg Twoich postów będzie ograniczony. To może przyczynić się do wolniejszego rozwoju Twojego fanpage.

smartphone i reakcje serca na facebooku

Jak wygląda zaproszenie od marki?

Zależnie od tego, czy zapraszasz do polubienia strony Twojego znajomego, czy osobę nieznajomą, to zaproszenie będzie wyglądało inaczej. W pierwszym przypadku zaproszenie będzie zawierało Twoje imię i nazwisko. Osobę nieznajomą będziesz zapraszał do polubienia jako Twoja strona.

W jaki sposób użytkownik Facebooka może zareagować na zaproszenie do polubienia?

Użytkownik Facebooka ma 3 różne możliwości zareagowanie na Twoje zaproszenie do polubienia strony.

Opcja 1.

Użytkownik może zaakceptować Twoje zaproszenie i wtedy zostanie fanem Twojej strony.

Opcja 2.

Użytkownik może odrzucić Twoje zaproszenie. To oznacza, że nie zostanie fanem Twojej strony, a Ty nie będziesz mógł go ponownie zaprosić, ponieważ już raz go zaprosiłeś.

Opcja 3.

Użytkownik może nie zrobić nic. W tym przypadku także nie zostanie fanem Twojej strony, a Ty nie będziesz mógł go ponownie zaprosić.

kciuki-like-na-facebooku

Promuj stronę i posty

Najlepszym sposobem na pozyskanie nowych obserwatorów na Twojej stronie na Facebooku jest promocja strony oraz postów. Aby zdobyć więcej polubień, możesz zainwestować w płatną reklamę. Jednym z narzędzi, które oferuje Facebook, jest płatna promocja angażującego wpisu. W tym przypadku powinieneś wybrać angażujący post, który ma największą szansę na zebranie dużej liczby reakcji, a następnie zacząć go promować płatną reklamą. Pamiętaj, aby taką reklamę stworzyć bezpośrednio w Menadżerze reklam, ponieważ pozwoli Ci to na skuteczne jej wykonanie. Innym rozwiązaniem może być reklama na polubienia, która jest najbardziej przydatna przy powstawaniu nowego fanpage. 

Gdzie znajdę zaproszenia do polubienia stron?

Jeśli jako użytkownik chcesz sprawdzić, kto zaprosił Cię do polubienia strony, powinieneś odwiedzić zakładkę „Strony”, a następnie wybrać „Zaproszenia”. To właśnie w tym miejscu znajdziesz wszystkie zaproszenia – zarówno od swoich znajomych, jak i od różnych fanpage.

Czy można zautomatyzować zapraszanie do polubienia strony?

Zapraszanie do polubienia strony można zautomatyzować za pomocą różnego rodzaju skryptów i narzędzi. Przykładowym narzędziem może być wtyczka do Google Chrome o nazwie „Invite all likers to Facebook”. Wtyczka jest płatna, ale opłata ta nie jest wysoka i co najważniejsze jest tylko jednorazowa. Wtyczka ta jest bardzo funkcjonalna oraz jest na bieżąco aktualizowana.

kobieta z kciukiem jak polecić stronę na facebooku

Jak polecić stronę na Facebooku? — podsumowanie

Polubienia na Facebooku są bardzo ważne i świadczą o popularności określonego profilu. Z tego więc powodu warto zapraszać użytkowników do polubienia Twojej strony. Może to pomóc rozwinąć fanpage i przyczynić się do wielu korzyści. Pamiętaj jednak, aby nie zapraszać osób niezainteresowanych, ponieważ może to przynieść jedynie same szkody. Warto także pamiętać, aby nie kupować fanów strony na Facebooku, bo po prostu się to nie opłaca.

Kliknij, jeśli chcesz poznać ofertę prowadzenia strony na Facebooku!

riseupagencja.pl

Najnowsze posty na stronie

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Marzysz o tym, aby twój Instagram zaświtał tysiącami follow? Chciałbyś, żeby to nie tylko marzenie, ale rzeczywistość? Mam dla ciebie dobrą wiadomość - to możliwe! Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ci zdobyć follow na Instagramie. Nie musisz...

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego smycze reklamowe są tak skutecznym narzędziem marketingowym? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Was! W tym tekście omówimy, jak smycze reklamowe mogą zwiększyć świadomość marki oraz jakie korzyści płyną z ich...

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się nieodłącznym narzędziem promocji i komunikacji dla wielu branż, w tym także dla salonów tatuażu. Fanpage tatuażysty na platformach takich jak Facebook czy Instagram może stanowić kluczowy element w budowaniu marki...

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Szukasz świeżych i kreatywnych sposobów, aby wzmocnić swoją obecność na Facebooku? Chcesz wyróżnić się w tłumie i przyciągnąć uwagę swoich obserwatorów? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Dziś przedstawimy Ci inspirujące pomysły na Facebook Stories, które...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin