fbpx

Czym jest Facebook Business Suite?

9 marca, 2023
czym jest facebook business suite

Z czasem im bardziej rozwijamy działania marketingowe w social mediach, tym trudniej jest utrzymać porządek i być systematycznym w prowadzeniu kilku profili naraz. Niedawno Facebook postanowił ułatwić nam codzienną pracę i wprowadził nowe narzędzie usprawniające zarządzanie mediami o nazwie Meta Business Suite. Dzięki niej od teraz, korzystając z komputera lub aplikacji mobilnej, możliwe jest zarządzanie profilami i stronami każdej z aplikacji należących do Mety, z poziomu jednego narzędzia i bez konieczności przełączania kont. Czyż nie jest to idealne rozwiązanie dla fanów Facebooka, Instagrama czy Messengera? Sprawdzamy, jakie nowości i korzyści przynosi oraz czym jest Facebook Business Suite.

facebook business suite na laptopie i na iphonie

Co to za narzędzie i do czego służy?

O nowym narzędziu światowego giganta mediów społecznościowych mówi się, że jest bardzo intuicyjne i nie wymaga długiego procesu wdrażania. Założenie jest proste. Na jednej stronie głównej mamy możliwość wyświetlania wszystkich powiadomień, postów, reklam, statystyk i innych nowości z różnych platform. Facebook Business Suite to ukłon w stronę firm, dla których zintegrowanie działań w internecie oznacza sprawniejsze komunikowanie się z klientami, a przede wszystkim, ogromną oszczędność czasu.

Jakie są kluczowe funkcje Meta Business Suite?

 • Strona główna – wspólna dla wszystkich komunikatorów, skupia wszystkie kluczowe informacje w jednym miejscu i pozwala zaoszczędzić czas przeznaczany na zapoznawanie się z nimi.
 • Publikowanie postów i reklam – z jednego miejsca, za pomocą paru kliknięć.
 • Statystyki reklamowe – funkcja stale monitoruje nasze media społecznościowe i zapewnia łatwy dostęp do szczegółowych statystyk dotyczących naszych zasięgów.
 • Zarządzanie skrzynką odbiorczą – FBS w jednym miejscu skupia wszystkie skrzynki odbiorcze i pozwala na sprawne i szybkie odpowiadanie na wiadomości.

obrazek telefonu z emoji wokół

Publikowanie treści z poziomu Meta Business Suite

Celem działania aplikacji jest usprawnienie zarządzania marketingiem w social mediach, a przede wszystkim, maksymalne skrócenie czasu tego procesu przy utrzymaniu wysokiej wydajności. Według Mety kluczem do sukcesu będzie crossposting, czyli jednoczesne publikowanie treści na kilku portalach społecznościowych.

Planowanie

To, co jest szczególnie przydatne i innowacyjne w nowym pomyśle Mety, to planowanie. Dzięki nowym funkcjom możliwe będzie zaplanowanie publikacji postów czy relacji z wyprzedzeniem, a także tworzenie zawartości partiami poprzez tworzenie wersji roboczych.

Kalendarz MBS

Ciekawą funkcją jest kalendarz, który umożliwia:

 • stworzenie harmonogramu publikowania
 • wypełnianie luk i regularne publikowanie treści
 • tworzenie atrakcyjnych treści przy użyciu szablonów firm zewnętrznych

Album MBS

Kolejne narzędzie umożliwia przechowywanie materiałów marketingowych i reklamowych to późniejszego wykorzystania. Przyda się ono przy późniejszym tworzeniu contentu oraz odpowiadaniu na komentarze i wiadomości klientów.

kobieta korzystająca z facebook business suite

Zarządzanie wiadomościami z poziomu Meta Business Suite

Rozwiązania proponowane przez Metę z pewnością spodobają się osobom lubiącym porządek. Za pomocą karty „Aktualizacje” na Stronie Głównej sami będziemy mogli porządkować i ułożyć własną hierarchię poszczególnych wiadomości pod względem ich ważności. Nowością będzie również wprowadzenie funkcji automatycznego odpowiadania na najczęściej zadawane pytania w skrzynce odbiorczej. Dzięki zebraniu wszystkich wiadomości od klientów w jednym miejscu sprawniejsza i bardziej uporządkowana będzie również korespondencja z klientami.

Dostęp do statystyk z poziomu Meta Business Suite

Jakich ważnych informacji może nam dostarczyć funkcja statystyk? Jeżeli dopiero definiujesz swoją grupę odbiorców, albo zależy Ci na jej poszerzeniu, będzie to rozwiązanie idealne dla Ciebie! MBS systematycznie zbiera informacje na temat użytkowników odwiedzających Twoją stronę. System podpowie Ci również, jakie pytania i komentarze dotyczące Twojej firmy pojawiają się najczęściej. Przyda Ci się to, przy określaniu treści Twoich kampanii reklamowych.

statystyki w facebook business suite

Jak przejść z Meta Business Suite do Menedżera firmy?

Aktualizacja Mety doprowadziła do sytuacji, w której osoby korzystające niegdyś z Menedżera firmy na komputerze automatycznie otrzymały zamiast tego dostęp do Meta Business Suite. Jak przywrócić Menedżera firmy, w przypadku, w którym nie chce się korzystać z Meta Business Suite?

 1. Wybierz „Przekaż opinię” w menu nawigacji znajdującym się u dołu lewego paska bocznego.
 2. Kliknij „Przełącz na Menedżera firmy”.
 3. Naciśnij niebieski przycisk „Przełącz”.
 4. W kolejnym oknie zostaniemy poproszeni o przekazanie opinii. Po zakończeniu wybierz „Prześlij opinię”.
 5. Na koniec wybierz „Gotowe”.

Co istotne, jeśli masz już zaplanowane posty w MBS, nie musisz się martwić, że nie zostaną one opublikowane. Wszystko odbędzie się zgodnie z harmonogramem, ale aby zobaczyć te posty i dokonać zmian musisz skorzystać z Meta Business Suite.

ludzie trzymający ikony facebooka, twittera i whatsappa

Tworzenie reklam w Meta Business Suite

Kiedy dodasz stronę twojego profilu na Instagramie, Facebooku czy innym medium do Twojego konta firmowego na MBS, możesz zająć się tworzeniem reklam. Jak to zrobić?

 1. Przejdź do Meta Business Suite na Twoim komputerze
 2. Na lewym pasku bocznym wybierz „Reklamy”.
 3. W prawym górnym rogu wybierz „Utwórz reklamę”.
 4. Wybierz swoje konto reklamowe z menu rozwijanego w prawym górnym rogu.
 5. Ustal cel reklamowy.
  W zależności od tego, jaki cel reklamowy wybierzesz, zostaniesz poproszony o uzupełnienie informacji dotyczących m.in. materiału reklamowego, odbiorców, budżetu dziennego, harmonogramu i czasu trwania itd.
  Kiedy uzupełnisz wszystkie potrzebne parametry, możesz jeszcze skorzystać z podglądu reklamy dostępnego po prawej stronie. Jeżeli wszystko się zgadza, wybierz „Promuj teraz” i rozpocznij rozpowszechnianie reklamy.

Nieco inaczej będzie natomiast wyglądało tworzenie reklamy na urządzeniu mobilnym, o czym Meta tłumaczy w krótkim przewodniku.

Meta Business Suite – dlaczego warto w ten sposób zadbać o relacje z odbiorcami?

To, w jaki sposób zarządzane są media społecznościowe, bardzo wiele mówi o jakości i sposobie zorganizowania, który reprezentuje sobą firma. Korzystanie z wielu różnych platform z pewnością zwiększa zasięgi i pozwala na zdobycie nowych klientów. Meta Business Suite stawia jednak poprzeczkę nieco wyżej – co gdyby docierać do klientów z jednego miejsca i zaoszczędzić czas? W przypadku platform takich jak Facebook Instagram czy Messenger kluczowa jest płynna i sprawna komunikacja oraz dostosowanie treści do odpowiedniej grupy odbiorców. Nowe narzędzie Mety niewątpliwie sprawdzi się do tego doskonale.

Jeśli potrzebujesz agencji, która zajmie się prowadzeniem Facebooka Twojej firmy- napisz!

Rise Up Agencja social media Szczecin

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin