fbpx

Dlaczego warto korzystać z Facebook Ads w firmie?

2 października, 2022
dlaczego wartko korzystać z Facebook Ads w Twojej firmie

Dlaczego warto korzystać z Facebook Ads w firmie? W dzisiejszych czasach marka, która chce się rozwijać w internecie i pozyskiwać klientów, ma wiele opcji do wyboru. Można prowadzić kanały w social mediach, stworzyć stronę internetową i pozycjonować ją zgodnie z zasadami SEO, czy budować grupę odbiorców za pomocą e-mail marketingu. Każda z tych decyzji jest warta wysiłku, jednak skutki działań są zazwyczaj widoczne po wielu miesiącach pracy. W przypadku reklamowania się na Facebooku efekty możemy uzyskać dużo szybciej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Facebook Ads mogą pomóc Twojej firmie w osiągnięciu sukcesu w internecie, koniecznie przeczytaj ten wpis!

Facebook Ads – co to właściwie jest?

Facebook Ads to narzędzie, które umożliwia Ci reklamowanie Twoich produktów lub usług w serwisie Facebook. Poprawnie zoptymalizowana kampania pozwala docierać do wielu klientów zainteresowanych Twoimi usługami. Dzięki temu stosunkowo niewielkim kosztem jesteś w stanie zwiększyć ruch i sprzedaż w swojej firmie.

facebook ads kampania reklamowa

Dlaczego powinieneś wybrać właśnie Facebook Ads?

Ale dlaczego płatne reklamy na Facebooku są tak pomocne? Co mogą dać Twojej firmie? Powodów, by w nie zainwestować jest naprawdę wiele!

1. Facebook to portal z ogromnym potencjałem

Facebook to najpopularniejsze medium na świecie, które wciąż się rozwija. Pewnie nawet wśród swoich znajomych nie znajdziesz osoby, która nie ma konta w tym serwisie.

Jak pokazują statystki, niemal 27 milionów Polaków korzysta z tej platformy, a prawie jedna trzecia wszystkich użytkowników, którzy klikają w reklamę dokonuje zakupu. Ponadto blisko połowa osób korzystających z Facebooka przyznaje, że ma on wpływ na ich zachowania zakupowe! Już same te informacje pokazują jak wielki potencjał ma ten serwis.

facebook portal social media

2. Możesz dokładnie ustalić grupę odbiorców

Facebook zbiera wiele danych o swoich użytkownikach. Są to dane podstawowe – takie jak płeć, wiek oraz wykształcenie – ale również bardziej zaawansowane – status związku czy to w jakiej lokalizacji przebywasz.

Poprzez ruchy, które wykonują konsumenci na swoim koncie w serwisie, gromadzone są m.in. informacje na temat tego, czym się interesujesz i zajmujesz na co dzień. Wszystkie te parametry możesz wykorzystywać przy tworzeniu kampanii. Dzięki czemu jesteś w stanie dokładnie sprecyzować kto będzie Twoim idealnym odbiorcą.

Jak to działa? Wyobraźmy sobie, że Twoja firma zajmuje się sprzedażą odzieży dla kobiet i chciałbyś ją rozpromować na Facebooku. Ustawienia w ramach kampanii umożliwiają Ci m.in. wykluczenie ze swojej grupy docelowej mężczyzn oraz uwzględnienie w zainteresowaniach mody. Właśnie w ten sposób Facebook Ads mogą pomóc Ci zwiększyć szansę na sprzedaż.

3. Zwiększasz swoją rozpoznawalność

Tworząc reklamy na Facebooku masz szansę dotrzeć do osób, które znają już firmę, a także do całkiem nowych. Mają oni okazję dowiedzieć się o istnieniu Twojej marki i zaznajomić się z usługami, które oferujesz. Natomiast u kogoś, kto odwiedził już Twoją witrynę możesz pogłębić zainteresowanie marką, a stałym klientom po prostu o sobie przypomnieć. Dzięki temu powoli budujesz pozytywny wizerunek marki w sieci, który jest niezbędny, aby ta mogła się rozwijać oraz zwiększasz szansę na to, że odbiorcę przekształcisz w klienta.

4. Nie potrzebujesz ogromnego budżetu na reklamę

Chcesz zwiększyć obroty w swojej firmie bez wydawania na start kilkunastu tysięcy złotych na reklamę? Facebook Ads jest dla Ciebie! W porównaniu do innych mediów jest naprawdę budżetową opcją. Dlatego nie ma znaczenia, czy prowadzisz małą, średnią, czy dużą firmę. Bo tworząc kampanię na Facebooku, to Ty decydujesz, ile przeznaczysz środków na ten cel.

mierzenie efektów kampanii fb ads

Menadżer reklam umożliwia Ci stałą kontrolę nad wydatkami, więc jeśli zauważysz, że nie przynosi ona oczekiwanych efektów możesz zmniejszyć jej budżet lub całkowicie z niej zrezygnować. Dzięki czemu tak naprawdę niewiele ryzykujesz, a możesz relatywnie sporo zyskać.

5. Efekty kampanii są widoczne i mierzalne

Kolejnym aspektem, w którym Facebook ma przewagę nad innymi formami reklamy, jest to, że wszystkie działania związane z kampanią są udokumentowane. Masz dostęp do liczby reakcji użytkowników na reklamę, tj. polubień, komentarzy oraz udostępnień, jak i do informacji, ile osób przeszło na stronę, jaki był zasięg reklamy, liczba wyświetleń, jaki był współczynnik klikalności (CTR), itd. Jest to o tyle istotne, że możesz sprawdzić, czy reklama działa, a także porównać, jaka forma reklamy jest dla Twojej firmy najkorzystniejsza i przynosi najlepsze efekty.

facebook ads reklamy fb ig

Już wiesz, dlaczego warto korzystać z Facebook Ads w firmie?

Facebook Ads może naprawdę diametralnie zmienić sytuację Twojej firmy. Medium to ma ogromny potencjał i warto go wykorzystać. Umożliwia dotarcie do tysięcy potencjalnych klientów oraz przypomnienie o sobie stałym klientom, możesz wydać na reklamę tyle ile chcesz, a efekty kontrolować na bieżąco. W porównaniu do innych form reklamy Facebook oferuje naprawdę elastyczną i tanią opcję.

Reklamowanie się w tym serwisie jest całkiem proste, jednak bez wystarczającej wiedzy o optymalizacji kampanii łatwo o nieefektywne wykorzystanie budżetu. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać albo nie chcesz tracić swojego cennego czasu na naukę, z pomocą przychodzą agencje marketingowe. Profesjonaliści są w stanie nawet z niewielkiego budżetu wycisnąć maksimum efektów. Taka właśnie jest Agencja marketingowa Rise Up! To grupa osób, która Facebook Ads zna od podszewki i pomoże Ci w osiągnięciu sukcesu w social mediach!

Rise Up

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin