fbpx

Jak odzyskać hasło i dostęp do Instagrama?

23 marca, 2023
jak odzyskać hasło i dostęp do instagrama napis

Instagram to aplikacja, którą ma zainstalowane obecnie ponad 2 mld użytkowników. Korzystanie z niej wiąże się z tworzeniem profilu użytkownika zatwierdzonego hasłem. W różnych okolicznościach można stracić dostęp do hasła oraz konta na IG. Stracenie konta lub hasła może wynikać z winy użytkownika, osób zewnątrz lub regulaminu Instagrama. Jak odzyskać hasło i dostęp do Instagrama?

człowiek wpisujący hasło do instagrama na smartphonie

Kiedy możesz odzyskać konto i hasło na Instagramie?

Konto oraz hasło na IG możesz odzyskać bez problemu, gdy zapomniałeś/aś hasła, skradziono ci konto, czy usunięto twój profil tymczasowo. W tych sytuacjach są specjalne procedury, które pomogą ci poradzić sobie z tym problemem.

Jak odzyskać hasło na Instagramie:

1.Z pomocą e-maila?

Wchodząc w stronę startową IG konieczne jest wpisanie loginu oraz hasła. Jeśli nie pamiętasz hasła kliknij zakładkę “nie pamiętasz hasła?”

Wpisując swój e-mail otrzymasz na pocztę wiadomość z linkiem do zmiany hasła. Zmieniając hasło pamiętaj, aby zapisać zmiany.

2.Z pomocą sms-a?

Korzystając z aplikacji w systemie Android możesz zmienić hasło za pomocą sms-a. W takiej sytuacji kliknij “Nie pamiętasz danych logowania?” Wpisz swoją nazwę użytkownika, kliknij dalej, wybierz opcję “Wyślij SMS?”.

 Potem otrzymasz wiadomość na numer telefonu, który podałeś tworząc         konto na IG. W treści SMS-a otrzymasz instrukcję, jak zmienić hasło.

3.Z pomocą konta na Facebooku?

Instagram udostępnia dostęp do konta za pomocą profilu na Facebooku. Dzięki temu można zalogować się na IG klikając “Zaloguj się za pomocą Facebooka.” Następnie Instagram poprosi o zgodę na zalogowanie się na koncie na Facebooku i kliknij kontynuuj.

logo instagrama z przedmiotów na żółtym tle

Jak odzyskać skradzione konto na IG?

Sygnałami świadczącymi, że ktoś próbuję lub skradł twoje konto jest:

  • otrzymanie wiadomości e-mail z linkiem do zmiany hasła, chociaż nie wysłałeś takiej prośby,
  • wysyłanie na e-mail lub SMS fałszywych linków od IG,
  • na twoim profilu pojawiają się treści, których ty nie udostępniałeś,
  • brak dostępu do konta na IG.

Jeśli jesteś w sytuacji próby skradzenia konta nie odpowiadaj na podejrzane SMS-y, ani maile. Lepiej przejdź bezpośrednio do aplikacji IG i zresetuj swoją nazwę użytkownika i hasło.

W sytuacji, gdy skradziono Ci konto:

  • przeszukaj pocztę i sprawdź czy nie ma maila, dzięki któremu możesz powrócić do starego hasła
  • możesz zgłosić sprawę do Instagrama, za pomocą tego formularza 

ekran smartphone ze stroną logowania na instagram

Korzystanie z aplikacji Instagram daje szeroki zakres możliwość oraz czerpania kreatywnych inspiracji. Jednakże używanie tej aplikacji wiąże się także z zagrożeniami m.in. kradzieżą danych osobowych lub zablokowaniem, a nawet utraceniem konta. Obserwując, jak IG rozwinął się w ciągu paru lat istnienia, coraz bardziej skupia się indywidualnie na użytkowniku, dając możliwość np. odzyskiwania hasła przez SMS, e-mail lub Facebook’a, a w sytuacji kradzieży konta, IG stworzył narzędzia pomagające w takiej sytuacji. Jeśli nie chcesz, aby to, jak odzyskać hasło i dostęp do Instagrama, było Twoim problemem, pamiętaj o przestrzeganiu regulaminu portalu oraz zwracaniu uwagę na niepokojące wiadomości i linki!

Jeśli interesuje Cię pomoc w prowadzeniu Instagrama, napisz do nas!

Rise Up Szczecin: https://www.riseupagencja.pl/

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin