fbpx

Jak usunąć zdjęcie profilowe na Facebooku?

17 lipca, 2023
jak usunąć zdjęcie profilowe na facebooku napis

Zdjęcie profilowe na Facebooku – to pierwsza rzecz, którą inni użytkownicy zobaczą, gdy odwiedzą nasze profile. Czasem jednak z różnych powodów może zaistnieć potrzeba usunięcia tych zdjęć. Jeśli zastanawiamy się, jak to zrobić, nie musimy już dłużej szukać odpowiedzi! W tym artykule przekazujemy Wam prosty sposób na to, jak usunąć zdjęcie profilowe na Facebooku. Nie traćmy więc czasu i przejdźmy dalej, aby dowiedzieć się, jak w prosty sposób pozbyć się zdjęć profilowych i odświeżyć nasz wizerunek na najpopularniejszej społecznościowej platformie internetowej.

Do czego nam zdjęcie profilowe?

Zdjęcie profilowe na Facebooku pełni kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim jest wizytówką, która pozwala innym użytkownikom zapoznać się z naszą twarzą. To pierwsze wrażenie, które sprawia, że nasz profil staje się bardziej osobisty i atrakcyjny. Poza tym zdjęcie profilowe pozwala innym łatwo nas rozpoznać w zatłoczonym oceanie mediów społecznościowych.

Co powinno znaleźć się na zdjęciu profilowym?

Dodanie zdjęcia profilowego to jedno, ale co powinno się na nim znaleźć? Zdjęcie profilowe powinno przedstawiać nas w sposób autentyczny i profesjonalny. Oto kilka istotnych elementów, które warto uwzględnić na zdjęciu profilowym na Facebooku:

 1. Twarz: Najważniejsze jest, aby twarz była widoczna i dobrze oświetlona. Unikaj zbyt dalekich planów lub zbyt bliskiego zbliżenia.
 2. Uśmiech: Uśmiech sprawia, że zdjęcie jest przyjazne i pozytywne. Pokaż swoją radość i otwartość.
 3. Odpowiedni kadr: Zdjęcie powinno być odpowiednio skadrowane, tak aby koncentrować się na twarzy. Unikaj zbyt wielu elementów tła, które mogą odwracać uwagę.
 4. Jakość: Postaraj się, aby zdjęcie było ostre, dobrze wykadrowane i o odpowiedniej rozdzielczości. Unikaj zdjęć o niskiej jakości, które mogą sprawiać wrażenie niedbałości.
 5. Profesjonalizm: Dla celów biznesowych warto wybrać zdjęcie, które pasuje do branży lub dziedziny, w której się znajdujesz. Np. nauczyciel może wybrać bardziej formalne zdjęcie, a artysta może pokazać swoją kreatywność i pozwolić sobie na większą swobodę.

Pamiętaj, że Twoje zdjęcie powinno oddawać Twoją osobowość i pasje. Pokaż to, co wyróżnia Cię spośród innych!

Jak usunąć zdjęcie profilowe z Facebooka na komputerze?

Chcesz usunąć zdjęcie profilowe? Oto proste kroki, jak usunąć zdjęcie profilowe na Facebooku na komputerze:

 1. Zaloguj się na swoje konto Facebook.
 2. Kliknij w prawym górnym rogu na zdjęcie profilowe.
 3. Pojawi się menu. Wybierz opcję „Usuń zdjęcie profilowe”.
 4. Potwierdź usunięcie, klikając „Usuń” lub „Tak”.
 5. Twoje obecne zdjęcie profilowe zostanie usunięte z Facebooka.
 6. Jeśli chcesz dodać nowe zdjęcie profilowe, kliknij na ikonę „Dodaj zdjęcie profilowe” i wybierz odpowiednie zdjęcie z komputera.
 7. Zdjęcie zostanie dodane i stanie się Twoim nowym zdjęciem profilowym.

A gdyby tak zmienić zdjęcie profilowe?

Pamiętaj, że jeśli chcesz dokonać zmiany zdjęcia profilowego, nie musisz od razu go usuwać. Wystarczy, że dodasz nowe zdjęcie profilowe. Twoje stare zdjęcie zostanie dodane do albumu „zdjęcia profilowe”.

Usunięcie zdjęcia profilowego na telefonie w aplikacji Facebook

Oto proste kroki, jak usunąć zdjęcie profilowe na Facebooku w aplikacji mobilnej:

 1. Otwórz aplikację Facebook na swoim telefonie i zaloguj się na swoje konto.
 2. Następnie kliknij w prawym dolnym rogu Facebooka ikonę menu (trzy poziome kreski).
 3. Przewiń w dół i dotknij opcji „Ustawienia i prywatność”.
 4. W sekcji „Pomoc i ustawienia” należy wejść w „Ustawienia”.
 5. Przewiń w dół do sekcji „Profil” i kliknij „Zdjęcie profilowe„.
 6. Następnie dotknij swojego obecnego zdjęcia profilowego.
 7. Pojawi się menu z różnymi opcjami. Wybierz „Usuń zdjęcie profilowe”.
 8. Potwierdź usunięcie, dotykając „Usuń” lub „Tak”.

Jak sprawić, aby zdjęcie profilowe nie wyświetlało się jako post?

Jeśli chcesz zmienić Twoje zdjęcie profilowe na Facebooku, ale nie chcesz, aby wyświetlało się ono jako post dostępny dla Twoich znajomych, ani na Twojej osi czasu, jest na to sposób. Wystarczy, że przy zmianie zdjęcia wybierzesz opcję „Tylko ja” przy wyborze grupy odbiorców, jeszcze przed publikacją. Teraz zdjęcie profilowe jest widoczne jedynie jako ikonka przy Twoim nazwisku.

Jak usunąć zdjęcie w tle na Facebooku na komputerze?

Chcesz usunąć zdjęcie w tle na Facebooku na komputerze? Wykonaj następujące kroki:

 1. Zaloguj się na swoje konto Facebook i przejdź do swojego profilu.
 2. W prawym górnym rogu zdjęcia w tle kliknij na ikonę ołówka.
 3. Pojawi się menu. Wybierz opcję „Usuń zdjęcie w tle”.
 4. Potwierdź usunięcie, klikając „Usuń”.
 5. Zdjęcie w tle zostanie usunięte z Twojego profilu.

Alternatywnie, jeśli chcesz zmienić zdjęcie w tle, możesz również wybrać opcję „Zmień zdjęcie w tle” zamiast „Usuń zdjęcie w tle”. Możesz wtedy wybrać nowe zdjęcie z komputera i zaktualizować swoje tło na Facebooku.

Zarządzanie zdjęciami profilowymi na Facebooku: Podsumowanie

Teraz wiesz, jak w prosty sposób usunąć lub zmienić swoje zdjęcie profilowe na Facebooku. To niewielki krok, który może mieć duże znaczenie dla Twojego profilu. Pamiętaj, że Twoje zdjęcie profilowe to pierwsze wrażenie, jakie robisz na innych użytkownikach. Dlatego warto zadbać o to, by było atrakcyjne, profesjonalne i odzwierciedlało Twoją osobowość. Nie wahaj się więc, wejdź w ustawienia swojego profilu, usuń stare zdjęcie i dodaj nowe, które najlepiej Cię reprezentuje. Wykorzystaj tę szansę, by wyróżnić się spośród innych i pokazać swoją autentyczność. Teraz to Twoja kolej – zrób pierwszy krok i odśwież swoje zdjęcie profilowe już teraz!

www.riseupagencja.pl

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin