fbpx

Marketing internetowy – na czym polega?

11 stycznia, 2023
Marketing internetowy na czym polega

W dzisiejszych czasach, żeby firma mogła się rozwijać potrzebujesz czegoś więcej niż doskonałego produktu i szybkiej wysyłki. Przede wszystkim, konsumenci muszą się dowiedzieć o istnieniu Twojej firmy i zainteresować się nią. Właśnie to zapewni Ci odpowiedni marketing internetowy. Na czym on polega? Co właściwie się na niego składa? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu!

Co nazywamy marketingiem internetowym?

Z roku na rok odnotowuje się zwiększenie liczby osób oraz firm obecnych w internecie. Właśnie dlatego marketing internetowy tak prężnie się rozwija. A czym on właściwie jest? Są to wszystkie działania marketingowe mające na celu budowanie świadomości marki oraz wsparcie w zakresie sprzedaży produktów oraz usług. Czynności te zmierzają do zwiększenia widoczności firmy w internecie i wzbudzenia zainteresowania wśród konsumentów. W przeciwieństwie do innych rodzajów marketingu, w tym przypadku niezwykle istotne jest budowanie relacji odbiorca – firma. Ze względu na to, że poza odbieraniem komunikatów konsument może nawiązywać dialog z marką i wystawiać jej opinie.

marketing internetowy

Jakie działania składają się na marketing internetowy?

Działania e-marketingowe obejmują wiele obszarów. Najskuteczniejszymi czynnościami są:

  • zwiększanie ruchu na stronie internetowej – pozycjonowanie i SEO, content marketing oraz Google Ads;
  • prowadzenie kont w mediach społecznościowych;
  • budowanie listy mailingowej – e-mail marketing;
  • wykorzystanie blogosfery.

Pozycjonowanie stron internetowych

To działania polegające na podwyższeniu pozycji strony internetowej w wyszukiwarce Google po wpisaniu konkretnych fraz kluczowych. Dobrze wypozycjonowana strona to taka, która wyświetla się w pierwszych dziesięciu wynikach wyszukiwania. Internauci zazwyczaj nie przewijają dalej, więc będąc niżej minimalizujesz szansę na wyświetlenie swojej strony. Natomiast zwiększenie liczby odwiedzin przekłada się na wzrost sprzedaż oraz rozpoznawalność marki.

SEO. Pozycjonowanie strony internetowej

Aby Twoja strona zyskała jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google musi być dostosowana do preferencji algorytmu od strony technicznej oraz treści. Poruszanie się po witrynie powinno być dla użytkownika intuicyjne i szybkie. Treści natomiast powinny być ciekawe i merytoryczne oraz dostosowane do wybranych fraz kluczowych.

Linki sponsorowane – Google Ads

Reklamy Google Ads umożliwiają wypozycjonowanie naszej strony na pierwsze wyniki wyszukiwania. Korzyścią wynikającą ze skorzystania z tej formy reklamy internetowej jest to, że mamy możliwość samodzielnego ustalania stawek dla kliknięcie. Możemy również szczegółowo kontrolować budżet dzienny oraz miesięczny. Kampanie reklamowe Google Ads zapewniają dotarcie do konkretnej grupy docelowej.

google ads

Social media marketing

Kolejną możliwością, jaką mamy w marketingu online jest prowadzenie kont w social mediach. Najpopularniejszym serwisem, z którego korzystają nowoczesne firmy jest Facebook. Za pomocą kanałów społecznościowych mamy możliwość sprawnej komunikacji z odbiorcami oraz promowania własnych usług. Kampanie reklamowe

social media marketing

Czy warto korzystać z marketingu internetowego?

Jak wynika z raportu Banku Światowego liczba osób korzystających z internetu w Polsce wynosi ponad 80%. Statystyki te obrazują jak wielki potencjał ma korzystanie z marketingu internetowego. Dzięki wykorzystaniu reklamy w internecie jesteśmy w stanie dotrzeć do dużej grupy osób potencjalnie zainteresowanych naszymi usługami lub produktami. Nawet prowadząc niszowy biznes.

Stała obecność w mediach społecznościowych oraz wyszukiwaniach Google to podstawa strategii biznesowej każdej marki, która chce się rozwijać. Jest to również stosunkowo tanie rozwiązanie porównując do tradycyjnych środków przekazu. Jeśli chcesz pozyskać nowych klientów warto skorzystać z usług agencji, która fachowo zajmie się działaniami promującymi w tym zakresie. Szukasz sprawdzonej agencji? Odezwij się do nas! Agencja Rise Up działa na terenie całej Polski.

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin