fbpx

Remarketing na Facebooku – koniecznie zastosuj go na FB!

9 stycznia, 2023
Remarketing na Facebooku. Dlaczego warto go stosować?

Remarketing na Facebooku to bardzo korzystny sposób reklamy w sieci, który polega na emitowaniu reklamy tym osobom, które weszły na naszą stronę internetową i zapoznały się z naszą marką. Facebook jako jeden z największych portali społecznościowych i systemów reklamowych również daje taką możliwość, z której często nie korzystamy np. z braku wiedzy lub niepewności.

W tym tekście przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje o remarketingu na Facebooku, a także podpowiadamy, jakie ma to zalety i jak możemy wdrożyć reklamę wtórną na FB.

Remarketing na Facebooku.

Czym jest remarketing?

 Remarketing na Facebooku to forma reklamy w systemie FB Ads, która polega na emitowaniu reklam tylko tym osobom, które były już na naszej stronie internetowej. Jest to jeden z mniej popularnych, ale również bardzo skuteczny sposób reklamy, po który warto sięgać.

Praktyczne zastosowanie remarketingu na Facebooku

Od technicznej strony polega on na zainstalowaniu piksela Facebooka, czyli krótkiego kodu HTML na naszej stronie internetowej. Od tego momentu piksel będzie zbierał informacje o osobach, które wchodzą na naszą stronę internetową, a następnie wyświetlał im reklamy, gdy pojawią się na Facebooku.

Jaki jest cel remarketingu?

Celem remarketingu jest dotarcie do naszych użytkowników i klientów, a także zaprezentowanie im oferty. Remarketing ma również dawać możliwość skierowania specjalnej reklamy do osób, które znają już naszą markę i kontynuowania promocji poza naszym serwisem w sieci.

Kto powinien korzystać z remarketingu na Facebooku?

Remarketing, choć może wydawać się nieco tajemniczym sposobem reklamy, jest już na rynku od wielu lat i jest wykorzystywany przez wszystkie największe globalne marki. Świadczy to o jego skuteczności, a także wielu zaletach. Jest on dedykowany w taki sam sposób wszystkim chętnym. Może być on zatem wdrażany przez wszystkich.

Telefon z reklamą zastosowaną dzięki remarketingowi na Facebooku.

Jakie zalety ma remarketing na Facebooku?

 Remarketing na Facebooku ma wiele zalet i zdecydowanie, warto wziąć go pod uwagę, jeśli promujemy się w Internecie. Przede wszystkim do zalet możemy zaliczyć personalizację reklam.

Personalizacja reklam

Jeśli wiemy, że reklamę emitujemy do osób, które były już na naszej stronie internetowej w sieci możemy przygotować odpowiednie argumenty, zachęcenia czy same reklamy. Będą one zazwyczaj różniły się od treści prezentowanych osobom nieznanym, które nie znają również naszej marki. Pomoże to zwiększyć skuteczność, a także zarobek.

Docieranie do pożądanej grupy odbiorców

Remarketing na Facebooku daje również możliwość reklamowania się jedynie w grupie osób, które realnie są zainteresowane naszą marką i produktami. Te wcześniej musiały odnaleźć naszą markę, a także zainteresować się nią i sprawdzać poszczególne produkty, usługi, jakie oferujemy. To daje nam 100% pewność, że reklamujemy się w gronie osób, które, mogą realnie skorzystać z naszej oferty. Jest to wyższy poziom targetowania.

Określając grupę docelową odbiorców w standardowy sposób w Facebook Ads, mogą wkraść się pewnie nieścisłości, a mała część targetu może nie być zainteresowana naszą ofertą nawet pomimo spełnienia warunków targetowania. Wykorzystując zatem remarketing mamy pewność, że osoby, które zobaczą naszą reklamę rzeczywiście, mogą skorzystać z naszej oferty.

Stały kontakt z odbiorcami

Bardzo dużą zaletą remarketingu jest regularne przypominanie naszym użytkownikom oraz odbiorcom na Facebooku o tym, że istniejemy. Warto wspomnieć, że np. posiadamy aktualną ofertę oraz zachęcić ich do dokonania zakupu. Wbrew pozorom takie regularne przypominanie może dawać bardzo dobre efekty marketingowe. Może ono przywiązywać odbiorców do naszej marki, którzy nie będą zapominali o naszej firmie i produktach. W przyszłości przełoży się to na wybieranie naszej marki aniżeli innych firm anonimowych, których odbiorcy praktycznie nie znają.

Dobór reklam do grupy zainteresowanych osób

Plusem remarketingu jest również dobranie tematyczne reklamy. Będziemy bowiem emitowali ją jedynie tym osobom, które są zainteresowane daną kategorią tematyczną. Będzie to wpływało pozytywnie na wizerunek naszej marki, a także firmy.

Ikona Facebooka z jednym powiadomieniem o reakcji na remarketing.

Jak zacząć wykorzystywać remarketing na Facebooku?

Samo wdrożenie remarketingu na Facebooku jest stosunkowo proste. Z tym zadaniem poradzi sobie każda osoba, która przynajmniej w średniozaawansowany sposób porusza się po internecie i promuje swoją markę. Jeśli nie znamy się na nowych technologiach czy marketingu internetowym, można skorzystać z pomocy agencji interaktywnych. Na pewno z chęcią pomogą nam w tym zadaniu.

Remarketing na Facebooku krok po kroku

Jeśli chcemy wdrożyć remarketing na Facebooku powinniśmy:

  1. Pobrać kod HTML, czyli pixel FB Ads. Znajduje się on w menedżerze reklam w odpowiedniej zakładce.
  2. Następnie powinniśmy zatwierdzić operację w systemie reklamowym Facebooka.
  3. Facebook wyśle Ci ruch testowy na stronę internetową i będziesz mógł sprawdzić, czy został on odnotowany w systemie reklamowym.
  4. Jeśli tak się stanie, możemy rozpocząć zbieranie informacji o osobach, które weszły na naszą stronę i tworzenie list remarketingowych.

Jeśli będziemy chcieli skorzystać z remarketingu powinniśmy utworzyć standardową kampanię reklamową. Jako źródło odbiorców pixel Facebooka, a nie użytkowników Facebooka. Dzięki temu będziemy kierowali reklamę jedynie do tych osób, które były już na naszej stronie internetowej.

Co ważne po wybraniu użytkowników z listy marketingowej, nadal możemy targetować ich przy pomocy standardowych opcji. Oznacza to, że spośród tych osób, które odwiedziły już naszą stronę internetową, możemy wybrać jedynie kobiety lub mężczyzn itd.

Strona logowania do Facebooka na laptopie.

Remarketing na Facebooku

Stosowanie remarketingu jest zdecydowanie bardzo przydatne. W dobie mnóstwa informacji napływających do Internetu nie sposób się wyróżnić w sieci. Już wiesz, że remarketing potrafi zachęcić do pożądanych przez nas działań. Wykorzystaj go na swojej stronie internetowej na Facebooku i przekonaj się, jak wiele może wnieść do twojej firmy.

Najnowsze posty na stronie

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Marzysz o tym, aby twój Instagram zaświtał tysiącami follow? Chciałbyś, żeby to nie tylko marzenie, ale rzeczywistość? Mam dla ciebie dobrą wiadomość - to możliwe! Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ci zdobyć follow na Instagramie. Nie musisz...

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego smycze reklamowe są tak skutecznym narzędziem marketingowym? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Was! W tym tekście omówimy, jak smycze reklamowe mogą zwiększyć świadomość marki oraz jakie korzyści płyną z ich...

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się nieodłącznym narzędziem promocji i komunikacji dla wielu branż, w tym także dla salonów tatuażu. Fanpage tatuażysty na platformach takich jak Facebook czy Instagram może stanowić kluczowy element w budowaniu marki...

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Szukasz świeżych i kreatywnych sposobów, aby wzmocnić swoją obecność na Facebooku? Chcesz wyróżnić się w tłumie i przyciągnąć uwagę swoich obserwatorów? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Dziś przedstawimy Ci inspirujące pomysły na Facebook Stories, które...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin