fbpx

Wszystko o Facebook Business Manager. Kompedium wiedzy

2 października, 2023
Facebook Buisness Manager - wszystko o

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak osiągnąć sukces w prowadzeniu reklam na Facebooku? Chciałbyś skutecznie zarządzać działaniami marketingowymi i promować swoją firmę w mediach społecznościowych? Jeśli tak, to właśnie trafiłeś we właściwe miejsce. Oto rozwiązanie: Facebook Business Manager!

Facebook Business Manager to klucz do sukcesu w reklamowym wszechświecie Facebooka. W trakcie artykułu przekażę Ci nie tylko informacje na temat tego, czym dokładnie jest Facebook Business Manager, ale także pokażę krok po kroku, jak go założyć oraz skonfigurować.

Gotowy, aby dowiedzieć się więcej o Menadżerze firm? Przekonaj się, dlaczego to narzędzie jest niezbędne dla każdego, kto pragnie osiągnąć sukces w reklamie na Facebooku.

Czym jest Facebook Business Manager?

Facebook Business Manager to narzędzie stworzone przez Facebooka, które służy do zarządzania firmą oraz wszystkimi aspektami działalności reklamowej i marketingowej na Facebooku i Instagramie. Dzięki niemu możesz tworzyć i monitorować kampanie reklamowe, zarządzać stronami firmowymi, dostępami do zasobów i pracownikami zaangażowanymi w działania marketingowe.

Facebook Buisness Manager

Dlaczego warto używać Facebook Business Manager?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, marketerem lub po prostu osobą, która chce prowadzić reklamy na Facebooku, to Business Manager to Twoje must-have.

Grafika symbolizująca wiele możliwości wykorzystania Facebook Buisness Manager.

Dlaczego? Bo dzięki niemu możesz:

Zarządzać wieloma kontami reklamowymi

Dla firm, które prowadzą kampanie reklamowe dla różnych produktów lub rynków, Business Manager umożliwia zarządzanie wieloma kontami reklamowymi z jednego miejsca.

Dzielić się dostępem

Menedżer Firmy zapewnia lepszą kontrolę dostępu do zasobów, takich jak strony firmowe, konta reklamowe i aplikacje. Możesz precyzyjnie określić, kto ma dostęp do jakich zasobów i z jakimi uprawnieniami. Jest to bezpieczniejsze od podawania swojego hasła.

Ustawić niestandardowe uprawnienia pracownikom

Możesz precyzyjnie określić, kto co może robić. Możesz zapraszać członków zespołu i agencje do współpracy w Business Managerze, przypisując im odpowiednie role, takie jak administrator, analityk, moderator treści czy reklamodawca.

Centralne miejsce raportowania

Business Manager oferuje zaawansowane narzędzia do raportowania i analizy wyników kampanii reklamowych. Możesz śledzić skuteczność reklam, analizować statystyki i tworzyć raporty, które pomogą w podejmowaniu decyzji marketingowych.

Jak założyć konto w Facebook Business Manager

Tworzenie konta w Facebook Business Manager jest prostsze, niż myślisz. Pozwól, że cię poprowadzę przez ten proces.

znak meta

1. Zaloguj się na Facebooku

W pierwszym kroku wejdź na swoje konto na Facebooku. Jeśli go nie masz, musisz je założyć, aby korzystać z Menadżera Firm.

2. Idź na stronę Facebook Business Manager

Kolejnym krokiem jest otwarcie nowej karty w przeglądarce i wpisanie adresu witryny: https://business.facebook.com, a następnie naciśnięcie przycisku „Utwórz konto”.

3. Dodaj swoje informacje

Teraz czas na wprowadzenie podstawowych informacji o swoim biznesie takich jak nazwa firmy, adres e-mail firmowy oraz informacje o lokalizacji biura. Facebook będzie potrzebował kilku danych, aby dostosować konto do twoich potrzeb.

4. Określ cel biznesowy

W tym momencie, istotne jest wybranie właściwego celu biznesowego. Jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz ją promować, zaznacz pierwszą opcję. Druga opcja jest przeznaczona dla agencji, które oferują swoje usługi innym firmom.

5. Gotowe!

Gratulacje! Twoje konto w Menedżerze Firmy zostało utworzone. Teraz znajdujesz się w panelu głównym, który jest wyjątkowo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Tutaj możesz zacząć tworzyć reklamy, monitorować wyniki i rozwijać swoją obecność online.

Konfiguracja Menedżera Firmy

Konfiguracja Menedżera Firmy to kluczowy krok, który pozwala firmom i agencjom efektywnie zarządzać swoją obecnością na platformach Facebook i Instagram oraz prowadzić kampanie reklamowe. Należy podjąć kilka kluczowych kroków do prawidłowej konfiguracji Facebook Business Manager

Osoba pracująca przy komputerze, na serwisie Facebook, chcąca skonfigurować manager firmy

Strona firmy

Dodawanie własnej strony do Menedżera Firmy to kluczowy krok w budowaniu obecności swojej firmy na Facebooku. To na niej skupisz swoje działania marketingowe i będziesz promować swoje produkty lub usługi.

Oto jak to zrobić:

 1. Kliknij przycisk „Dodaj stronę”
  Rozpocznij proces dodawania strony, klikając na odpowiedni przycisk.
 2. Jeśli nie masz jeszcze strony firmowej:
  Jeśli jeszcze nie stworzyłeś swojego profilu firmowego, teraz jest idealny moment na to. Kliknij „Utwórz stronę”, a serwis przeprowadzi Cię przez prosty proces tworzenia strony.
 3. Jeśli masz już swoją stronę:
  Wybierz opcję „Posiadam już stronę” i postępuj zgodnie z instrukcjami.
 4. Zarządzanie uprawnieniami:
  Pamiętaj, że aby podpiąć daną stronę pod Menedżera Firmy, musisz być jej administratorem. To zapewnia kontrolę nad nią.
 5. Zgłoszenie do akceptacji:
  Jeśli ktoś inny zarządza Twoją stroną, administrator otrzyma powiadomienie i będzie musiał zatwierdzić zgłoszenie.

Teraz Twoja strona jest gotowa do zarządzania w Menedżerze Firmy, co pozwoli Ci lepiej kontrolować swoją obecność na Facebooku.

Konto Reklamowe

Jeśli planujesz kampanie reklamowe na Facebooku, to właśnie tu musisz się zacząć. Konfiguracja konta reklamowego zapewni Ci kontrolę nad wydatkami i efektywność Twoich reklam.

Oto jak to zrobić:

 1. Kliknij przycisk „Dodaj konto reklamowe”
  Rozpocznij proces tworzenia konta reklamowego, klikając na odpowiedni przycisk.
 2. Wybierz opcję z prawej strony
  Wybierz opcję, która pozwoli Ci utworzyć nowe konto reklamowe.
 3. Nadaj nazwę konta reklamowego
  Wpisz dowolną nazwę swojego konta reklamowego. Zaleca się, aby była ona spójna z nazwą, którą użyłeś zakładając Business Managera.
 4. Ustaw strefę czasową i walutę
  Strefa czasowa zostanie dostosowana automatycznie, ale zwróć uwagę na walutę. Prawdopodobnie będziesz musiał zmienić ją na PLN, aby dostosować ją do polskiego rynku.
 5. Wybierz, w czyim imieniu będzie używane konto reklamowe
  Zaznacz pierwszą opcję, jeśli chcesz, aby reklamy i płatności dotyczyły Twojej firmy.

Ustawienia płatności

Każde konto reklamowe musi być powiązane z właściwą metodą płatności. Dodaj swoje dane płatności i wybierz preferowany sposób rozliczenia.

Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do ustawień firmowych. Znajdziesz je w prawym górnym rogu głównego panelu.
 2. Z lewej strony wybierz opcję „Płatności”.
 3. Tutaj możesz dodać i zarządzać swoimi metodami płatności. Upewnij się, że przypisałeś odpowiednią metodę płatności do konta reklamowego.
 4. Jeśli potrzebujesz, możesz również udostępnić swoje konto reklamowe agencjom lub innym osobom, które będą działały w Twoim imieniu. To przydatne, jeśli chcesz, aby ktoś inny zarządzał reklamami lub prowadził analizy dla Twojej firmy.

Teraz jesteś gotowy do rozpoczęcia kampanii reklamowej na Facebooku, a utworzone konto reklamowe pozwoli Ci śledzić i zarządzać wydatkami i wynikami reklam.

Zarządzanie osobami

Teraz pozostaje tylko kwestia dodania swoich współpracowników i nadania im odpowiednich ról oraz dostępów do zasobów.

Oto jak to zrobić:

 1. Kliknij przycisk „Dodaj osoby” w panelu głównym Menedżera Firmy.
 2. Przypisz role i dostępy:
  • Ty, jako założyciel konta, automatycznie otrzymujesz uprawnienia administratora.
  • Zalecane jest, aby przypisać co najmniej dwóch administratorów do konta. To zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia skuteczne zarządzanie kontem.
 3. Kliknij „Dodaj” lub „Zaproś” i wprowadź adresy e-mail współpracowników lub użytkowników, których chcesz dodać.
 4. Przydziel odpowiednie role: Przypisz odpowiednie role każdemu dodanemu użytkownikowi. To może być rola moderatora treści, analityka, reklamodawcy, admina i wiele innych.

Teraz Twoi współpracownicy mają dostęp do konta w Menedżerze Firmy i mogą efektywnie zarządzać zasobami oraz przeprowadzać działania marketingowe w Twoim imieniu.

Skorzystaj z potencjału Facebook Business Manager!

Teraz, gdy już wiesz, czym jest Facebook Business Manager, jak go założyć i skonfigurować, przyszedł czas, aby wykorzystać jego potencjał w pełni. To narzędzie otwiera przed Tobą drzwi do nieograniczonych możliwości w dziedzinie reklamy i marketingu w mediach społecznościowych.

Dzięki Menedżerowi Firmy możesz skutecznie promować swoją firmę, dotrzeć do nowych klientów i zwiększyć rozpoznawalność marki. To tutaj kontrolujesz swoje konta reklamowe, zarządzasz stronami firmowymi i współpracownikami, analizujesz wyniki kampanii, a także tworzysz skuteczne reklamy, które przyciągną uwagę Twojej docelowej grupy odbiorców.

Nie zwlekaj dłużej. Facebook Business Manager to klucz do sukcesu w świecie reklamy online. Skorzystaj z niego już teraz i zdobądź przewagę nad konkurencją!

Najnowsze posty na stronie

Jak zweryfikować prawdziwość polubień na fanpage na Facebooku?

Jak zweryfikować prawdziwość polubień na fanpage na Facebooku?

W dzisiejszych czasach social media stanowią integralną część życia online. Fanpage'e zapewniają społecznościom miejsce do współdzielenia informacji, interakcji oraz czerpania korzyści z treści, ofert i aktualizacji. Tysiące lajków na fanpage wydają się imponujące,...

Kiedy warto pozycjonować stronę z Agencją SEO?

Kiedy warto pozycjonować stronę z Agencją SEO?

Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieją profesjonalne agencje SEO, które są w stanie skutecznie poprawić widoczność naszej witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Kiedy warto skorzystać z usług takiej...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin