fbpx

Jak bezpłatnie pozyskać klientów do swojej firmy?

28 października, 2022
bezpłatne pozyskiwanie klientów do firmy

Przychodzą takie chwile w trakcie prowadzenia firmy, że kończą się środki przeznaczone na reklamę. Rezygnacja z promocji jest jednak strzałem w kolano. Wtedy szuka się sposobów, aby pozyskiwać klientów bez wydawania pieniędzy. Taka sytuacja również występuje, gdy zakłada się nową firmę. Jak więc bezpłatnie pozyskać klientów do swojej firmy?

Jak pozyskiwać klientów za darmo?

Pozyskiwanie klientów bez wydawania jakichkolwiek środków nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Trzeba na to poświęcić trochę czasu, jednak efekty, jakie dzięki temu można osiągnąć, są tego warte.

bezpłatne pozyskiwanie klientów

Najważniejszą rzeczą w tego typu działaniach jest skupienie się na charakterystyce klientów, do jakich chce się dotrzeć, gdyż taki sam sposób nie zadziała na młodzież i na starszych ludzi. Trzeba zwrócić uwagę też na między innymi:

  • Przedziały wiekowe,
  • płeć,
  • rodzaj stylu życia,
  • zainteresowania i tym podobne.

Wiele czynników wpływa na sposób odbierania danej reklamy czy danego rodzaju pozyskiwania klientów. Po pozyskaniu pierwszego klienta będziesz wiedział, czy metody, które wybrałeś okazały się właściwe.

Sposoby na pozyskiwanie potencjalnych klientów.

Istnieje wiele rozwiązań, aby pozyskać nowych klientów. Warto skupić się na tych materialnych sposobach oraz tych niematerialnych.

Materialne sposoby pozyskiwania klientów:

● Plakaty

Zazwyczaj każda firma posiada swoją drukarkę i komputer. Można te sprzęty wykorzystać i stworzyć plakaty reklamujące oferowane przez firmę produkty bądź usługi. Wystarczy przy użyciu odpowiedniego darmowej strony internetowej, jak na przykład Canva – Canva – strona do tworzenia grafik, zrobić projekt plakatu i po zatwierdzeniu go przez odpowiednie osoby, wydrukować i rozwiesić w miejscach, gdzie potencjalni klienci mogą się pojawić.

bezpłatne pozyskiwanie klientów do firmy plakaty

● Ulotki

Tutaj sprawa wygląda praktycznie identycznie jak w przypadku plakatów, tylko zamiast projektu plakatu, stworzyć należy projekt ulotki. Informacje w niej zamieszczone mogą być bardziej opisowe niż w powyższym przykładzie.

bezpłatne pozyskiwanie klientów do firmy ulotki

Należy pamiętać, aby umieścić w obydwu przypadkach dokładne dane kontaktowe do firmy!

Niematerialne sposoby pozyskiwania klientów:

● Strona internetowa

Słyszy się coraz częściej, że wszystkiego, czego ludzie potrzebują, od informacji o pogodzie do zakupów, szukają w internecie. Warto to wykorzystać i takie informacje o swojej firmie w sieci umieścić. Jedną z najlepszych rozwiązań jest strona internetowa firmy. Można tam  zamieścić wszystkie informacje, które chce się przekazać klientowi i stworzenie jej nic nie kosztuje.

Pozyskiwanie klientów poprzez stronę internetową

● Grupy na Facebooku

Udzielanie się na różnego rodzaju forach, grupach na Facebooku jest idealną okazją na pozyskanie nowych klientów. Trzeba pamiętać, że w tym przypadku liczy się aktywność, komentowanie, dodawanie postów, należy się pokazać od najlepszej strony, zyskać zaufanie innych.

● Optymalizacja wizytówki Google

Większość osób sprawdzających informację w internecie korzysta z wyszukiwarki Google. Jako firma warto by było skorzystać z darmowej reklamy za pomocą Google. Tworząc wizytówkę swojej firmy zostaje ona wprowadzona w system i pokazuje się potem na każdej aplikacji od Google.

Wizytówka Google sposobem na bezpłatne pozyskiwanie klientów

● Live i Webinar

W wielu przypadkach ludzie często interesują się wydarzeniami w sieci takimi jak właśnie live czy webinar. Odbiorcy w trakcie trwania takich aktywności poświęcają na to dużo uwagi, co przekłada się później na zwiększone zainteresowanie firmą organizującą takie spotkania online.

bezpłatne pozyskiwanie klientów do firmy webinar

Content marketing

Internet i szeroko pojęta aktywność na różnego rodzaju blogach, portalach społecznościowych, to jest idealny i darmowy sposób na szybkie pozyskanie klienta. Należy stworzyć odpowiednie dla danego klienta treści, aby go zaciekawić. Jeżeli tworzyć się będzie treści regularnie, to pojawi się efekt kuli śnieżnej.

Efekt kuli śnieżnej – co to jest?

Sytuacja, w której zaczyna się od czegoś małego, a następnie z czasem regularnej aktywności rośnie i przybiera na sile.

Na jakich mediach społecznościowych warto tworzyć konta firmy?

Zależnie od charakterystyki klienta można wybrać takie social media jak:

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • Twitter
  • TikTok

bezpłatne pozyskiwanie klientów do firmy social media


Sprawdź również: Najlepsze sposoby na pozyskiwanie klientów w Internecie

Regularna aktywność prowadzi do sukcesu

Stworzenia kont firmowych na mediach społecznościowych czy utworzenie strony internetowej to nie wszystko, gdyż najważniejsza jest regularna aktywność, dodawania postów, odpowiadanie na komentarze, kontakt z potencjalnym klientem na bieżąco. To jest droga do sukcesu. Bądź cierpliwy, promuj się wieloma kanałami.

_

Jeśli potrzebujesz wsparcia marketingowego, a nie chcesz się tym sam zajmować – zgłoś się do nas. Rise UP to szczecińska agencja marketingowa specjalizująca się wykorzystywaniem mediów społecznościowych, do realizacji celów biznesowych naszych klientów.

Napisz na biuro@riseupagencja.pl lub zadzwoń pod numer 730-061-041. Pomożemy!

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin