fbpx

Czy można pozyskiwać klientów przez Facebooka?

21 października, 2022
Czy można pozyskiwać klientów przez Facebooka

Czy można pozyskiwać klientów przez Facebooka? Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie firmowego fanpage na Facebooku. Nic dziwnego, w tym serwisie, w Polsce, konto posiada ponad 17 milionów osób. Ale czy posiadanie konta na Facebooku ma sens? Czy faktycznie przekłada się na zwiększenie sprzedaży? Oczywiście! Pod warunkiem że wiesz, co robić. Byle jakie prowadzenie firmowego fanpage nie sprawi, że klienci zaczną walić drzwiami i oknami. A więc, co należy robić, aby pozyskać nowych klientów za pomocą Facebooka?

Załóż fanpage i wykorzystaj zasięgi organiczne 

Możesz pozyskiwać klientów poprzez fanpage na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest prowadzenie fanpage i korzystanie z zasięgów organicznych. Gdy tworzysz ciekawe, kreatywne treści odbiorcy chętniej reagują na Twoje wpisy. W ten sposób tworzy się ruch organiczny. Facebook wyświetla reakcje na post znajomym tych osób, a to może spowodować ich zainteresowanie i chęć pozostania na fanpage. Z tego miejsca jest już krótka droga do zainicjowania chęci zakupowej i sfinalizowania zakupu. 

fanpage dla firmy jak założyć

Więcej interakcji – większa szansa na sprzedaż

Im bardziej zaangażujesz się w prowadzenie swojego konta firmowego na Facebooku, tym większa szansa pozyskania nowych klientów. Coraz częściej o kupieniu jakiegoś produktu decyduje to, w jaki sposób postrzegamy firmę. Internauci chętniej kupują w miejscach, które są transparentne. Pokazują, jak wygląda produkcja i realizacja za kulisami, dzielą się ciekawostkami z branży oraz tworzą w sieci wizerunek eksperta. Takie treści dobrze wpływają na reputację firmy i chęć dokonaniu zakupów. 

Więcej interakcji. Jak zdobyć lajki na Facebooku

Skorzystaj z reklamy na Facebooku 

Często rzeczywistość nie bywa tak kolorowa, jakbyśmy chcieli i Facebook zaczyna ograniczać nam zasięgi organiczne. W ten sposób próbuje nas zachęcić do skorzystania z kampanii reklamowej, bo jak każda firma, imperium Zuckerberga, również chce zarabiać. Na szczęście, wykorzystanie ruchu płatnego naprawdę dobrze się sprawdza i pozwala nam dotrzeć do kilkakrotnie większej liczby użytkowników niż za pomocą zwykłego wpisu. 

Dlaczego reklamy na Facebooku działają aż tak dobrze?

Przede wszystkim z uwagi na to, że serwis zbiera bardzo dużo informacji o swoich użytkownikach. Podczas tworzenia kampanii reklamowej jesteś w stanie skrupulatnie doprecyzować, do kogo chcesz dotrzeć. Jeśli chcesz możesz ustawić reklamę dla osób przebywających w ścisłym centrum Gdańska, w godzinach przedpołudniowych, aby skorzystali z oferty lunchowej w restauracji, a także dla par, które od niedawna są narzeczeństwem i szukają sali weselnej w okolicy Krakowa. Dzięki temu, że Facebook oferuje tak dopracowane wybranie grupy docelowej, znacznie zwiększa się szansa na to, że pozyskasz nowych klientów. 

Facebook Ads. Reklamy w serwisie Facebook

Czy można pozyskać klientów przez Facebooka?

Oczywiście! Jednak, czy jest to prosty sposób pozyskania klientów? Zależy dla kogo. Dla osób doświadczonych i poruszających się po portalu z łatwością nie będzie to stanowiło żadnego problemu. Osoby z mniejszym doświadczeniem mogą poczuć się zagubione. Jeśli tak właśnie się czujesz, nie martw się! Szczecińska agencja Rise Up to grupa doświadczonych specjalistów, która chętnie Ci pomoże zdobyć nowych klientów. Obsługa Facebooka nie jest nam straszna! Napisz do nas, wspólnie opracujemy strategię, która pozwoli Twojej firmie zaistnieć w sieci!

Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Jak zdobyć follow na Instagramie | 7 sposobów

Marzysz o tym, aby twój Instagram zaświtał tysiącami follow? Chciałbyś, żeby to nie tylko marzenie, ale rzeczywistość? Mam dla ciebie dobrą wiadomość - to możliwe! Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ci zdobyć follow na Instagramie. Nie musisz...

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Smycze reklamowe na zamówienie – hit czy kit?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego smycze reklamowe są tak skutecznym narzędziem marketingowym? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Was! W tym tekście omówimy, jak smycze reklamowe mogą zwiększyć świadomość marki oraz jakie korzyści płyną z ich...

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

Social media dla salonu tatuażu | Jak zacząć?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się nieodłącznym narzędziem promocji i komunikacji dla wielu branż, w tym także dla salonów tatuażu. Fanpage tatuażysty na platformach takich jak Facebook czy Instagram może stanowić kluczowy element w budowaniu marki...

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Pomysły na Facebook stories : 10 przykładów

Szukasz świeżych i kreatywnych sposobów, aby wzmocnić swoją obecność na Facebooku? Chcesz wyróżnić się w tłumie i przyciągnąć uwagę swoich obserwatorów? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Dziś przedstawimy Ci inspirujące pomysły na Facebook Stories, które...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin