fbpx

Jak reklamować biuro nieruchomości w Internecie?

30 stycznia, 2023
Jak reklamować biuro nieruchomości w Internecie

Skuteczna reklama agencji nieruchomości w internecie to problem,  który  spędza sen z powiek  – zwłaszcza w czasach rosnących kosztów, zaostrzającej się konkurencji i rosnących kosztów.          W dzisiejszych czasach nawet małe biuro ma wiele możliwości reklamy nieruchomości.  Lokalna prasa, billboardy czy telebim mają jednak ograniczony zasięg. Takiej wady nie posiada największa platforma promocyjna – sieć internetowa, dzięki czemu reklama nieruchomości w internecie ma największy potencjał sprzedażowy.

Potęga internetu

Według badań, przeprowadzonych w serwisie https://www.domiporta.pl/ ponad 60%  jego użytkowników stanowią osoby w wieku 18-44 lat.  Chcąc dotrzeć do takiego klienta – który na co dzień biegle porusza się online – trzeba wykorzystywać sposoby, z którymi jest oswojony.

wykorzystanie Internetu w reklamie firmy

Monitorowanie kampanii

Dzięki dostępnym  narzędziom oraz kanałom internetowym  nie tylko można zaplanować i wdrożyć kampanię reklamową, ale też na bieżąco monitorować jej przebieg i rezultaty. Pozwala to na optymalizację działań: daje  możliwość dotarcia z reklamą do konkretnej grupy klientów, a także  wyboru jednego z szerokiego wachlarza dostępnych wariantów.

Reklama biura nieruchomości w internecie. Monitorowanie kampanii reklamowej

Marketing w wyszukiwarkach

Dla potencjalnych klientów agencji nieruchomości, którzy są użytkownikami internetu,  pierwszym wyborem jest zwykle wyszukiwarka Google.  Daje ona sprzedającemu lub pośrednikowi wiele instrumentów służących prezentacji oferty: może to być pozycjonowanie strony, lub linki sponsorowane, wyświetlane w ramach Google AdWords. Dobrą praktyką jest korzystanie z obydwu, a następnie weryfikowanie  wyników na bieżąco.

Pozycjonowanie

Tym terminem określa się takie działanie, które ma na celu wywindowanie naszej oferty na  jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwarki. Odbywa się to dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych słów kluczowych (ang: keywords) – należy  umieścić je w opisach strony www i w kodzie źródłowym. Jednak same „keywordy” to za mało: konieczne będzie także stworzenie unikalnych treści – Google mocno promuje oryginalne teksty, jednocześnie obniża ranking kopii już istniejących. Niewątpliwą zaletą dobrego wypozycjonowania strony, jest budowa długofalowych korzyści. Niestety, drugą stroną medalu  jest to, ze pierwsze efekty tej reklamy będą widoczne  dopiero po kilku, a czasem nawet kilkunastu tygodniach działań.

seo pozycjonowanie strony

Reklama AdWords

AdWords jest  programem reklamowym wyszukiwarki Google, który umożliwia wyświetlanie tzw. „linków sponsorowanych”. Istotą reklamy AdWords w sieci jest jej dopasowanie się do treści strony, na której jest ona wyświetlana. Sprzedający może z góry ustalić, że jego reklama będzie wyświetlana na frazy związanych z rynkiem nieruchomości oraz grupach branżowych. Zaletą  promocji biura z wykorzystaniem AdWord jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców, możliwość śledzenia efektów kampanii, oraz zachowanie pełnej kontroli nad jej przebiegiem.

Reklama na Facebooku

Prowadzenie fanpage oraz kampanii reklamowej na Facebooku już dawno stało się zajęciem na cały etat. Wymaga to nie tylko pewnej dozy wiedzy technicznej, ale także ciągłego analizowania efektów i modyfikacji posunięć. Użytkowników Facebooka można z grubsza podzielić na trzy grupy: „oglądaczy”, „lajkujących” oraz „kupujących”. Dzięki takim funkcjonalnościom FB jak promocja posta czy tworzenie kampanii promujących konkretne oferty można zogniskować swoje wysiłki  na grupie kupujących.

Komputer z otworzonym Facebookiem

Reklamy „dynamiczne”

Ciekawym rozwiązaniem se „reklamy dynamiczne”. To reklamy, które wyświetlają użytkownikowi oferty już gdzieś przez niego oglądane, na przykład na stronie agencji nieruchomości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby między już widziane oferty wpleść kilka nowych, podobnych co utrzyma klienta w stanie „podgrzania”.

Jak reklamować biuro nieruchomości w Internecie

Jak reklamować nieruchomości w Internecie?

Reklama w internecie jest dla biura nieruchomości prawdziwym złotym strzałem. Dzięki możliwości wyboru spośród kilku rodzajów formy promocji w sieci można dobrać reklamę do swoich potrzeb. Takie elastyczne podejście sprawia, że nawet niewielkie biuro nieruchomości ma możliwość na znalezienie swojego miejsca między rynkowymi gigantami. Warto poświęcić nieco czasu i środków na profesjonalne przygotowanie oferty. Przemyślana oferta, użyta w odpowiednim medium, ma realną szansę dotrzeć do szerokiego kręgu potencjalnych klientów.  Dzięki temu transakcja może być sfinalizowana szybciej, a negocjacje można zacząć od wyższej kwoty. Najważniejsze: testuj i mierz, sprawdzaj i modyfikuj. Reklamowanie nieruchomości w internecie to konieczność ciągłej aktywności sprzedającego, jednak efekty wynagrodzą włożone wysiłki.

www.riseupagencja.pl

Najnowsze posty na stronie

Najlepsze oferty pracy w Kielcach – gdzie ich szukać?

Najlepsze oferty pracy w Kielcach – gdzie ich szukać?

W XXI wieku ofert pracy w Kielcach najlepiej szukać w Internecie. Jednak w sieci funkcjonuje wiele stron lepszych i gorszych, dlatego dobrze wiedzieć, z jakiej warto skorzystać. Na uwagę zasługuje serwis pracy GoWork.pl, z którym współpracuje wielu kieleckich...

TOP 10 książek marketingowych

TOP 10 książek marketingowych

Marketing. Jeden z najważniejszych elementów, który może poprowadzić firmę do sukcesu. Jednakże stale rozwijające się technologie i zmieniające się preferencje konsumentów sprawiają, że zrozumienie skomplikowanego świata marketingu może stać się wyzwaniem. Na...

Jak skutecznie wylogować się z Facebooka ze wszystkich urządzeń?

Jak skutecznie wylogować się z Facebooka ze wszystkich urządzeń?

Zapomniane sesje na urządzeniach to jak otwarte drzwi do prywatności. Każda z nich to potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego konta na Facebooku. Może się okazać, że nieświadomie pozostawiliśmy włączoną sesję na tablecie w kawiarni czy komputerze w pracy. A...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin