fbpx

Social Media biura nieruchomości | współpraca warta uwagi

10 stycznia, 2023
Agencja Social Media i biuro nieruchomości. Współpraca warta uwagi

Social Media biura nieruchomości zdecydowanie warto prowadzić. Jednak własna agencja nieruchomości to ogrom pracy, a co dopiero dodatkowe działania w social mediach. Formalności związane z transakcjami i klientami, do tego kwestie księgowe, administracyjne, ale także marketingowe. W obecnych czasach reklama jest głównie prowadzona w Internecie – dzięki temu aspektowi możemy dotrzeć do prawie każdej osoby na kuli ziemskiej.

Nie każdy agent czy biuro nieruchomości prowadzą swoje kanały społecznościowe w sposób właściwy, dlatego czasami warto takie zadanie zlecić specjalistom. Dzięki takiemu zabiegowi możemy uzyskać lepsze efekty naszej działalności. Więc jakie są korzyści ze współpracy biura nieruchomości z agencją social media?

Nawiązywanie współpracy pomiędzy agencją social media a biurem nieruchomości. Dom na pierwszym planie. W tle negocjacje.

Social Media biura nieruchomości – współpraca, którą warto nawiązać z agencją marketingową

Zwiększenie sprzedaży

Po pierwsze i najważniejsze, za pomocą social media można pozyskiwać klientów. Tyczy się to nie tylko tych, którzy szukają lokum, ale także ludzi, którzy chcą je sprzedać. Praktycznie każdy posiada aktualnie aktywne konto na takich portalach jak Facebook, LinkedIn czy Instagram.

Osoby, które planują sprzedać lub poszukują domu, mieszkania czy lokalu usługowego, oprócz wykorzystania topowych aplikacji i stron z ogłoszeniami lokalnymi, czy stron biura nieruchomości, weryfikują również oferty dodane na mediach społecznościowych. Dzięki ogłoszeniom w Social Media wychodzi się naprzeciw klientom. Trzeba się reklamować tam, gdzie są nasi odbiorcy! Dlatego, jeśli nie ma odpowiedniej osoby, która będzie prowadzić fanpage biura nieruchomości, warto skorzystać z pomocy agencji Social Media.

Większe zaufanie do marki

Nie oszukujmy się, firma, która nie istnieje w mediach społecznościowych bardzo często, jest odbierana jako mało wiarygodna. Taki sam obraz mogą przedstawić również źle prowadzone social media. Właściwie prowadzone media społecznościowe w branży związanej z nieruchomościami mogą zbudować wizerunek Twojej firmy jako solidnej i godnej zaufania. Merytoryczna treść, elegancka szata graficzna, przedstawienie realizacji czy opinie klientów – to wszystko ma wpływ na wizerunek. Warto o tym pamiętać!

Oszczędność czasu

Jak wiemy branża nieruchomości to bardzo wymagająca praca. Przy codziennym natłoku pracy rzadko się zdarza, właściciele oraz agenci mieli czas, aby zarządzać mediami społecznościowymi. Poszukiwanie ofert, spotkania czy sam kontakt z klientem to nieodzowny, zabierający dużo czasu element pracy agenta nieruchomości. Konieczne jest delegowanie obowiązków, aby biuro nieruchomości mogło się rozwijać.

Wiele firm decyduje się na to, aby zatrudniać firmy zewnętrzne do promocji, dzięki czemu odchodzą od kolejnego obowiązku – zajmowania się kolejną osobą pracującą na cały etat w firmie, kiedy czasu i tak jest dość mało na pozostałe elementy rozwoju, np. na pozyskiwanie nowych klientów. Nie oszukujmy się, kolejny pracownik w firmie to wyzwanie, szczególnie kiedy nie ma się odpowiedniego doświadczenia w pewnych aspektach – takich jak np. odpowiednie prowadzenie social media.

Reakcje na social media biura nieruchomości.

Skuteczna reklama

Agencja Social Media również odpowiednio zajmie się strategią reklamową na portalach społecznościowych. Dopasuje zainteresowania, zachowania i inne aktywności Twoich potencjalnych klientów, do jakie rozwiązań oferuje nam system Facebook Ads, czy reklamy na Instagramie. Dzięki temu można mieć pewność, że posty i oferty trafią do odpowiedniej grupy użytkowników. Dodatkowo dzięki prawidłowo skonfigurowanym reklamom, można osiągać założone cele – zwiększenie liczby polubień profilu, duże zasięgi czy pozyskanie kalorycznych leadów (kontaktów)

Dobrze prowadzona strategia

Firma zewnętrzna może również stworzyć strategię marketingową, tak by treści trafiały do potencjalnych klientów – regularne posty, promocje, odpowiednie przedstawienie marki. Pamiętając przy tym, co dane biuro nieruchomości chce również pokazać, jakie wartości są ważne. Plan prowadzenia działań na mediach społecznościowy jest równie istotny co reklamy – jeśli użytkownik odwiedzi profil, na którym nic się nie dzieje…nie będzie zainteresowany usługodawcą.

Stawianie firmy w roli eksperta

Bardzo ważne jest, aby oprócz ofert przygotowywać też treści merytoryczne, które mogą postawić agenta lub biuro w roli eksperta w tej dziedzinie. Posty czy artykuły na blogi biur nieruchomości również pokażą, że oprócz sprzedaży, firma zna się na tym, co robi. Jest w stanie odpowiedzieć na różnego rodzaju pytania w kwestii prowadzonej działalności. Takie treści mogą dotyczyć aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości, prognoz, inwestycji itp.

Stała obserwacja konkurencji i trendów w social mediach

Agencja Social media to nie tylko obsługa portali społecznościowych, ale także śledzenie trendów i konkurencji! Jak wiadomo, aby stać się widocznym – należy być na bieżąco z trendami, które aktualnie obowiązują w branży nieruchomości. Ponadto należy także odpowiednio reagować na to, co dzieje się na rynku, ale także w internecie. Niestety przy tak dużych obowiązkach, jakie wiążą się z prowadzeniem własnej firmy, może zabraknąć na to doby – odpowiedzią na to jest współpraca z firmą zewnętrzną, która poprowadzi fanpage biura nieruchomości.

Praca na laptopie przy białym biurku. Na tapecie nieruchość.

Nowi pracownicy w biurze nieruchomości, dzięki social mediom

Oprócz klientów również możemy pozyskać nowych pracowników. Przeważnie jest dość trudno znaleźć odpowiednich specjalistów – dzięki profilowi w mediach społecznościowych i publikacjach można udowodnić potencjalnym nowym pracownikom, że w danej agencji nieruchomości będą odnosić sukcesy, rozwijać się i osiągać zamierzone cele finansowe. Zdecydowanie jest to jeden z tych aspektów, który jest niesamowicie istotny dla poszukujących zatrudnienia w tej branży.

Ciekawe treści

Przedstawienie niezbędnych faktów dotyczącej nieruchomości to tylko jeden z aspektów, który jest ważny w poście sprzedażowym. Równie istotne jest odpowiednie sformułowanie treści, aby trafiły do odpowiednich odbiorców i zwróciły ich uwagę. Jak wiadomo, nie każdy agent nieruchomości będzie umiał wyrazić te same emocje i zachęcić usługobiorcę w formie pisemnej, tak jakby to zrobił rozmawiając z klientem. Natomiast pracownik agencji Social Media będzie w stanie oddać te same emocje, które przekazywane są podczas rozmowy. Agent zachęci klienta do zapoznania się z ofertą. Media społecznościowe w dużej mierze opierają się na zaangażowaniu użytkowników. Oprócz postów sprzedażowych lub merytorycznych, warto czasami, aby pojawiły się ciekawostki lub branżowy mem. Tego typu punkt w publikowanych treściach może wygenerować sporo reakcji, co za tym idzie – zasięg, dzięki czemu profil może częściej wyświetlać się w proponowanych, a dzięki temu wzrasta potencjał sprzedażowy. 

Social media biura nieruchomości i opinie klientów

Agencja Social Media może zająć się też pozyskiwaniem opinii od zadowolonych usługobiorców – w sposób nienachalny. Jest to ogromnie ważna kwestia. Właśnie ona w dużej mierze odpowiada za wybór firmy, z którą potencjalny przyszły klient będzie chciał współpracować. Oczywiście ważny jest marketing szeptany i polecenia. Pozytywne komentarze i recenzje od zadowolonych osób w profilach społecznościowych udowadniają, że dane biuro nieruchomości będzie odpowiednie do współpracy. Właśnie z tego powodu pozyskiwanie opinii jest niesamowicie ważne – udowadnia to dobre relacje z klientem oraz profesjonalizm.

Agencja Social Media pracująca nad strategią marketingową dla biura nieruchomości.

Dlaczego biuro nieruchomości powinno współpracować z agencją Social Media?

Social Media biura nieruchomości mogą okazać się wyzwaniem dla osób, które nigdy nie miały styczności z prowadzeniem tego typu mediów. Działanie w mediach społecznościowych w branży nieruchomości to twardy orzech do zgryzienia. Brak czasu, nieumiejętne zarządzanie treścią lub po prostu brak doświadczenia. To najczęstsze problemy napotykane na drodze do dobrze prowadzonego profilu społecznościowego. Nie każdy właściciel lub agent branży mieszkaniowej musi umieć prowadzić profile społecznościowe.

Prowadząc biuro nieruchomości nie można zapominać o social mediach. To one, odpowiednio prowadzone potrafią przekształcić mało rozpoznawalną firmę w TOP agencję nieruchomości w mieście!  Właśnie dlatego warto zastanowić się na tym, by zlecić działania marketingowe agencji Social Media.

Prowadzisz biuro nieruchomości? Nie wiesz, jak rozpocząć swoją przygodę w Social Media?

Napisz na biuro@riseupagencja.pl czego potrzebujesz, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin