fbpx

Fanpage biura nieruchomości | 5 wskazówek jak go prowadzić?

13 grudnia, 2021
wskazówki jak prowadzić fanpage biura nieruchomości

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas posiada konto w mediach społecznościowych. Część osób korzysta jedynie z prywatnego profilu, jednak na Facebooku oraz Instagramie promuje się coraz więcej firm. Są to świetne platformy, by promować w nich biuro nieruchomości! Nie każde jednak biuro wie, jak prowadzić swój profil w social media, by osiągać zamierzone cele tj.: pozyskanie nowych klientów, wynajem nieruchomości, które oferuje, czy zwiększenie świadomości marki. Czasami atrakcyjne zdjęcie nieruchomości może znacznie lepiej sprzedać mieszkanie niż płatne reklamy na OLX. Poniżej przedstawimy Wam 5 wskazówek, które powinniście wdrożyć w życie, by stworzyć i prowadzić dobrze prosperujący fanpage biura nieruchomości. Gotowi? To zaczynamy!

Przekazanie kluczy przy zakupie nieruchomości

Jak prowadzić firmowy fanpage branży nieruchomości – 5 porad

1. Określ grupę odbiorców firmowego fanpage’a

Pierwszą, najważniejszą kwestią, jaką musimy ustalić, jest to, do kogo chcemy kierować nasze treści. Ustal, kto jest Twoim „idealnym klientem” i do kogo chcesz wyjść z ofertą Twoich usług. Tyczy się to zarówno samego fanpage’a, jak i odbiorców reklam. Zastanów się, w jakim obszarze chcesz świadczyć swoje usługi, jakiego języka używać, jak powinny wyglądać kreacje reklamowe i kto wchodzi w skład Twojej grupy docelowej (zarówno jeśli chodzi o kupno, jak i sprzedaż nieruchomości). Ważne jest, aby wybrać taką grupę docelową odbiorców, która będzie mogła mieć realny wpływ na rozwój profilu. Zbiór ten powinien składać się z osób, które za pomocą Twojego fanpage’a agencji znajdą rozwiązanie dla swojego problemu – czyli np. możliwość sprzedaży nieruchomości. Grupę możesz określić na podstawie płci, wieku, miejsca zamieszkania, statusu związku czy zainteresowań.

Prowadzenie fanpage na Facebooku: riseupagencja.pl/facebook/

2. Strategia to coś, o czym nie należy zapominać.

Kiedy już mamy określoną grupę odbiorców, do których chcemy kierować angażujące posty – warto odpowiednio zaplanować to, co chcemy publikować, w jakich odstępach czasowych, itd. Należy zadbać o to, by klient chcący kupić daną nieruchomość, otrzymał wszystkie niezbędne informacje, które mogą go interesować. Oferta musi być przedstawiona w taki sposób, by rozwiewała wszystkie wątpliwości potencjalnie zainteresowanego. Treść jest ważna, ale musisz zadbać również o stronę wizualną: nagrania wideo, styl graficzny czy dobre zdjęcia nieruchomości. Wszystko musi być ze sobą spójne i w określonym stylu. Oczywiście w przypadku tej dość specyficznej branży może się okazać, że nie damy rady trzymać się harmonogramu w 100%. Czasami zdarzy się, że uzyskamy nową ofertę, którą będziemy zmuszeni lub chcieli podzielić się od razu. Musimy jednak pilnować, byśmy przez takie działania nie zaburzyli contentu naszego profilu. Fanpage biura nieruchomości, który tworzymy, nie może być tylko i wyłącznie jak „chodząca” płatna reklama dostępnych mieszkań i domów na rynku.

3. Udostępniaj ciekawe i angażujące materiały na fanpage’u biura nieruchomości

Wysokiej jakości zdjęcia nieruchomości i wideo to elementy, które w pierwszej kolejności zwracają uwagę odbiorców. Co też jest ważne – tego typu materiały „robią” pierwsze wrażenie i dużo bardziej zostają w pamięci, niż tekst pisany ciągiem. Czasami jeden obraz na fanpage może zrobić większe zamieszanie niż 10 merytorycznych postów. Oczywiście nie twierdzimy, że materiały tekstowe mają być krótkie i nic nie wnoszące, a całością przekazu mają być zdjęcia nieruchomości czy prezentacje w formie nagrania. Co to, to nie. Warto zwracać uwagę na to, jakie posty są zauważane przez użytkowników Facebooka, jaki mają odbiór i właśnie w takim kierunku podążać, tworząc treści do publikacji. Pamiętaj, że media społecznościowe opierają się na budowaniu relacji. Jeśli Twoi odbiorcy na Facebooku nie reagują na Twoje posty – warto spróbować wprowadzić jakąś zmianę.

Merytoryczne treści na fanpage związanym z nieruchomościami

Ważne jest to, aby oprócz ogłoszeń nieruchomości na Facebooku czy Instagramie, udostępniać również treści informacyjne, które udowodnią, że dana firma jest ekspertem w branży nieruchomości, ale nie może zabraknąć również tych zabawnych, np. branżowe memy. Potencjalny klient na nasze usługi musi wiedzieć, że nasz fanpage to nie tylko oferty, ale i naturalne zdjęcia pracowników czy materiały „behind the scences”. Pamiętaj, że odbiorcy, do których chcesz dotrzeć, bardzo cenią sobie naturalność! Z pewnością pomocne może okazać się wykorzystanie emotikonek, które wyraża w pewien sposób emocje. Ludzie dużo bardziej angażują się w tego rodzaju wpisy, wykazują dużo zainteresowania.

Jakość dodawanych multimediów to bardzo ważny aspekt, jeśli zdjęcia i materiały wideo będą wysokiego poziomu, potencjalny usługobiorca będzie mógł uznać, że mieszkania i domy, jakie oferuje biuro również będą wysokiej klasy.

4. Uzupełnij wszystkie niezbędne informacje o agencji w mediach społecznościowych

Brak informacji zamieszczonych na fanpage’u biura nieruchomości może spowodować, że odbiorca po wejściu na stronę zaraz ją opuści. Ważne jest zadbanie o to, by takie informacje jak: adres firmy, dane kontaktowe oraz numer telefonu były od razu widoczne. Dodatkowo niesamowicie istotne jest, aby profil miał dokładnie określony typ swojej działalności. W końcu nie każde biuro nieruchomości w nazwie fanpage’a będzie mieć informację, czym się zajmuję (czasami jest to sama nazwa własna). Należy również pamiętać, aby dodać odnośniki do innych stron – oficjalnej strony, ale również odnośnik do Instagrama, jeśli takowy istnieje (a powinien). Dobrze by było, gdybyśmy umieścili w opisie najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe w przeglądarce Google, powiązane z naszą branżą. Warto również pomyśleć o Wizytówce Google – świetnie również wpływa na pozycjonowanie strony. Można dodać tam adres firmy, opis usług, dodawać posty odnośnie ofert czy umieścić www Twojego serwisu. Taki zabieg z pewnością poprawi wyniki w przeglądarce bez konieczności prowadzenia płatnej reklamy na Facebooku. Klienci przy wyszukiwaniu słów takich jak: nieruchomość, oferty mieszkania, sprzedaż domu, dodając do tego miasto będą mieli szansę Cię odnaleźć. Prawda, że to proste?

5. Fanpage biura nieruchomości – dodawaj opinie klientów

Oprócz publikacji treści eksperckich, memów branżowych oraz ofert – warto się skupić również na opiniach pozyskanych od wcześniejszych klientów. Robią one świetną „darmową reklamę”! Pamiętaj, że klienci często najpierw skupiają się postach oraz zdjęciach dostępnych na profilu, a dopiero później sprawdzają opinie. Jeśli wyjdziesz naprzeciw klientom i dodasz odpowiednie treści za pomocą publikacji, możesz zyskać bardzo dużo. Opinię mogą dać Ci tzw. „social proof”. Udostępnianie postów z oceną uzyskaną od zadowolonego klienta może nam pomóc zbudować zaufanie naszego grona odbiorców.

Ludzie z branży nieruchomości wiedzą, jak bardzo jest to istotne. W końcu Twoja oferta dotyczy produktów, których raczej nie kupuje się pod wpływem emocji, a raczej są to przemyślane zakupy. Takie treści mogą być udostępniane oczywiście, dopiero kiedy je uzyskamy. Dlatego tak ważne jest, aby po sfinalizowanej transakcji delikatnie poprosić o to klienta. Dzięki takiemu zabiegowi dużo łatwiej będzie nam zbudować odpowiedni wizerunek w mediach społecznościowych. Warto również opinie udostępniać na swoim prywatnym profilu na Facebooku. Wielu Twoich znajomych będzie mogło za jakiś czas stać się Twoimi klientami.

Osoba kupująca nieruchomość w biurze nieruchomości
Zyskuj zaufanie – publikuj opinie klientów!

Fanpage biura nieruchomości | Zacznij działać!

Prowadzenie fanpage’a w branży nieruchomości dziś jest tak naprawdę niezbędne. Cały czas trwa walka o klienta. Co ważne, pomimo rosnących cen mieszkań czy domów, zainteresowanie usługami biur nieruchomości jest wciąż ogromne. Jeśli firma nie prowadzi profilu w mediach społecznościowych, to tak, jakby jej w ogóle nie było. W rzeczywistości rynek tej branży jest na tyle rozwinięty, że brak social media może niesamowicie ograniczyć ich pozyskiwanie. Pamiętajmy, że konkurencja nigdy nie śpi! Tego typu działania marketingowe za pomocą Facebooka mogą pomóc sprzedać mieszkanie lub dom. Nie zawsze trzeba decydować się tylko na płatną reklamę, dzięki regularności publikowanych treści w mediach społecznościowych możesz pozyskać wielu klientów. Jeśli nie jesteś w stanie prowadzić swojego fanpage z racji natłoku obowiązków, warto pomyśleć, by to komuś zlecić. Możesz oczywiście zatrudnić do tego studentów, którzy zrobią to za niewielkie pieniądze.

Pamiętaj jednak przy tego rodzaju biznesu, warto zainwestować, by zbudować profesjonalny wizerunek Twojej firmy. Potrzebujesz pomocy w prowadzeniu fanpage biura nieruchomości? Napisz do nas, pomożemy!

Rise Up | Agencja social media

Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Najlepsze oferty pracy w Kielcach – gdzie ich szukać?

Najlepsze oferty pracy w Kielcach – gdzie ich szukać?

W XXI wieku ofert pracy w Kielcach najlepiej szukać w Internecie. Jednak w sieci funkcjonuje wiele stron lepszych i gorszych, dlatego dobrze wiedzieć, z jakiej warto skorzystać. Na uwagę zasługuje serwis pracy GoWork.pl, z którym współpracuje wielu kieleckich...

TOP 10 książek marketingowych

TOP 10 książek marketingowych

Marketing. Jeden z najważniejszych elementów, który może poprowadzić firmę do sukcesu. Jednakże stale rozwijające się technologie i zmieniające się preferencje konsumentów sprawiają, że zrozumienie skomplikowanego świata marketingu może stać się wyzwaniem. Na...

Jak skutecznie wylogować się z Facebooka ze wszystkich urządzeń?

Jak skutecznie wylogować się z Facebooka ze wszystkich urządzeń?

Zapomniane sesje na urządzeniach to jak otwarte drzwi do prywatności. Każda z nich to potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego konta na Facebooku. Może się okazać, że nieświadomie pozostawiliśmy włączoną sesję na tablecie w kawiarni czy komputerze w pracy. A...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin