fbpx

Strona www dla pizzerii | Dlaczego warto ją posiadać?

18 grudnia, 2021
Strona www dla pizzerii. Dlaczego warto posiadać stronę internetową

Pizzerie cieszą się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością – pandemia tego wcale nie zmieniła! Nie tylko oferują doskonałe menu, w którym znajdziesz coś, czego potrzebujesz, ale również dają nam możliwość zjedzenia zarówno w restauracji, jak i w domu. Trzeba jednak pamiętać, że branża gastronomiczna cały czas się rozrasta i coraz więcej miejsc oferuje pizze swoim klientom. Dlatego warto się wyróżnić, być konkurencyjnym, zainwestować w dobrą reklamę restauracji i ułatwić kontakt z klientem – a można to zrobić w bardzo prosty sposób. W czasach, kiedy praktycznie każdy jest użytkownikiem internetu, strona www dla pizzerii jest wręcz niezbędna! W tym artykule pokażemy Ci, dlaczego warto w nią zainwestować i jakie korzyści ze sobą niesie.

Menu

Chyba najważniejsza rzecz, na którą klient patrzy zaraz po wejściu do pizzerii lub na stronę www restauracji jest MENU. Pozwól zainteresowanym zapoznać się ze spisem potraw, zaprezentuj go za pomocą zdjęć, opisz dania, by każdy mógł wyobrazić sobie ich smak. Decydując się na zjedzenie w danym lokalu lub w formie dostawy, klient kieruje się zazwyczaj ofertą danego miejsca i opiniami. Informacji o konkretnym miejscu będzie on szukał w mediach społecznościowych oraz przeglądarce (witryny). W dzisiejszych czasach możemy je sprawdzić praktycznie na każdym urządzeniu z dostępem do internetu i zajmuje to 2 minuty. Możesz na swojej stronie publikować najróżniejsze promocje, MENU dla studentów itp. Musisz publikować tam na tyle atrakcyjne oferty, by klienci chcieli regularnie sprawdzać Twoją witrynę.

Zaprojektowanie MENU pizzerii
Pizza MENU

Strona www dla pizzerii – pozycjonowanie

Wyobraź sobie sytuację, że klient – nazwijmy go Jan Kowalski, chce znaleźć pizzerie w swoim mieście. Jako że nie korzysta z Facebooka, pierwszym miejscem, gdzie się skieruje, będzie jego ulubiona przeglądarka Google Chrome. W tym momencie rozpoczyna wpisywanie haseł np. PIZZA SZCZECIN MENU. Przeglądarka proponuje mu najróżniejsze witryny pizzerii z danego miasta, ale … nie ma tam Twojej strony internetowej! Jeśli prowadząc gastronomię, nie posiadasz strony internetowej, nie dajesz szansy klientom na to, by mogli Cię znaleźć. Prowadząc profesjonalną stronę internetową, pamiętaj, że nie musi być ona skomplikowana – ma być przede wszystkim przejrzysta i dostosowana, musi posiadać informacje, takie jak: oferta, w jakich godzinach jest dostępna dostawa, kiedy klient może odwiedzić restaurację. Jeśli masz na niej dużo treści (np. poprzez publikowanie treści na blogu), masz szansę być wyżej w przeglądarce! Dzięki temu również rosną obroty firmy i masz możliwość pozyskania nowego klienta!

Pozycjonowanie SEO lokalnej pizzerii

Dane kontaktowe

Wizytówki czy ulotki z pizzerii dalej są w obiegu, jednak aby pozyskać klienta, powinieneś być widoczny wszędzie. Żeby dostać broszury wszystkich pizzerii, trzeba by się było sporo nachodzić – ale czy ktoś dziś tak robi? Strona internetowa jest w tym momencie bardzo pomocna. Podając wszystkie dane kontaktowe, jak numer telefonu i adres lokalu — nawet tylko w stopce strony, ułatwiamy potencjalnie zainteresowanej osobie dotarcie do naszej pizzerii. Można też dać klientowi funkcje śledzenia jego zamówienia na dowóz lub przychylić się do osób, które nie lubią rozmawiać przez telefon i umożliwić składanie zamówień poprzez internetowy formularz. Warto też dodać, że można na bieżąco informować klienta o rabatach i ofertach specjalnych. Za pomocą strony internetowej mamy możliwość stworzenia newslettera dla zainteresowanych promocjami, co w przypadku papierowych ulotek będzie bardziej problematyczne.

Ułatwienie składania zamówienia za pomocą strony www pizzerii

Wielu klientów, decydując się na pizze, wybiera opcję dowozu do domu. Pizza jest nie tylko dobrą alternatywą na obiad, ale często zamawiana jest na domówki, romantyczne wieczory, spotkania rodzinne czy meetingi z przyjaciółmi. Ludzie cenią sobie wygodę i intuicyjność. W momencie, gdy odwiedzą nas goście, nie będziemy jechać specjalnie do pizzerii po odbiór naszego jedzenia – zamawiamy więc je na dowóz. Zazwyczaj można to w pełni zrobić za pomocą kilku kliknięć lub jednego telefonu.  Strona internetowa pizzerii daje dostęp do wszystkich potrzebnych informacji, co pozwala zamawiać jedzenie w różnych sytuacjach i miejscach. Nasza strona może być spięta z aplikacjami do zamówienia jedzenia tj. Pyszne.pl czy Glovo. Dzięki temu możesz z łatwością złożyć zamówienie, jeśli nie lubisz rozmawiać przez telefon. Proces domknięcia transakcji musi być łatwy i intuicyjny. Projektując witrynę, należy zwrócić szczególną uwagę, czy jest ona dopasowana do każdego rodzaju nośnika (zarówno na smartfonie, jak i laptopie).

Przyjmowanie zamówienia przez pracownika pizzerii

Strona internetowa a wyróżnienie się na tle konkurencji

Mówi się, że w dzisiejszych czasach, kogo nie ma w internecie, ten nie istnieje. “Magia internetu” pozwala na dobrą reklamę strony internetowej, która może dotrzeć do dużej grupy ludzi. Łatwa i przejrzysta strona będzie chętniej odwiedzana przez klientów. Konkurencja jest spora, więc jeżeli pizzeria posiada charakterystyczne logo czy hasło promocyjne, dodatki do zamówień, jest szansa, że będzie miała większą szansę na wybicie się na tle konkurencyjnych lokali. Wszystkie szczegóły, jakie posiada restauracja, mogą zostać lepiej dostrzeżone i zapamiętane dzięki internetowej reklamie, która będzie wyświetlać się klientom, niż papierowa wizytówka, która może zaginąć gdzieś w plecaku czy portfelu.  Możesz również pomyśleć o blogu dla strony Twojej pizzerii, który z pewnością wpłynie na jej pozycjonowanie.

Strona internetowa pizzerii

Strona www dla pizzerii – mus!

Strona internetowa dla pizzerii to nie tylko świetna reklama, ale również duże ułatwienie dla klientów. W dobie internetu jest wręcz niezbędna. Dzięki niej możemy usprawnić działanie pizzerii, dotrzeć do większej ilości klientów poprzez wpisy na blogu czy mieć możliwość wygenerować większych obrotów. Poprzez stronę internetową dajesz sobie możliwość, by znaleźli Cię klienci, którzy kilka minut wcześniej nie wiedzieli o Twoim istnieniu. Pandemia koronawirusa pokazała, że wiele biznesów przenosi się do internetu – w przypadku gastronomi znacząco wzrosły zamówienia „na wynos”, składane drogą internetową. To może być Twoja szansa! Jeżeli chciałbyś, aby Twoja pizzeria miała własną stronę, ale potrzebujesz pomocy profesjonalistów, nic prostszego. Napisz do nas na biuro@riseupagencja.pl i zamów stronę internetową dla pizzerii! Przygotujemy dla Ciebie stronę responsywną, prostą w użyciu, bez skomplikowanej konfiguracji. Wszystko po to byś mógł ją sam obsługiwać!

Rise Up

Pizza

Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin