fbpx

Jak copywriter może pomóc w rozwoju firmy?

7 czerwca, 2022
Jak copywriter może pomóc w rozwoju Twojej firmy

Jak copywriter może pomóc w rozwoju firmy? Kim jest copywriter? To osoba, która zawodowo zajmuje się rzeczami takimi jak: pisanie tekstów na strony www i witryny internetowe, posty na profile w social media czy teksty reklamowe. Czy copywriterzy mogą pomóc Ci w rozwoju Twojej firmy i zwiększeniu liczby zadowolonych klientów? Odpowiedź brzmi: tak! Zdecydowanie! Przeczytaj i sprawdź, dlaczego opłaci Ci się korzystanie z ich usług !

Copywriting Szczecin. Pisanie treści na stronę internetową

Czym zajmuje się i kim jest copywriter?

Wiesz, że podstawą sprzedaży są dobre, skuteczne teksty? Tak – i to właśnie ich pisaniem zajmują się copywriterzy. Hasła reklamowe? Teksty na Twoją stronę internetową? Claimy? Artykuły blogowe? Treść opisów produktów? Wszystko to napisze za Ciebie copywriter!

Kim jest copywriter

Mówiąc więc najprościej, zawód copywritera polega na tworzeniu treści różnego rodzaju. Teksty specjalistyczne na każdy temat, treść na strony internetowe czy slogany reklamowe – dobry copywriter sprosta każdemu zadaniu!

Mówiąc zaś inaczej – copywriter to osoba, która przykłada się do osiągnięcia wysokich wyników sprzedaży i poprzez tworzenie treści, dba o wizerunek firmy oraz pomaga w pozyskaniu potencjalnych klientów.

Czym cechuje się dobry copywriter?

Copywriting Szczecin

W zawodzie copywritera liczy się: poprawność językowa, lekkie pióro i kreatywność. Lecz nie bez znaczenia jest tu i talent! Dobry copywriter wie, co znaczy skuteczny SEO copywriting i content marketingu. Setki napisanych tekstów na przeróżne tematy w portfolio copywritera dają mu doświadczenie i sprawiają, że zadba o treści dla firmy, niezależnie od sektora, w jakim ta działa. Jednak nie samo doświadczenie warunkuje bycie „naprawdę dobrym”. Znajomość zasad pisowni i świetna orientacja w języku – to liczy się jeszcze bardziej! Aby zostać copywriterem z prawdziwego zdarzenia, trzeba też po prostu mieć dużą sprawność w robieniu rzetelnego researchu.

Co Twoja firma zyska dzięki zatrudnieniu copywriterów?

Jak copywriter może pomóc w rozwoju firmy

Przejdźmy jednak do rzeczy! Czemu miałbyś zatrudnić zawodowców, zajmujących się tworzeniem treści? To po prostu Ci się opłaci! Co zyskasz, współpracując z dobrym copywriterem?

Wartościowe treści

Praca copywritera polega na dostarczeniu klientowi treści na wysokim poziomie. Takie teksty czy posty są świetną wizytówką firmy. Co to znaczy, że treść jest „wartościowa”? To, że jest:

sprawdzona,

rzetelnie napisana,

poprawna pod względem ortografii i interpunkcji,

odpowiada na potrzeby Twojej firmy

i po prostu „trafia w punkt”!

Copywriterzy są w stanie dostarczyć Ci właśnie taki „produkt”! Tym samym, pomagają Ci w zaprezentowaniu Twojego przedsiębiorstwa jako firmy solidnej i wyróżniającej się na rynku!
W czasach kryzysu na świecie wartościowe/pomocowe treści to podstawa budowania relacji z klientem!

Skuteczne teksty

Nie zapominajmy, że zadaniem copywritera jest za pomocą tekstów sprzedać Twoje produkty czy usługi! To w tym właśnie pomogą Ci zatrudnieni specjaliści. Skuteczne teksty na stronach internetowych czy na profilach w mediach społecznościowych mają duży wpływ na wyniki sprzedażowe. Głównym zadaniem jest więc dla copywritera stworzenie treści w taki sposób, by przyciągnęły one konsumentów! Nie musisz szukać klientów – copywriter pomoże Ci sprawić, że sami do Ciebie przyjdą!

Zaufanie klientów

Tak – to też mogą pomóc Ci zdobyć fachowcy piszący teksty! W copywritingu liczą się też umiejętności nazwane „miękkimi” – czyli na przykład umiejętność docierania do ludzi i pisania w taki sposób, by ich zainteresować i wzbudzić zaufanie! Słowa kluczowe to: empatia i dobre rozeznanie w kontaktach międzyludzkich. Tekst, który budzi zaufanie to tekst merytoryczny. Dobre teksty wzbudzają w klientach poczucie, że coś z daną firmą czy produktem ich łączy. Praca copywritera to zazwyczaj praca zdalna, ale copywriter wcale nie może być osobą, która nie wie, jak pracuje się z ludźmi!

Ograniczenie liczby godzin Twojej pracy

Chcesz ograniczyć zakres swoich obowiązków? Chcesz mieć czas na zarządzanie firmą? Oddaj więc pisanie tekstów w ręce specjalistów! Nie głów się nad wymyślaniem haseł reklamowych i opisywaniem sklepów internetowych na stronach Twojego przedsiębiorstwa. Zleć tę pracę innym i zyskaj czas dla siebie! Sprawdź sam, jak zamówione u kogoś teksty pisane na zlecenie dadzą Ci nie tylko możliwość odpoczynku, ale i przełożą się na sukces Twojej firmy.

Gdzie znaleźć autorów tekstów do wynajęcia?

A więc wiesz już, że potrzebny jest Ci autor tekstów, który tworzy treści na zamówienie – teraz czas znaleźć odpowiednią osobę. Gdzie jej szukać?

Copywriter w trakcie pracy

Copywriter freelancer

Jest to ktoś, kto zazwyczaj szuka ofert pracy na własną rękę. Możesz znaleźć w internecie sporo osób, które zarabiają na pisaniu tekstów. Ogłoszenia wystawiają oni na specjalnych stronach WWW lub grupach (np. na Facebooku). Tacy „wolni strzelcy” często pracują jednocześnie dla wielu firm.

Agencja mediów społecznościowych (social media)

Copywriter SEO często jest też zatrudniany w agencji reklamowej lub agencji social media. Jego usługi możesz wykupić w oferowanym przez agencję pakiecie lub też „solo” – jako jedyną usługę. Opcja ta, czyli skorzystanie z oferty agencji, może okazać się dla Ciebie lepsza. Dlaczego? Przede wszystkim zatrudniając dobrą firmę, masz pewność, że zatrudniasz dobrych, sprawdzonych copywriterów. Po drugie – dzięki agencji masz dostęp do całego wachlarza usług. Oprócz tekstów zoptymalizowanych pod kątem SEO i content marketingu możesz wybrać też usługi profesjonałach grafików, fotografów czy specjalistów od stron WWW!

Jak copywriter może pomóc w rozwoju firmy?

Copywriter pracujący dla firmy i piszący na komputerze

Jak copywriter może pomóc w rozwoju firmy? Specjaliści z zakresu copywritingu pomogą Ci nie tylko w uzyskaniu lepszych wyników sprzedaży. Dzięki zatrudnieniu ich zyskasz czas na odpoczynek lub zajęcie się pilnymi sprawami w Twojej firmie. Przede wszystkim jednak Twoja firma będzie mogła rozwijać się dzięki skutecznym i wartościowym treściom, tworzonym przez wyspecjalizowanych copywriterów. Zbudujesz też bazę klientów i zyskasz zaufanie konsumentów! Nie wahaj się więc – zaufaj specjalistom i patrz, jak Twoje przedsiębiorstwo rozkwita!

Rise Up

Sprawdź również:

Najnowsze posty na stronie

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Poznaj 5 popularnych technik nadruków na kubki!

Kubki z nadrukiem stanowią nie tylko praktyczny element codziennego użytku, ale również oryginalny sposób na wyrażenie siebie, upamiętnienie ważnych chwil czy promocję marki. Różnorodność technik nadruku sprawia, że możliwości personalizacji są niemal nieograniczone,...

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Strategia employer brandingu w mediach społecznościowych

Wyobraź sobie firmę, która pulsuje energią pracowników, rozbrzmiewa echem ich sukcesów i przyciąga talenty niczym magnes. To realny obraz organizacji, której strategia employer brandingu w mediach społecznościowych jest skuteczna. W dzisiejszej cyfrowej...

Co to jest Facebook i jak działa?

Co to jest Facebook i jak działa?

Zastanówmy się na moment – co sprawia, że codziennie logujemy się na Facebooka? Czy to chęć utrzymania kontaktu z dalekimi znajomymi, potrzeba bycia na bieżąco z wydarzeniami świata, czy może apetyt na niestandardowe rozrywki podane wprost do naszej cyfrowej kieszeni?...

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Nowy iPhone? Sprawdź darmowe aplikacje, które warto zainstalować!

Zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone? A może już masz najnowszy model smartfona Apple? iPhone 15 to nie tylko świetny wybór, ale też jeden z najlepszych telefonów dostępnych na rynku w 2023 roku. Smartfon ma sporo funkcjonalności, a ich liczbę możemy zwiększyć...

Napisz do nas
Rozwiniemy Twój Biznes

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego jak możemy Ci pomóc z chęcią odpowiemy! Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

+48 730 061 041
biuro@riseupagencja.pl

ul.Parkowa 46/16
71-634 Szczecin